Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Модифікація соняшникового білка з використанням ферментативного препарату "Церемікс"
    (НТУ "ХПІ", 2007) Данилова, Людмила Андріївна; Арутюнян, Тетяна Володимирівна; Соляр, Н. Ю.
    У статті приведені результати досліджень по вивченню впливу комплексного препарату "Церемикс" на гідроліз компонентів соняшникового шроту і регулювання функціональних властивостей його білків. Зокрема зменшення молекулярної маси білків соняшника і збільшення змісту водорозчинних білків шляхом протеолізу препаратом "Церемикс".
  • Ескіз
    Документ
    Способи одержання індивідуальних поліненасичених жирних кислот
    (НТУ "ХПІ", 2015) Матвєєва, Тетяна Вікторівна
    Поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК) надзвичайно важливі для здоров’я людини. Організм людини не в змозі самостійно виробляти ці кислоти. Вони потрапляють до організму з їжею. Однак не завжди можна відкоригувати нестачу ПНЖК в організмі людини збалансованими харчовими продуктами. В статті здійснено аналіз науково-технічної інформації, щодо технологій одержання індивідуальних ПНЖК, зокрема арахідонової (АК), ейкозапентаєнової, -ліноленової, лінолевої та інших з доступної вітчизняної сировини з метою подальшого їх використання у харчовій, косметичній, фармацевтичній та хімічній галузях.
  • Ескіз
    Документ
    Електрохімічне відновлення заліза з електролітів на основі Fе (III)
    (НТУ "ХПІ", 2014) Ведь, Марина Віталіївна; Єрмоленко, Ірина Юріївна; Каракуркчі, Ганна Володимирівна; Ільяшенко, Тетяна Олександрівна
    Досліджено обмінні реакції і рівноваги у розчинах варійованого рН та визначено співвідношення іонних форм Fe (III). Методом лінійної вольтамперометрії вивчені особливості катодного відновлення заліза з означених електролітів. Показано, що в ході катодної реакції відбувається одночасний розряд іонів, причому співвідношення їх концентрацій визначається ступенем гідролізу заліза і рН розчину. Встановлено кінетичні закономірності катодної реакції, визначені характеристичні параметри окремих стадій і запропоновано механізм процесу відновлення.