Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення моделі поведінки інтелектуального агенту на основі генетичного алгоритму
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Виноградов, В. В.; Шумова, Л. О.; Білобородова, Т. О.
    Представлено вирішення завдання удосконалення моделі поведінки неігрового персонажу, що виступає в якості інтелектуального агенту, за рахунок оптимізації вхідних параметрів на основі генетичного алгоритму. Запропонований підхід включає розробку моделі неігрового персонажу: скелету, твердих тіл та реалізація динамічної моделі персонажу, заснованої на алгоритмі Фізерстоуна, та моделювання поведінки персонажу на основі генетичного алгоритму. Запропоновано формування моделі поведінки із використанням генетичного алгоритму, що моделює фізичні властивості персонажу з урахуванням його дій. Етапи роботи генетичного алгоритму включають: створення початкової популяції, оцінка пристосовуваності, відбір, схрещування та мутації. За результатами проведених експериментів визначено вхідні параметри моделі поведінки неігрового персонажу, що максимізують сукупну оцінку пристосовності, яка виступає в якості оцінки винагороди та які можуть бути використані як початкові вхідні значення при проведенні подальших експериментів.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення рекомендаційної веборієнтованої системи за рахунок колаборативної фільтрації
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Покришка, С. А.; Шумова, Л. О.
    Представлено вирішення задачі удосконалення рекомендаційної веборієнтованої системи за рахунок колаборативної фільтрації для надання рекомендацій користувачу вебсервісу зі статтями на тему ігор. В ході досліджень систематизовано сукупність етапів розробки та удосконалення рекомендаційної веборієнтованої системи. Представлена структура бази даних та метод колаборативної фільтрації з запропонованою мірою подібності для формування рекомендацій користувачам. Використано попереднє структурування статей за категоріями для виявлення вподобань користувачів та надання рекомендацій. Використання колаборативної фільтрації з запропонованою мірою подібності дозволило підвищити кількість переглянутих користувачами статей.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості реалізації технології обробки даних для розпізнавання жестів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Сіряк, Р. В.; Скарга-Бандурова, І. С.; Шумова, Л. О.
    Розглянуто основні етапи вирішення задачі машинного розпізнавання жестів рук, отриманих з вебкамери. Завдання полягало в отриманні простої, точної та ресурсоефективної системи візуального розпізнавання. В ході роботи були визначені основні етапи підготовки та обробки даних, проведені експерименти зі зміною значень гіперпараметрів, порядком проходження та кількістю шарів згорткової нейронної мережі. В результаті застосування пропонованої технології отримано точність розпізнавання 98.46%, зі значенням функції втрати 0.02. Перевагою системи є її низька обчислювальна складність на етапі розпізнавання, що дозволяє в реальному часі класифікувати жести рук.