Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Ескіз
    Публікація
    Взаємодія комерційних банків та промислових підприємств в сучасних умовах господарювання
    (НТУ "ХПІ", 2018) Горовий, Дмитро Анатолійович; Добровольська, Анастасія Валентинівна
    На сьогодні банки завдяки кредитним операціям, які вони виконують, залишаються основним джерелом для поповнення коштів промислових підприємств. В той же час банки є вторинними в економіці по відношенню до підприємств, оскільки самі не виробляють додаткову вартість, а лише розподіляють наявну між державою, самими банками, юридичними і фізичними особами. Операція кредитування, властива банкам, є однією з найризикованіших для їх діяльності. У процесі кредитування сучасні банки використовують ряд організаційно-економічних прийомів надання й повернення кредитів. Проте сучасні прийоми оцінки позичальника уповільнюють процес надання кредиту і не гарантують його повного повернення. В Україні є три варіанти гарантування кредиту: застава, гарантії третьої особи або страхової компанії. На жаль, жодна з цих схем не гарантує 100% повне повернення коштів. Адже головною умовою застави є її відносна ліквідність на момент заключення договору і більша на 30% вартість за суму кредиту. Однак на час погашення кредиту ліквідність застави може зменшитися, або його вартість суттєво впаде в ціні. Для запобігання такої ситуації в статті запропоновані заходи з побудови фінансових ланцюгів, яка б з'єднували банк та підприємство на довгострокову перспективу шляхом створення між ними спільних підприємств. У такому випадку банк та підприємство утворюють між собою спільний взаємовигідний консорціум. Подібні інструменти вже існують в арабському світі під назвою "сукук". Основою його є створення проміжної спільної компанії, де банк і підприємство-позичальник виступають співвласниками. Банк кредитує підприємство через віртуального посередника, який у той же час стає ланцюгом додаткової взаємодії між ними. Трансформація таких інструментів для реалій українського ринку допоможе як банкам, так і підприємствам-позичальникам у досягненні власних цілей на ринку.
  • Ескіз
    Документ
    Актуальні питання формування та використання кошторисів бюджетних установ
    (НТУ "ХПІ", 2017) Фальченко, Олена Олександрівна; Чумак, Василій Миколайович
    У статті акцентована увага на проблеми використання кошторисів в бюджетних установах, досліджено порядок формування та використання кошторисів бюджетних установ. В умовах дефіциту бюджетних коштів актуальним є контроль за їх використанням в установах і організаціях, які фінансуються з державного бюджету країни. Важливу роль в управлінні діяльністю бюджетних установ відіграють раціональна організація та методика обліку й аналізу результатів виконання кошторису.
  • Ескіз
    Документ
    Кредит, як інструмент фінансування діяльності суб`єкта господарювання
    (НТУ "ХПІ", 2010) Головін, Д. О.
    У статті розкрито необхідність залучення позикових коштів для фінансування діяльності підприємства. Визначено роль та місце кредиту серед інших зовнішніх джерел фінансування діяльності підприємств, а також досліджено основні показники зарубіжних країн.
  • Ескіз
    Документ
    Практичні механізми реалізації банківського проектного фінансування
    (НТУ "ХПІ", 2010) Кобичева, О. С.
    У статті досліджено функції комерційних банків в межах банківського проектного фінансування, наведено форми участі банків в механізмі проектного фінансування та аргументовано переваги даної форми фінансування для банків.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка оновлення основних засобів за рахунок позикових коштів
    (НТУ "ХПІ", 2010) Гаврись, Микола Олександрович
    Оновлення основних засобів є актуальною проблемою сьогодення. Для багатьох підприємств кредити банків є чи не єдиним джерелом коштів на модернізацію виробничих потужностей. В даній статті нами були розглянуті можливості і перспективи приватних фірм для використання з цією метою позикових засобів, оцінений ступінь прозорості банківських установ, річні ставки за інвестиційними кредитами та інші умови їхнього надання.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості обліку поточних зобов’язань торгівельних підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2010) Пташник, А. М.
    В даній роботі розглядаються особливості обліку поточних зобов’язань торговельних підприємств. Визначаються особливості поточних зобов’язань, як джерела формування та фінансування активів. Наголошується на особливостях та видах поточних зобов’язань торговельних підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка ефективності кредитування підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2010) Котлярова, Ангеліна Вікторівна; Мільшина, В. М.
    Вопрос выбора источников финансирования возникает на каждом предприятии. Главной является задача установления баланса между собственными и заемными средствами, особенно в условиях убыточности или низкой рентабельности предприятий. Оценка эффективности кредитования предприятия с помощью коэффициента финансового левериджа позволяет установить порог, за которым наращивание заемных средств нецелесообразно.
  • Ескіз
    Документ
    Правовий статус Українського агентства з авторських і суміжних прав
    (НТУ "ХПІ", 2011) Аврамова, О. Є.; Клєтчикова, А. С.; Головань, Г. Г.
    У статті розглядаються питання діяльності агентств в авторських прав, що діють у світ, зокрема Китаю, Латвії, Австрії. Визначається правовій статус Державного підприємства «Українське агентство з авторських та суміжних прав». Встановлюються проблеми у розвитку авторсько-правових відносин в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка системи автоматизації моніторингу корпоративних клієнтів комерційного банку
    (НТУ "ХПІ", 2011) Александрова, Тетяна Євгенівна; Чирва, А. С.
    Метою даної розробки є створення нової моделі рейтингу, що змогла дати комплексу оцінку фінансового стану клієнта та врахувати його потенціальний розвиток, а також розробка інформаційної системи, яка зберігала б у собі усю інформацію про клієнтів, для виявлення установами банківської сфери серед юридичних осіб, бажаючих отримати кредит, тих, які мають найменший ризик неповернення банківських кредитів. Будуть розглянуті методи аналізу й керування кредитними ризиками, що дозволяють максимально зменшити видачу «проблемних» кредитів.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні підходи до оцінки кредитоспроможності позичальників
    (НТУ "ХПІ", 2014) Фридинський, Валерій Олександрович; Потолова, Я. Ю.
    Пропонується аналіз основних проблем та методів оцінки кредитоспроможності позичальників. Були представлені основні методи оцінки кредитоспроможності та визначені їх недоліки і переваги. Було визначено місце поняття «кредитоспроможність» у сфері надання кредитних послуг банками. У статті проаналізовано методичні підходи до оцінки кредитоспроможності з урахуванням галузевих особливостей, а саме підприємств торгівлі, оскільки ця галузь знаходиться на одному із перших місць за залученням кредитних ресурсів. Удосконалено методику оцінки кредитоспроможності торговельного підприємства на основі інтегрально-рейтингових показників, що враховує специфіку торговельної галузі та підвищить ефективність прийняття кредитних рішень. Результати дослідження можуть бути використані в практичній діяльності банківських установ.