Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Комплексний підхід до впровадження переривчастого теплопостачання в будівлях громадського призначення
    (НТУ "ХПІ", 2017) Климчук, Олександр Андрійович; Денисова, Алла Євсіївна; Баласанян, Геннадій Альбертович
    В статті розглянуті питання комплексного підходу зниження енергоспоживання в системах теплопостачання будинків громадського призначення. Запропоновані режими переривчастого опалення в громадських будівлях. Проведено моделювання режимів роботи системи теплопостачання будівлі з використанням теплових насосів та різних систем опалення. Показано вплив етапів термомодернізації на ефективність системи переривчастого опалення. Проведено експериментальні дослідження режимів роботи системи переривчастого теплопостачання при застосуванні різних опалювальних приладів.
  • Ескіз
    Документ
    Шляхи впровадження енергоустановок, що використовують альтернативні джерела енергії, на переробних підприємствах та узгодження їх вихідної потужності зі споживачем
    (НТУ "ХПІ", 2012) Радчук, О. В.; Рожкова, Л. Г.; Казаков, Д. Д.
    В статті проведений аналіз о доцільності використання на переробних підприємствах поновлюваних джерел енергії, зокрема, низькотемпературних теплових джерел і енергії вітру. При впровадженні теплових помп треба враховувати світовій досвід, зокрема, у виборі сучасних теплообмінних апаратів, компресорів та холодильних агентів. Що стосується вітроустановок, то доцільно впроваджувати ВУ з достатньо високим коефіцієнтом перетворення енергії вітру, працюючими і при низьких швидкостях вітру, маючими самозапуск, добрі експлуатаційні властивості і невисоку ціну. Такими ВУ можуть бути вертикально осьові середньої швидкохідності.
  • Ескіз
    Документ
    Современные методы термоэкономического анализа и диагностики холодильных машин и тепловых насосов
    (НТУ "ХПИ", 2014) Братута, Эдуард Георгиевич; Харлампиди, Д. Х.; Шерстюк, А. В.; Сниховский, Е. Л.
    В статье показано, что ограниченность энергетических методов анализа эффективности процессов термотрансформации обусловила развитие современных, более универсальных эксэргоэкономических подходов, позволивших учесть взаимосвязанное влияние структурно-геометрических и режимных характеристик холодильных машин и тепловых насосов на их экономичность. Анализируются два класса методов: алгебраический и численный с характеристикой их особенностей, достоинств и недостатков в зависимости от технологического назначения термотрансформаторов и условий их эксплуатации, определяющих степень реализации технического потенциала энергосбережения.