Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз проблемно-орієнтованих оцінок ефективності технологічних інновацій
    (НТУ "ХПІ", 2009) Долина, Ірина Володимирівна
    В роботі розглядається аналіз методик визначення ефективності інновацій з метою обліку в практичній роботі підприємств і фірм.
  • Ескіз
    Документ
    Управління інноваційним потенціалом підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2015) Кучинський, Володимир Анатолійович; Гайдукова, Анна Дмитрівна
    Запропоновано методичний підхід до управління інноваційним потенціалом підприємства, який може бути використаний на підприємствах з урахуванням специфіки діяльності і метою їх успішного функціонування. Зроблено висновки про необхідність розробленного підходу до управління інноваційним потенціалом на підприємствах, який дозволить приймати обґрунтовані рішення в сфері управління на стратегічному рівні, знизити ризик інноваційної діяльності в результаті впровадження комплексної оцінки інноваційного потенціалу, підвищити ефективність використання наявних ресурсів підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка пріоритетності інноваційних проектів на підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2015) Крамськой, Дмитро Юрійович; Нотовський, Павло Валентинович; Дягілєва, Олена Леонідівна
    Запропоновано методичний підхід до оцінки пріоритетності інноваційних проектів на підприємстві, використання якої передбачає визначення типу нововведення, проведення експертних оцінок і використання методу евклідових відстаней. Елементи відстаней визначаються за допомогою експертних оцінок по виділених групах критеріїв якості інноваційного проекту. Зроблено висновки що найбільш істотними є такі групи як: політика підприємства; проект; НДДКР; фінанси та виробництво. Дана система критеріїв змінюється з урахуванням цілей підприємства, видів інновацій, інших внутрішніх і зовнішніх факторів.
  • Ескіз
    Документ
    Виробництво унікальної продукції як ефективний метод покращення інноваційного розвитку
    (НТУ "ХПІ", 2011) Коваленко, В. В.; Клименко, О. В.
    Дана стаття присвячена достатньо актуальній, проте мало вивченій темі. Інноваційна діяльність, її розвиток, проблеми та шляхи покращення широко розглядаються в науковій літературі, але в даній статті ми зосередимо увагу на такому напрямку покращення й прискорення інноваційного розвитку, як виробництво унікальної продукції.
  • Ескіз
    Документ
    До питання про визначення інтелектуальної частки ринкової вартості продукції
    (НТУ "ХПІ", 2011) Довгаль, О. Г.
    У роботі розглядається алгоритм матеріалізації інтелектуального капіталу інноваційної продукції.
  • Ескіз
    Документ
    Економічний механізм інноваційного розвитку підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2012) Черепанова, Вікторія Олександрівна; Лисаченко, П. О.; Подрез, Ольга Іванівна
    Розглянуто проблему інноваційного розвитку підприємства в умовах обмеженості ресурсного потенціалу.
  • Ескіз
    Документ
    Про деякі проблеми використання деклараційних патентів як способу охорони прав на об'єкти промислової власності
    (НТУ "ХПІ", 2013) Окладна, М. Г.; Перевалова, Людмила Вікторівна; Зайцева, А. О.
    У статті розглядається поняття деклараційного патенту, його сутність, позитивні та негативні наслідки використання деклараційних патентів в Україні, їх значення для розвитку інноваційній діяльності. Автори аналізують практичний аспект впливу деклараційних патентів на механізм реалізації прав та інтересів їх власників.
  • Ескіз
    Документ
    Конкурентоспроможність машинобудівних підприємств в умовах СОТ
    (НТУ "ХПІ", 2012) Геворкян, Артем Юрійович
    У статті розглядаються питання конкурентоспроможність машинобудівних підприємств в умовах Світової організації торгівлі.
  • Ескіз
    Документ
    Інноваційність підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2013) Ковальов, Є. В.; Никифорець, Т. Є.
    Визначена неспроможність держави організаційно і фінансово підтримати існування науки на належному рівні. Єдиною ланкою, яка може забезпечити інноваційний розвиток країни, є підприємство у формі міжнародної корпорації.
  • Ескіз
    Документ
    Інноваційний кластер на територіальній основі, як джерело реалізації інноваційної політики держави щодо розвитку машинобудування
    (НТУ "ХПІ", 2013) Тимофєєва, Катерина Олександрівна
    У статті запропоновано підхід до формування інноваційного кластеру в машинобудуванні на територіальній основі, який базується на оцінці інноваційної сприйнятливості організаційно-управлінських структур. Зроблені висновки про пріоритетність надання державної підтримки галузі.