Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Вивчення впливу дисперсності сировинної суміші, що містить доменний гранульований шлак, на мікроструктуру та будівельно-технічні властивості портландцементного клінкеру
    (НТУ "ХПІ", 2008) Кулік, В. О.; Салєй, А. А.; Захарова, Л. В.; Сігунов, О. О.; Пєскова, Н. П.
    Встановлено вплив дисперсності сировинної суміші, що містить у своєму складі доменний гранульований шлак, на мікроструктуру портландцементного клінкеру. Практично доведено, що будівельно-технічні властивості цементу випаленого із сировинної суміші з тониною помелу 16-18 мас.% клінкеру не поступається такому продукту, виготовленому згідно існуючого технологічного регламенту виробництва.
  • Ескіз
    Документ
    Глазурні покриття для клінкерної кераміки
    (НТУ "ХПІ", 2016) Хоменко, Олена Сергіївна; Пурдик, Анна В’ячеславівна; Жигаль, Сергій Володимирович
    Наведені результати розробки складів нефритованих глазурей для керамічної клінкерної цегли. Основу глазурей склали недорогі поширені сировинні матеріали - кварцовий пісок, глина, пегматит, крейда, склобій. Перевагами розроблених глазурей є відносна простота та доступність технології виготовлення на типовому цегельному виробництві, а також можливість нанесення їх на сирий напівфабрикат, що забезпечує економічний однократний випал цегли. Звертається увага на необхідності вирішення погодженості усадочних процесів, що протікають при формуванні склоподібного шару на поверхні керамічної основи. Проаналізовані різні види дефектів, що можуть утворюватись при неправильно підібраному складі глазурей або порушенні технологічного режиму.
  • Ескіз
    Документ
    Вивчення процесів ущільнення прес-порошків з високою вологістю
    (НТУ "ХПІ", 2014) Хоменко, О. С.; Миршавка, О. О.; Васьковський, Р. К.; Михальска, Л. В.; Палагут, В. В.
    В роботі приведено дослідження процесів ущільнення прес-порошків з високою вологістю, які застосовуються при виробництві низьковольтних електротехнічних виробів складної конфігурації. Встановлено причини виникнення у виробах деформацій та розтріскування, викликаних нерівномірною усадкою відпресованого напівфабрикату. Пропонуються шляхи зниження негативного впливу усадочних процесів.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості впливу глинистих матеріалів різних родовищ України на властивості клінкерної кераміки
    (НТУ "ХПІ", 2014) Миршавка, О. О.; Хоменко, О. С.; Колєда, В. В.; Таран, В. С.
    У статті приведено результати досліджень керамічних мас для виробництва клінкерних виробів на основі легкоплавкої глини та низькосортних вогнетривких глинистих матеріалів, таких як глина ПЛГ-3 Пологівського і каолін МК-3 (КЦ) Мурзинського родовищ України. З урахуванням даних хімічного, диференційно-термічного та рентгенофазового аналізів були підібрані керамічні композиції та досліджені фізико-механічні характеристики зразків з них. Встановлено можливість отри-мання клінкерних керамічних матеріалів, що за комплексом властивостей відповідають націона-льному стандарту України.