Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток наукової школи обробки металів тиском у національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут»
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Чухліб, Віталій Леонідович
  • Ескіз
    Документ
    Штамп для виготовлення порожнистих виробів з важкодеформівних матеріалів
    (НТУ "ХПІ", 2009) Калюжний, Володимир Леонідович; Калюжний, О. В.; Піманов, Валерій Володимирович
    Приведені відомі та розроблені авторами конструкції штампів для холодного видавлювання порожнистих виробів, порожнин штампів, прес-форм, ливарних форм з важкодеформівних, малопластичних сталей.
  • Ескіз
    Документ
    Холодне формоутворення порожнистих виробів з профільованою внутрішньою поверхнею
    (НТУ "ХПІ", 2016) Калюжний, Володимир Леонідович; Піманов, Валерій Володимирович; Савченко, Артем Валентинович
    Пропонується технологія та оснащення для виготовлення зі сталі 20 холодним формоутворенням порожнистих виробів з профільованою внутрішньою поверхнею. Проведено чисельні експерименти з використанням методу скінченних елементів в програмному комплексі DEFORM 3D, що дозволило удосконалити технологію виготовлення та встановити енергосилові параметри, кінцеві форму і розміри напівфабрикатів і виробів, ресурс пластичності і напружено-деформований стан здеформованого металу на стадіях технологічного ланцюга. Для реалізації технологічних переходів було спроектовано штампове оснащення для універсального пресового обладнання.
  • Ескіз
    Документ
    Тепловий ефект при холодному видавлюванні порожнистих виробів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Горностай, Вадим Миколайович; Сабол, Сергій Францович; Потятини, Андрій Миколайович
    Розглянуто тепловий ефект при холодному видавлюванні порожнистих виробів та його вплив на температуру робочого інструменту. Проведено чисельні експерименти з використанням методу скінченних елементів в програмному комплексі DEFORM 3D, що дозволило визначити залежність зміни температури заготовки, робочого інструменту від ступеня деформування. Визначено залежність зусилля виймання пуансону та виштовхування. Для експериментального дослідження було спроектовано та виготовлено технологічне оснащення. Представлено результати експериментального визначення залежності зміни температури робочого інструменту при холодному видавлюванні порожнистих виробів.
  • Ескіз
    Документ
    Новий метод калібрування заготованок постійного об’єму
    (НТУ "ХПІ", 2010) Євстратов, Віталій Олексійович; Борисовська, В. О.
    В статті розглядається вплив жорсткості пресу на якість й точність розмірів заготованок для деталей, що отримані холодним видавлюванням. Також показаний зв'язок виготовлення точного висотного розміру та об’єму заготованки з жорсткістю пресу.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі підходи до вирішення задачі прямого видавлювання з уширенням, що враховують вплив тертя на кінцеве формоутворення та виникаюче навантаження
    (НТУ "ХПІ", 2012) Василенко, В. О.; Горностай, В. М.; Кузьменко, Віктор Іванович; Плєснецов, Сергій Юрійович
    Стаття присвячена визначенню напрямків удосконалення процесів холодного видавлювання профілів з роздачею в напрямку зниження зусиль деформування, підвищення стійкості деформуючого інструменту та отримання виробів підвищеної надійності та довговічності. Увага акцентується на впливі тертя на кінцеве формоутворення та виникаюче навантаження.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення конструктивних параметрів штампу для холодного видавлювання вісесиметричних виробів зі ступінчастою порожниною з розтягненням стінки заготовки
    (НТУ "ХПІ", 2014) Сабол, Сергій Францович
    Приведено схему конструкції штампу для холодного видавлювання порожнистих вісесиметричних виробів зі ступінчастою порожниною з розтягненням стінки заготовки. На основі використання закону збереження об'єму, здійснено розрахунки конструктивних розмірів штампу:розміри верхньої та нижньої порожнини контейнера, розміри регулювального кільця, використання якого дає змогу змінювати швидкість переміщення контейнера у відповідності до зміни швидкості металу стінки заготовки, в процесі деформування, що забезпечує постійне зщеплення каналу контейнера з буртом стінки заготовки що видавлюється.