Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Методика побудови структурно-імітаційних математичних моделей компонентів систем гідроприводу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Узунов, Олександр Васильович; Губарев, Олександр Павлович
    Аналіз відомих підходів до побудови математичних моделей дозволив виявити їх схожість на загальному рівні і основну проблему їх розробки. Проблема полягає у значних втратах часу і фахових ресурсів внаслідок великої кількості ітеративних циклів забезпечення адекватності моделі. В роботі наведено методику побудови математичних моделей робочих процесів компонентів систем гідроприводу. Особливістю методики є використання у якості основи моделі змістовної структури процесу функціонування об'єкту моделювання. Для виявлення в процесі дій об'єкту такої структури і перевірки її відповідності реальним процесам використано ряд критеріїв. Таким критеріями є – досяжність запланованого результату (продуктивність); циклічна повторюваність процесу (замкненість); логічна визначеність процесу (достатність). Відповідність структури моделі вказаним критеріям забезпечує, на понятійному рівні, її адекватність структурі процесу функціонування реального об'єкту. Математичний опис моделі будується шляхом наповнення імітаційної структури описами елементарних процесів та їх логічних взаємозв'язків. Імітація процесу функціонування виконується у вигляді нескінченого циклу відповідно до структури та математичного опису у формі програмного коду в операційному середовищі комп'ютера. Використання методики дозволяє скоротити терміни розробки математичних моделей за рахунок зменшення часу отримання її коректної версії. Працездатність розробленої методики перевірено на прикладі її застосування для побудови моделі функціонування гідравлічного демпферу. Побудовану модель перевірено на коректність та стійкість за допомогою серії експериментів. Серед яких є: визначення реакції демпферу на дію зовнішньої сили, яка змінювалась за ступінчатим законом, перевірка стійкості роботи моделі при зміні величини такту циклічного процесу моделювання та різних параметрах демпферу, перевірка стійкості роботи моделі в жорстких експлуатаційних умовах, та інші. Результати експериментів підтвердили працездатність методики і коректність математичної моделі.
  • Ескіз
    Документ
    Ідентифікація пружних коливань у вимірювальних системах
    (НТУ "ХПІ", 2008) Галай, В. М.; Сільвестров, Антон Миколайович
    В статті описано метод ідентифікації моделі динаміки пружної моделі вимірювача або основи, на якій він розташований, та можливість при проектуванні урахування їх впливу на якість системи автоматичного керування. Приводяться дані комп’ютерного моделювання.
  • Ескіз
    Документ
    Математична модель процесу гасіння коливань металоконструкції стрілових кранів
    (НТУ "ХПІ", 2009) Подоляк, О. С.; Родіонов, Л. А.; Павлова, А. О.
    В статті побудовані динамічна і математична моделі механізму підйому стрілового крана з урахуванням демпфера в’язкого тертя з пружнім зв’язком, а також зовнішньої сили приводу. Знайдені коефіцієнти диференціальних рівнянь руху системи.
  • Ескіз
    Документ
    Способы учета и моделирование сил сопротивления различной физической природы в механических, динамических, колебательных и роторных системах
    (НТУ "ХПІ", 2016) Мартыненко, Геннадий Юрьевич; Марусенко, Алексей Николаевич
    Рассматриваются теоретические основы учета демпфирования и сил сопротивления в динамических системах, способы учета демпфирующих свойств конструкционных элементов при расчете динамических характеристик систем, математическое описание сил сопротивления. Анализируется эффективность использования демпферов в зависимости от их конструктивных особенностей. Приводятся примеры использования демпфирующих элементов различного типа в механических системах, в том числе роторах.
  • Ескіз
    Документ
    Система вiбро- i ударозахисту з сухим тертям
    (НТУ "ХПІ", 2011) Киричук, Ю. В.
    Розглядається одноосна система вiбро- i ударозахисту з сухим тертям, яка обмежує на заданому рівні максимальне прискорення ізольованого тіла при поодиночних ударах високого рівня та при вібраціях з відсутньою статичною зоною застою поблизу положення рівноваги.