Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Сутність, ознаки та умови мінімізації ризиків у діяльності підприємств готельно-ресторанного бізнесу
    (НТУ "ХПІ", 2017) Шовкопляс, Тетяна Семенівна
    Готельно-ресторанний бізнес є важливою складовою сфери послуг, що пов'язаний з господарською діяльністю спеціалізованих підприємств, які пропонують на комерційній основі власні послуги із забезпечення клієнтів послугами з розміщення та харчування. У сучасних умовах господарювання впровадження передових організаційно-управлінських технологій у готельно-ресторанному бізнесі зумовлює перегляд теоретичних основ діяльності підприємств з метою ефективного їх функціонування. З точки зору наукового підходу вирішення проблем розвитку підприємств сфери послуг залежить від формування сприятливого бізнес-середовища, виявлення, моніторинг і вивчення наявних та потенційних загроз і ризиків у діяльності підприємств готельно-ресторанного бізнесу. Такий підхід буде необхідною умовою для подальшої розробки системи економічної безпеки даних суб'єктів господарювання і забезпечення управлінських рішень з реалізації стратегії їх розвитку. Метою статті є визначення та удосконалення теоретичних основ і науково-практичних рекомендацій, щодо розкриття сутності умов мінімізації ризиків розвитку готельно-ресторанного бізнесу та економіки в цілому.
  • Ескіз
    Документ
    Податок на прибуток підприємств – проблеми контролю за його сплатою з боку держави
    (НТУ "ХПІ", 2017) Шовкопляс, Тетяна Семенівна
    Метою статті є визначення та удосконалення теоретичних основ і науково- практичних рекомендацій, щодо розкриття сутності контролю за сплатою податку на прибуток підприємств в Україні. Ухилення від сплати податків стало настільки звичним і поширеним явищем, що податок на прибуток підприємств мінімізують не тільки окремі підприємства, а й деякі галузі народного господарства та фінансово-промислові групи. Вагомим джерелом наповнення бюджету залишається податок на прибуток підприємств, проте недосконалість законодавства та низький рівень державного фінансового контролю за діяльністю суб'єктів господарювання призводять до звуження бази оподаткування, зменшення податкових надходжень, нерівномірного та несправедливого податкового навантаження, порушення засад конкуренції, і гальмування розвитку економіки в цілому.
  • Ескіз
    Документ
    Засоби визначення найбільш ефективних сфер вкладення інновацій
    (НТУ "ХПІ", 2014) Яковлєв, Анатолій Іванович; Юрченко, Ю. С.
    Проведено аналіз існуючих методів у даному напрямку. Розроблений метод розрахунку ефекту вибору найбільш доцільних галузей вкладання коштів з метою їх інноваційного розвитку. Наведені чисельні розрахунки підтверджують доцільність виконаних розробок.
  • Ескіз
    Публікація
    Напрями зміни моделі національної економіки України
    (НТУ "ХПІ", 2013) Назаренко, Олена Василівна; Решетняк, Наталя Борисівна
    У статті розглянуто оцінку міжнародного рейтингу конкурентоспроможності економік. Висловлюються думки про необхідність зміни моделі національної економіки України
  • Ескіз
    Публікація
    Інноваційне поєднання мікро- та макро- рівнів економіки заради екологічного майбутнього України
    (НТУ "ХПІ", 2012) Назаренко, Олена Василівна; Решетняк, Наталя Борисівна; Єгорова, О. Ю.
    У статті стверджується про необхідність поєднання мікро- та макро- рівнів економіки на підставі впровадження інноваційної моделі господарювання та захисту довкілля заради екологічного майбутнього України.
  • Ескіз
    Документ
    Вітчизняні ТНК – вимога часу
    (НТУ "ХПІ", 2013) Контурова, С. М.
    У статті досліджено умови державної економіки щодо створення та функціонування вітчизняних ТНК, узагальнені складові державної політики розвитку корпорацій на основі підприємницького підходу.
  • Ескіз
    Документ
    Формування нових технологічних поцесів у розрізі сучасної державної інноваційної політики України
    (НТУ "ХПІ", 2013) Долина, Ірина Володимирівна
    Актуальність проблем інноваційного розвитку машинобудівних підприємств пояснює інтерес дослідників до вивчення процесів розроблення й упровадження нових технологій та їх соціально–економічної оцінки. Досягнення будь-якої країни в сучасному ринковому середовищі в значній мірі залежать від результатів її інноваційної діяльності практично в усіх сферах національної економіки.