Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Публікація
    Оптимізація тривалості аукціонів при наявності часових витрат
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Мельников, Олег Станіславович
    У статті розглядається вплив тривалості конкурсних торгів на очікуваний дохід їх організатора. Подовження тривалості торгів двояко впливає на їх результати. З одного боку, це дозволяє залучити до участі в торгах більшу кількість учасників, і конкуренція між ними підвищує шанси аукціоніста на отримання кращої ціни. З іншого боку, затягування торгів затримує отримання грошей (для аукціонів) або необхідних товарів чи послуг (для тендерів), а час має цінність сам по собі. Вплив цих двох факторів, які діють у протилежних напрямках, наводить на думку про існування оптимальної тривалості процесу торгів. В роботі розроблено економіко-математичну модель проведення торгів, яка формалізує ці міркування та надає можливість визначення їх оптимальної тривалості. Прибуття учасників для участі в торгах розглядається як Пуассонівський процес. Кожний учасник характеризується власною оцінкою вартості виставленого на торги об'єкту. Ці оцінки вважаються незалежними випадковими величинами із спільним параметричним розподілом. В цих припущеннях теорема Майєрсона про еквівалентність доходу надає можливість прогнозувати очікувані результати аукціоніста в залежності від кількості учасників торгів незалежно від організаційної форми їх проведення. На цій основі можна порівняти переваги і витрати, пов’язані із збільшенням часу для прийому заявок на участь в торгах, що дає можливість визначити їх оптимальну тривалість. Отримані умови оптимальності мають змістовну і інтуїтивно зрозумілу економічну інтерпретацію. В практичних умовах для оцінки оптимальної тривалості конкурентних торгів запропоновано використання методів Монте-Карло на основі емпіричного розподілу цін попиту чи пропозиції. Практична реалізація запропонованого алгоритму може покращити економічні показники діяльності аукціоніста, що є особливо актуальним для державного сектору економіки.
  • Ескіз
    Документ
    Економіко-правові причини порушення прав інтелектуальної власності
    (НТУ "ХПІ", 2012) Перерва, Петро Григорович; Ткачов, Максим Михайлович
    Розглянуто нагальні причини використання прав інтелектуальної власності в українській промисловості. Розроблені пропозиції щодо зменшення випадків порушень виключних прав та виробництва контрафактної продукції.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование процесса очистки жирсодержащих сточных вод молокозаводов с применением пенополиуретановых фильтров
    (НТУ "ХПИ", 2014) Хитрова, Ирина Владимировна; Губина, Ю. В.
    В статье рассмотрено исследование процесса очистки жирсодержащих сточных вод молокозаводов с применением пенополиуретановых фильтров, проанализирован состав сточных вод молокозаводов. Разработана установка очистки сточных вод от жиров с применением пенополиуретана.
  • Ескіз
    Документ
    Алгоритмы, программная архитектура и информационная технология моделирования методов масштабирования скоростей параллельных процессоров вычислительного кластера
    (НТУ "ХПИ", 2013) Минухин, С. В.; Сухонос, М. И.
    Предложены алгоритмы масштабирования скоростей параллельных процессоров многопроцессорных систем и вычислительных кластеров, имеющих гомогенную и гетерогенную архитектуру. Разработаны программная архитектура и информационная технология для моделирования работы алгоритмов, использующих различные методы распределения заданий на процессоры, приведены примеры и результаты их экспериментального исследования, подтверждающие их эффективность для построения энергоэффективных расписаний выполнения заданий с директивными сроками выполнения в многопроцессорных системах и вычислительных кластерах.