Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Геоінформаційне моделювання в задачах відновлювальної енергетики
    (НТУ "ХПІ", 2018) Зацерковний, Віталій Іванович; Оберемок, Наталія Василівна; Пузик, А. А.
    Надані об’єктивні фактори, що обумовлюють необхідність розвитку нетрадиційних відновлюваних джерел енергії та передумови для її розвитку в Україні, енергетичний потенціал відновлюваних джерел енергії. Запропоновано технології застосування геоінформаційного моделювання, орієнтовані на використання картографічної інформації для розв’язку завдань з планування, ухвалення управлінських рішень та розвитку енергетичної галузі. Практична реалізація запропонованого підходу перебачає розробку комплексу картографічних творів для потреб відновлюваної енергетики, укладання карт різної функціональної спрямованості (інвентаризаційних, оцінювальних, рекомендаційних, прогнозних), що відображають різні аспекти (ресурси, об’єкти, умови, фактори, стан та перспективи розвитку галузі) та охоплюють різні напрямки відновлюваної енергетики (вітроенергетику, геліоенергетику, біоенергетику, гідроенергетику та геотермальну енергетику).
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз ефективності застосування способів запобігання надзвичайних ситуацій на полігонах депонування відходів
    (НТУ "ХПІ", 2017) Рашкевич, Ніна Владиславівна
    У роботі проведений аналіз ефективність застосування способів раннього виявлення мікро джерел надзвичайних ситуацій (пожеж) на полігонах депанування відходів. Обґрунтована доцільність використання дистанційних методів контролю ступеня забруднення атмосферного повітря, визначення первинних ознак пожежі (підвищенні температури, наявністю токсичних речовин). Встановлені потреби підвищення достовірності результатів досліджень шляхом врахування значного числа змінних факторів при математичному моделюванні фізико-хімічних процесів на території полігонів. Результати досліджень представляють практичний інтерес при забезпеченні техногенно-екологічній безпеці у сфері поводження з відходами.
  • Ескіз
    Документ
    Методи розрахунку і побудови просторових полів ймовірності урбанізації
    (НТУ "ХПІ", 2010) Виклюк, Я. І.; Гаць, Б. М.
    На прикладі геоінформаційної системи (ГІС) MapInfo приведено методику відбору даних для побудови моделі просторових полів ймовірності урбанізації. Для розрахунку поля ймовірностей було використано нечітку гібридну мережу ANFIS, в результаті навчання сформовані FIS-системи з різними типами функцій приналежності. Апробація методу здійснювалась на основі туристичних містечок Карпатського регіону.
  • Ескіз
    Документ
    Метод синтезу моделі геоінформаційної системи на основі базових поліномів
    (НТУ "ХПІ", 2010) Нефьодов, Л. І.; Кривенко, С. А.; Мусієнко, Є. М.
    Надано новий метод для верифікації виконання розкладання поліному певного ступеня P(x) на множники над полем Галуа GF(2). За основу прийнята модель корпорації Altera, яка застосовується в пакеті автоматизованого проектування мікросхем Quartus II (2009), аналогічну модель застосовує корпорація Xilinx та інші. Новизна нашого підходу полягає в тому, що на першому етапі застосовується часове моделювання в двох ієрархічних рівнях і передбачаються спеціальні заходи для виключення блокувань, а на прикінцевому етапі виконане натурне моделювання на реальній надсучасній мікросхемі, яка розвиває на три порядку більшу швидкість обчислення щодо певних поліномів інтервалу.
  • Ескіз
    Документ
    ГІС-підтримка управління орендою нерухомого майна
    (НТУ "ХПІ", 2013) Шипулін, В. Д.; Білоконєва, О. В.
    Метою дослідження є визначення шляхів обґрунтування методологічних підходів до аналізу процесів розвитку ринку оренди нерухомого майна та практичного застосування цих методів у програмному середовищі ГІС