Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Обліково-аналітична інформація щодо формування фонду оплати праці у цукровому виробництві
    (НТУ "ХПІ", 2018) Косяк, Антоніна Петрівна; Рябих, Інна Валеріївна
    У статті висвітлено теоретичні питання щодо поняття "оплата праці" та "заробітна плата" – з позицій економічної теорії, "заробітна плата" – це економічна категорія, що відображає відносини між роботодавцем і найманим працівником з приводу розподілу новоствореної вартості. В цьому розумінні доречнішим є поняття "оплата праці", яка, крім заробітної плати, включає й інші витрати роботодавця на робочу силу Досліджено та узагальнено відомості про практичну діяльність товариства з додатковою відповідальністю – в колективному договорі товариства встановлюються умови організації виробництва та праці, забезпечення зайнятості, режим роботи, тривалість робочого часу, охорона й безпека праці, нормування та оплата праці, умови преміювання, розвиток соціальної сфери, соціально-трудові пільги, обов'язкові гарантії та компенсаційні виплати, компетенції, гарантії діяльності представницьких організацій працівників, строки виплати заробітної плати, а на працівників покладаються зобов'язання виконувати всі вимоги охорони праці, підтримувати трудову дисципліну. Розглянуто модель бізнес-процесу розрахунків з оплати праці працівників цукрового виробництва та її учасників, а також порядок ініціалізації бізнес-процесу з обліку оплати праці працівників відповідно до Регламенту товариства, організацію обліку оплати праці. Обґрунтовано основні форми та системи оплати праці, які використовуються при виборі системи оплати праці за допомогою нормування праці. Охарактеризовано почасову форму за місячними окладами та її системи: проста погодинна і погодинно-преміальна; відрядну форму та системи: проста відрядна та відрядно-преміальна, що застосовуються у період сезону виробництва цукру з цукрового буряку та цукру-сирцю. Розглянуто організацію оплати праці працівників, яка базується на тарифній системі оплати та включає тарифні ставки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, тарифно-кваліфікаційні характеристики. Досліджено аналітичну інформацію формування фонду оплати праці.
  • Ескіз
    Документ
    Неперервний моніторинг фізичних параметрів середовища при експлуатації автоматизованих систем
    (НТУ "ХПІ", 2008) Глива, В. А.
    Розглянуто можливості моніторингу фізичних параметрів середовища з використанням компонентів автоматизованих систем. Визначено оптимальні схеми реєстрації, передачі та оброблення отриманої інформації. Надано практичні рекомендації щодо їх впровадження у різних сферах діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Захист працюючих від електромагнітного випромінювання під час роботи з ПК
    (НТУ "ХПІ", 2009) Дзюндзюк, Б. В.; Хондак, І. І.; Березуцька, Наталія Львівна
    Работа посвящена защите работников, использующих компьютерные и информационные технологии от электромагнитного излучения, а также рациональному размещению рабочих мест в помещении с персональными компьютерами. Эта работа может использоваться и как обучающая в учебном процессе университетов на факультетах компьютерных и информационных технологий
  • Ескіз
    Документ
    "Біологічний реактор" у робочій зоні металообробних підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2009) Березуцький, Вячеслав Володимирович; Халявка, О. В.
    У статті наводяться аналіз та результати досліджень, які свідчать про те, що у металообробних підприємствах на дільницях де використовуються мастильно-охолодні рідини утворюються небезпечні для робочих умови які обумовлюються наявністю мікроорганизмів.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні основи судової екологічної експертизи
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2010) Сабадаш, Віра Василівна
    На основі узагальнення практики судово-технічних експертиз безпеки життєдіяльності та охорони праці, розглянуто деякі існуючі проблеми їх виконання при дослідженні порушень правил екологічної безпеки, і на основі інтеграції та диференціації знань запропонований новий вид судово-технічної експертизи – судова екологічна експертиза.
  • Ескіз
    Документ
    Еволюційний розвиток правил безпеки вітчизняного вуглевидобутку в період технізації шахт
    (НТУ "ХПІ", 2011) Ткачук, К. Н.; Гріффен, О. Л.; Селезньов, О. В.
    У роботі проведений аналіз еволюційного розвитку правил безпеки підземного вуглевидобутку з урахуванням технічних та соціальних факторів. Найбільша увага приділена розвитку механічних засобів та знарядь, які безпосередньо впливали на зростання виробничого травматизму шахтарів. Послідовність розгляду правил безпеки як нормативних документів з охорони праці дозволяє врахувати технічні та соціально-економічні зміни з точки зору поліпшення безпеки підземного вуглевидобутку. Такий підхід дає змогу подальшого вдосконалення існуючого нормативного забезпечення з охорони праці шахтарів в сучасних умовах.
  • Ескіз
    Документ
    Причини пожеж в побуті та їх наслідки
    (НТУ "ХПІ", 2012) Москалюк, І. В.
    Наведено аналіз стану пожеж у побуті в Україні по областям та соціальному становищу особи,яка винна у виникненні пожежі. Розглянуто причини пожеж у побуті та проведено аналіз їх виникнення. Іл.: 0. Бібліогр.: 3 назв
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз стану виробничого травматизму на підприємствах України
    (НТУ ХПІ", 2012) Москалюк, И. В.; Сакун, Н. Н.
    Наведено аналіз стану виробничого травматизму на підприємствах України. Встановлено, що найбільша кількість зареєстрованих нещасних випадків спостерігається в таких галузях виробництва, як вугільна, машинобудівна, агропромисловий комплекс.
  • Ескіз
    Документ
    Актуальні проблеми підвищення безпеки життєдіяльності студентської молоді у процесі фізичного виховання
    (НТУ "ХПІ", 2013) Русанов, М. Г.; Ремзі, І. В.
    У статті розповідається про негативні тенденції у взаємодії суб'єктів навчально-виховного процесу щодо забезпечення необхідного рівня безпеки учнів на заняттях з фізичної культури та способи їх подолання. Презентується нове навчально-методичний посібник з безпеки життєдіяльності учнів для вчителів фізичної культури