Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Підхід до моделювання просторової взаємодії точкових множин на цілочисельних регулярних сітках
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Дашкевич, Андрій Олександрович
    В роботі продемонстровано узагальнений підхід до моделювання взаємодії точок та точкових множин на цілочисельних регулярних сітках в метричних просторах. Процес моделювання базується на визначенні просторових відносин в парах «Точка-Множина» та «Множина-Множина», що дозволяє визначати просторову взаємодію між довільними геометричними об’єктами, що задані як сіткові геометричні моделі (СГМ), які являють точкові множини на регулярних сітках, в роботі розроблені узагльнені схеми просторової взаємодії. В результаті роботи розроблено програмне забезпечення для проведення комп’ютерних експериментів із моделювання взаємоді в метричних просторах довільної розмірності та візуалізації їх результатів. Розроблений підхід протестовано на наборах даних різної розмірності.
  • Ескіз
    Документ
    Метод зіставлення ключових точок на послідовностях цифрових зображень
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Дашкевич, Андрій Олександрович; Воронцова, Дар'я Володимирівна
    В роботі запропоновано підхід до розв'язання задачі зіставлення ключових точок на двох послідовних зображеннях сцени на основі розбиття зображень на регулярну сітку та визначення характерних точок в її чарунках. Метод, що розроблено дозволяє проводити щільне покриття цифрових зображень ключовими точками для розв'язання таких задач, як побудова карт глибини методами стереозору та відновлення воксельної геометричної моделі сцени з карт глибини. Проведено експериментальне оцінювання методу, за результатами якого показано придатність підходу для розв'язання задачі зіставлення цифрових зображень. Метод реалізовано в вигляді програмної утілити.
  • Ескіз
    Документ
    Геометрична ідентифікація динамічних об'єктів на послідовностях зображень
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Дашкевич, Андрій Олександрович
    В результаті роботи розроблено підхід до швидкої ідентифікації динамічних об'єктів, що описуються як точки в метричних просторах, процес ідентифікації відбувається на основі припущення про близькість точок, що відповідають різним станам одного об’єкта у заданому метричному просторі. Представлений підхід базується на порівнянні відстаней між точками, що описують стан об'єкта. Результати роботи реалізовано в вигляді програмного забезпечення для ідентифікації динамічних об’єктів на послідовностях цифрових зображень та візуалізації таких експериментів. Проведено тестування підходу на синтетичних даних та на реальних даних для ідентифікації об'єктів, знайдених на відео.
  • Ескіз
    Документ
    Обчислювальний підхід до вирішення задач просторової обробки точкових множин на двовимірних регулярних сітках
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Дашкевич, А. О.
    В роботі представлено підхід до розв’язання задач просторової обробки на множинах точок на площині. Представлений метод полягає в нанесенні областей довільної геометричної форми навколо заданих точок множини на регулярну сітку та визначенні точок перетину областей із використанням просторових хеш-таблиць для підвищення ефективності операцій. Запропонований підхід реалізовано у вигляді програмного забезпечення для визначення просторових відносин між точками як послідовності операцій із дискретизованими точковими множинами та дозволяє проводити візуалізацію результатів досліджень.
  • Ескіз
    Документ
    Метод розташування точок на площині із урахуванням їх взаємної досяжності
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Дашкевич, Андрій Олександрович
    В роботі представлено підхід визначення положень множини точок, які забезпечують заданий коефіцієнт досяжності для заданої точкової множини на площині. Представлений метод полягає в нанесенні кіл із центрами у заданих точках множини на регулярну сітку та визначенні точок перетину максимальної кількості кіл. Запропонований метод реалізовано в вигляді програмного інструменту, який дозволяє знаходити мінімально необхідну множину точок, заданих на регулярній сітці, яка покриває задану множину точок та дозволяє проводити візуалізацію результатів досліджень.