Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Макетний зразок комп'ютеризованого вимірювача параметрів мікроклімату промислових теплиць
    (НТУ "ХПІ", 2017) Вовна, Олександр Володимирович; Лактіонов, Іван Сергійович; Зорі, Анатолій Анатолійович
    У статті шляхом аналізу регламентованих вимог щодо режимів зростання рослин на захищених ґрунтах та існуючих рішень побудови систем автоматичного управління технологічними процесами промислових теплиць обґрунтовано структурну схему комп'ютеризованого вимірювача параметрів мікроклімату теплиць. Розроблено апаратно-програмну реалізацію макетного зразка вимірювача. Проведено лабораторні випробування розробленого засобу вимірювання. Визначено пріоритетні напрямки подальших досліджень вимірювача з метою підвищення ефективності вітчизняних аграрних підприємств із захищеними ґрунтами.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз відповідності максимального тиску на ґрунт тракторної шини агроекологічним вимогам ймовірностним методом з урахуванням ґрунто-кліматичних умов України
    (НТУ "ХПІ", 2017) Ребров, Олексій Юрійович
    В роботі запропонована методика оцінки відповідності максимального тиску на ґрунт тракторної шини агроекологічним вимогам ймовірностним методом з урахуванням ґрунто-кліматичних умов України. Наведено розподіл допустимого тиску на ґрунт за територією України при весняному передпосівному і осінньому основному обробітку ґрунту. Проведено аналіз відповідності ряду типорозмірів сільськогосподарських тракторних шин світових виробників агроекологічним вимогам.
  • Ескіз
    Документ
    Математична модель тепловологісної обробки бетонних виробів з використанням аеродинамічного нагріву
    (НТУ "ХПІ", 2009) Колісник, О. П.
    Виконано планування багатофакторного експерименту визначення величини міцності бетонних виробів отриманих в результаті технологічного процесу тепловологісної обробки в пропарювальній камері з аеродинамічним нагрівачем роторного типу. Отримано математичну модель процесу тепловологісної обробки бетонних виробів.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу підготовки ядра соняшнику до екстракції на якість харчового шроту
    (НТУ "ХПІ", 2009) Литвиненко, Олена Анатоліївна; Котлевська, А. А.; Конєв, М. Д.; Гладкий, Федір Федорович
    В статті за допомогою статистичних методів планування експерименту з’ясовані умови підготовки ядра соняшнику (вологість, тривалість і температура плющення) до прямої екстракції. Показано, що для переробки безлушпинного ядра соняшнику як джерела не тільки олії, а і білкових продуктів достатнє плющення безлушпинного ядра з вологістю 1,5…3,0 % у продовж 1 хв. при температурі 70 °С.
  • Ескіз
    Документ
    Параметри мікроклімату: їх нормування та вплив на здоров'я людини
    (НТУ "ХПІ", 2017) Миздренко, Оксана Миколаївна; Годун, Наталія Іванівна; Харченко, Наталія Анатоліївна
    Розглядається вплив параметрів мікроклімату на самопочуття людини в процесі виробничої діяльності. Зокрема, описано механізми фізичної та хімічної терморегуляції, як прояву адаптаційних можливостей організму. Визначено оптимальні та допустимі параметри мікроклімату робочої зони. Представлено методи нормування основних мікрокліматичних показників виробничого середовища для уникнення явищ які негативно позначаються на здоров'ї працюючих. Охарактеризовано посилення негативного впливу шкідливих та небезпечних чинників на гігієнічні показники й санітарний стан умов праці людини.
  • Ескіз
    Документ
    Підсистема контролю меж вибуховості рудничної атмосфери для системи аерогазового захисту вугільних-шахт
    (НТУ "ХПІ", 2015) Вовна, О. В.; Зорі, А. А.
    Отримала подальший розвиток математична модель визначення нижньої межі вибуховості системи "метан – вугільний пил – повітря" на основі результатів досліджень вибухонебезпеки пилогазової суміші. Модель враховує зміну вмісту вологи у повітрі, вихід летючих та зольність вугілля, що дозволяє запобігати наближенню робочої точки системи аерогазового контролю до критичних меж вибуховості. Розроблені та досліджені експериментальні зразки вимірювачів концентрації метану та пилу, які входять до складу системи аерогазового захисту вугільних шахт.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка універсальної метеорологічної станції
    (НТУ "ХПІ", 2011) Гусельніков, Віктор Кузьмич; Терентьєва, А. Д.
    Стаття присвячена розробці універсального метеорологічного центру, який дозволяє збирати інформацио про температуру, вологість, атмосферний тиск, напрям і швидкість вітру довкілля.
  • Ескіз
    Документ
    Динаміка зміни якості твердого палива, що надходить на ТЕС
    (НТУ "ХПІ", 2013) Капустянський, А. О.
    Розглядається тенденція зміни теплотехнічних характеристик твердого палива, що надходить на електростанції України. Доводиться пріоритетна роль використання непроектного твердого палива власних родовищ на довготривалу перспективу