Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Методи композиції різницевих апроксимацій при моделюванні динамічних процесів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Дмитрієва, О. А.
    У роботі досліджено методи композиції різницевих апроксимацій для формування одно- і багатокрокових паралельних різницевих схем заданого порядку, орієнтованих на чисельний розв'язок завдання Коші як для звичайних диференційних рівнянь, так і для еволюційних рівнянь з частинними похідними. Пропоновані дискретні апроксимації дозволяють варіювати порядок похибки, відходячи від максимально можливого на фіксованій множині вузлів, але забезпечуючи при цьому абсолютну або A-α стійкість чисельних розв'язань. Дослідження властивостей запропонованих матриць переходів, що пов'язують опорні і розрахункові точки, дозволяють визначити характер стійкості сформованих різницевих схем за початковими даними і за правими частинами. Автоматичне генерування стійких різницевих схем дозволяє враховувати топологію процесорного поля, отже, з максимальною ефективністю використовувати наявний обчислювальний ресурс.
  • Ескіз
    Документ
    Генерування паралельних колокаційних різницевих схем з використанням інтегро-інтерполяційного підходу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Дмитрієва, О. А.; Гуськова, В. Г.
    Розглянуто питання розробки стійких паралельних різницевих схем заданого порядку точності, орієнтованих на дискретизацію диференційних рівнянь або їх систем зі сконцентрованими та розподіленими параметрами, з використанням інтегро-інтерполяційного підходу до генерації розрахункових коефіцієнтів. Різницеві схеми, що пропонуються, сприяють підвищенню ефективності паралельного моделювання та оптимізації динамічних процесів, що описуються еволюційними рівняннями з розподіленими параметрами і характеризуються відсутністю аналітичних розв’язків. Введення в різницеві схеми похідних вищих порядків сприяє підвищенню точності отриманих результатів і вирівнюванню порядків апроксимації для всіх розрахункових точок у блоці.Пропонований підхід є універсальним для отримання різницевих рівнянь різних видів. Отримані на основі такого підходу розрахункові формули для багатоточкових різницевих рівнянь мають меншу обчислювальну складність і орієнтовані на реалізацію в обчислювальних системах з паралельною архітектурою.
  • Ескіз
    Документ
    Паралельне моделювання та оптимізація процесу розщеплення енантиомерів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Дмитрієва, О. А.; Гуськова, Н. Г.
    Роботу присвячено паралельному моделюванню та оптимізації динамічних процесів, що описуються еволюційними рівняннями в частинних похідних. Запропоновано модель і систему обмежень, які дозволили дослідити одночасну кристалізацію обох типів речовини, що значно прискорило симуляцію процесів розщеплення. Розглянуто питання зведення розв’язання еволюційних рівнянь в частинних похідних до систем звичайних диференційних рівнянь з дискретизацією за просторовими змінними. Для розв’язання отриманої задачі Коші запропоновано багатоточкові колокаційні блокові різницеві схеми, орієнтовані на ефективну паралельну реалізацію, що дозволяє забезпечувати управління кроком інтегрування. Прикладна реалізація розроблених алгоритмів здійснювалася на розроблених і обґрунтованих моделях розподілу енантиомерів у відповідності до фізичного змісту процесів та експериментально отриманих результатів.
  • Ескіз
    Документ
    Разработка коллокационных схем параллельного управления шагом в эволюционных уравнениях
    (НТУ "ХПИ", 2018) Дмитриева, О. А.; Гуськова, Н. Г.
    Работа посвящена вопросам параллельного управления шагом интегрирования по переменной времени при сведении эволюционных уравнений методом прямых к задаче Коши. Численная реализация осуществляется коллокационными блочными разностными схемами с изменяемыми размерностями опорных и расчетных блоков. Программное формирование расчетных формул позволяет отслеживать динамику вычислительного процесса и автоматически переходить на схемы растяжения – сжатия шага. Приведенные теоретические положения подкреплены экспериментальными исследованиями на тестовых задачах.