Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Першокурсник НТУ "ХПІ": хто він?
    (НТУ "ХПІ", 2017) Бурега, Валерій Васильович
    У статті зроблено спробу з’ясувати основні характеристики студентського контингенту, що складає перший курс університету. До числа таких характеристик традиційно віднесено мотивацію отримання вищої освіти та вступу саме до НТУ «ХПІ», основні мотиви вибору абітурієнтами певної спеціальності та чинники формування професійного інтересу, певні підходи ло розбудови життєвих стратегій після закінчення університету й відношення щодо можливого виїзду для продовження навчання за кордон та перспектив залишитися для постійного перебування та праці за кордоном. Наголошується на необхідності вивчення проблеми формування та реалізації життєвих стратегій студентської молоді. Визначаються можливі напрями діяльності щодо використання інформації яка характеризує студентів-першокурсників у навчальній, організаційній, виховній та профорієнтаційної роботі в університеті.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми та перспективи інвестування в людський капітал в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2009) Філатов, В. М.; Височіна, Л. В.
    Розглянуто проблему необхідності інвестування у людський капітал як напрямок соціально-економічного розвитку України в сучасних умовах.
  • Ескіз
    Публікація
    Методологічні підходи до проведення лекційних занять
    (НТУ "ХПІ", 2010) Погорєлова, Тетяна Олексіївна
    У даній статті досліджуються особливості проведення лекційних занять при лекційно-семінарській формі організації навчального процесу.
  • Ескіз
    Документ
    Стимулювання творчо-пізнавальної активності студентів до вирішення індивідуальних завдань з курсу “Основи ергономіки”
    (НТУ "ХПІ", 2010) Борисова, Т. М.
    Кредитно-модульна система навчання спонукає студентів до самоосвіти, яку все ще спрямовують викладачі, адже саме вони рекламують певну галузь знань, стимулюючи інтерес до володіння певною системою знань, умінь, навичок.
  • Ескіз
    Документ
    Різноманітні підходи до визначення структури інтелектуального капіталу підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2014) Матющенко, С. С.
    В даній роботі розглянуто роль інтелектуального капіталу у діяльності підприємства, виділено ряд підходів щодо визначення структури інтелектуального капіталу підприємства, зазначено їх недоліки. Подібний огляд має узагальнююче і корисне практичне значення для молодих науковців, які ведуть дослідження інтелектуального капіталу підприємства. В залежності від конкретної ситуації окремі інтелектуальні ресурси можуть одночасно бути і активом, що має відповідні балансові ціни і майнові права, і активами, що не володіють такими властивостями. Такий поділ інтелектуального капіталу на види досить умовний.
  • Ескіз
    Документ
    На зламі тисячоліть
    (НТУ "ХПІ", 2011) Вандишева-Ребро, Надія Валентинівна
    Інформація у сучасному суспільстві стала четвертим великим економічним фактором, поряд із сировиною, працею та капіталом. Сьогодні людина стає залежною від світу речей, але ще більше вона стала залежною від інформації, яка розповсюджена скрізь. От і виходить, що знання та інформація, які повинні були б служити людині, навпаки, роблять людину своїм рабом.
  • Ескіз
    Документ
    Методологічні засади управління гібридними проектами
    (НТУ "ХПІ", 2015) Сидорчук, Оксана Валеріївна; Ратушний, Р. Т.; Сидорчук, Л. Л.
    Розкрито відмінності класичних і гібридних проектів, а також проектного і операційного управління. Деталізовано структуру операційної діяльності та знання, які використовуються для операційного управління. Означено методологічні підходи до операційно-проектного управління.
  • Ескіз
    Документ
    Економічна сутність трансферу технологій і його місце в міжнародному бізнесі
    (НТУ "ХПІ", 2014) Архієреєв, Сергій Ігоревич; Дерід, І. О.
    У статті проаналізовані існуючі погляди на трансфер технологій як економічне явище, розкрито власне розуміння сутності трансферу технологій, засноване на вивченні вітчизняних та зарубіжних досліджень та останніх світових тенденцій. Розглянуто основні види трансакцій із трансферу технологій. Наводяться статистичні дані про обсяги трансферу технологій в міжнародному бізнесі. Проаналізовано значення трансферу технологій в умовах глобалізації.
  • Ескіз
    Документ
    Базові засади формування семантичних моделей категоріального апарату державного фінансового контролю
    (НТУ "ХПІ", 2013) Лісіна, В. Ю.
    Розглянуто процес побудови системи базових та похідних понять державного фінансового контролю для моделювання термінологічної лексики наукового дослідження. Даний процес є основою формування семантичних моделей предметної області державного фінансового контролю.