Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    "Хімічне розчинення" металів як результат відхилення від принципу незалежності перебігу суміщених реакції
    (НТУ "ХПІ", 2008) Бик, М. В.; Вишневська, Ю. П.; Ткаленко, Д. А.
    Представлено нове альтернативне пояснення природи аномального ("хімічного") розчинення металів у водних розчинах. Вказано, що аномальне розчинення можна розуміти як процес анодної іонізації металу, якщо прийняти до уваги закономірності зміни рНS приелектродного шару які відбуваються при значних катодних поляризаціях. Встановлено, що на ділянці із постійною швидкістю виділення водню рНS приелектродного шару зростає на одиницю при зміщенні потенціалу на 0,059 В у напрямку більш негативних значень потенціалу. Стаціонарний потенціал металу, зокрема це показано на прикладі заліза, зміщується на 0,059 В у напрямку більш негативних значень потенціалів. Внаслідок одночасної дії цих двох факторів спостерігається "компенсаційний ефект" зовнішнім проявом якого є незалежність швидкості іонізації металу в певній області його значень від накладеного катодного потенціалу.
  • Ескіз
    Документ
    У витоків фізики в Україні: до 200-річчя від дня народження В. І. Лапшина
    (НТУ "ХПІ", 2009) Савчук, В. С.
    Розглянуті стисло життєвий шлях і наукова діяльність одного з перших фізиків України – професора В. І. Лапшина. Висвітлені основні результати його наукової, педагогічної та науково-організаційної діяльності. Зроблено висновок про значущість його внеску у становлення фізики в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження динаміки іонної іммобілізації в розчинах сульфату міді з добавками желатину і агар-агару
    (НТУ "ХПІ", 2010) Пилипенко, Олексій Іванович; Поспєлов, Олександр Петрович
    В статті розглядаються результати дослідження впливу добавок желатину і агар-агару на динаміку іонної іммобілізації водних розчинів сульфату міді. Показано вплив природи полімерного агенту та концентрації сульфату міді на величину і енергію активації електропровідності розчину.
  • Ескіз
    Документ
    Електросинтез каталітично активного електрода поліанілін-паладій
    (НТУ "ХПІ", 2009) Байрачний, Борис Іванович; Ляшок, Лариса Василівна; Афоніна, Ірина Олександрівна; Щічка, Г. М.; Орєхова, Тетяна Василівна
    Запропоновано використання метода електрохімічної полімеризації для формування електропровідникових плівок поліаніліну на різних підкладках і в електролітах, а також досліджена можливість диспергування паладію в полімерну матрицю. Досліджена електрохімічна поведінка Pd-Пан-систем (Пан – поліанілін), які синтезуються при електроосаджені паладію на Пан-ГрБ-електрод (ГрБ – графітизований бутилкаучук).
  • Ескіз
    Документ
    Вплив pH на кінетику анодного процесу при електролізі водного розчину хлориду натрію
    (НТУ "ХПІ", 2011) Смирнов, Олександр Олександрович; Тульський, Геннадій Георгійович; Бровін, Олександр Юрійович; Кулікова, Тетяна Петрівна
    Розглянуто вплив рН на перебіг електрохімічного синтезу водних розчинів активного хлору. Визначені умови утворення СlО₂, що мають місце при мембранному електролізі водного розчину NaCl. Досліджено зміну рН аноліту в залежності від часу електролізу. Визначені оптимальні анодні потенціали та діапазон рН при електрохімічному утворенні діоксиду хлору.
  • Ескіз
    Документ
    Безконтактний імпульсний метод контролю корозійно-механічних пошкоджень
    (НТУ "ХПІ", 2012) Архипов, О. Г.; Боярчук, О. Г.; Ковальов, Д. О.; Татарченко, Г. О.
    Запропоновано блок-схему безконтактного електрохімічного імпульсного методу контролю корозійно-механічних пошкоджень технологічного обладнання, яке експлуатується в середовищі рідких електролітів. Розроблений метод дає можливість оцінювати стан технологічного обладнання, як за інтенсивністю появи імпульсів руйнування, які фіксуються за певний інтервал часу, так і за зміною в часі потенціалу металу обладнання.
  • Ескіз
    Документ
    Ніобієвий катод для електрохімічного синтезу титану (III) сульфату в технології титану (IV) оксиду
    (НТУ "ХПІ", 2014) Федоренко, А. О.; Кублановський, В. С.; Першина, Е. Д.; Федоренко, О. М.
    Досліджено електродні матеріали, які мають низьку перенапругу виділення водню та кисню, високу стійкість у розчинах сульфатної кислоти, а також можуть бути перспективними для роботи при густині струму не менше 5,0 А/дм². Матеріалом аноду обрано сталь AISI-304 з покриттям MNO₂, катоду - ніобій (НБР-0), який має високі показники в електрохімічних процесах при pH < 7,0.