Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Особливості формування та використання прибутку підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Фальченко, Олена Олександрівна
    У статті приведена сутність прибутку підприємств, що є важливою фінансовою категорією, який відображає гарний фінансовий результат господарської діяльності підприємства, характеризує ефективність виробництва, обсяг і якість виробленої продукції, стан продуктивності праці. Розглянуто прибуток підприємства, який є основним фінансовим показником діяльності господарюючого суб’єкта та відображає ефективність роботи підприємства шляхом проведення та прийняття управлінських рішень. Проаналізовано термін прибутку з точки зору вченими науковцями, які трактують це поняття, а також з законодавчо нормативну базу поняття прибутку, доходів і витрат діяльності підприємств, як основних компонентів визначення прибутку. Виявлено фактори, які впливають на прибуток підприємства, які поділяються на зовнішні фактори, які не залежать від діяльності та внутрішні фактори, які залежать від діяльності підприємства, та характеризують підвищення продуктивності обладнання та його якості, використання прогресивних видів матеріалів та вдосконалення технології їх обробки, прискорення оборотності обігових коштів, підвищення кваліфікації та продуктивності праці персоналу, зниження трудомісткості та матеріаломісткості продукції, удосконалення організації праці та ефективніше використання фінансових ресурсів. Розглянуто оснoвну мету упpавлiння пpибуткoм найбiльш ефективних джеpел йoгo фopмування, напpямкiв oзпoдiлу й викopистання з метoю забезпечення сталoгo poзвитку пiдпpиємства та максимiзацiї йoгo pинкoвoї ваpтoстi. Визначено основнимі завдання формуванням прибутку підприємства та основні завдання управління розподілом та використанням прибутку підприємства, для яких є забезпечення оптимального розподілу та використання чистого прибутку підприємства. Зазначено етапи формування чистого прибутку підприємства та основні особливості формування і використання прибутку підприємства. Рекомендовано на основі проведеного дослідження заходи для ефективного управління прибутком підприємства та збільшення його величини, що гарно вплине на діяльність підприємства. Зроблено висновок, що прибуток є головним фінансовим результатом будь-якого підприємства, метою його діяльності, чим більше прибутку підприємство отримує на вкладений капітал, тим ефективніше воно працює.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості класифікації доходів сільскогосподарських підприємств
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Фальченко, Олена Олександрівна; Волобуєв, Олександр Сергійович
    Розглянуто доходи сільськогосподарського підприємства як економічну категорію, які відображають формування оптимального доходу підприємств у розмірах, необхідних для покриття його поточних витрат. Проаналізовано загальну сутність доходів сільськогосподарської діяльності, визнання доходу і достовірна його оцінка. Виявлено принципи, які передбачають вибір методу оцінки та відображення у фінансовій звітності всіх доходів підприємства, а також особливості формування фінансового результату в сільськогосподарських підприємствах у зв’язку із специфікою виробничо-господарської діяльності галузі. Розглянуто класифікацію доходів сільськогосподарських підприємств від первісного визнання біологічних активів та сільськогосподарської продукції, дохід від зміни справедливої вартості біологічних активів, дохід від реалізації біологічних активів та сільськогосподарської продукції, отриманої в результаті біологічних перетворень, за бухгалтерським підходом згідно вимог законодавства, управлінським підходом, який дає змогу зібрати та згрупувати інформацію для ухвалення та реалізації відповідних рішень. Визначено існуючі суттєві особливості доходів на сільськогосподарських підприємствах, які зумовлені прийнятою законодавчою базою, в якої визначені біологічні активи і регламентований порядок їх визнання, оцінки і обліку та відповідно якої належать складові фінансових результатів сільськогосподарських підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості формування фінансових результатів сільскогосподарського підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Фальченко, Олена Олександрівна; Яцина, Вікторія Валентинівна; Кочетова, Тетяна Іванівна
    Розглянуто фінансові результати сільськогосподарських підприємств як економічну категорію, яка відображає діяльності сільськогосподарського підприємства. Визначено основне внутрішнє джерело формування фінансових результатів сільськогосподарських підприємств, яке є прибуток та його вплив на господарську діяльність в сільскому господарстві. Рекомендовано на основі проведеного дослідження порядок методики формування фінансових результатів сільськогосподарських підприємств в бухгалтерського обліку. Зроблено висновок, що формування фінансових результатів сільськогосподарських підприємств є надзвичайно важливим аспектом їх діяльності і передбачає розробку певних організаційно-методичних заходів з метою створення цілісної системи управління прибутком підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Сравнительный анализ средств измерения атмосферного электростатического поля в предгрозовой обстановке
    (НТУ "ХПИ", 2015) Постельник, Игорь Александрович; Шаламов, Станислав Павлович
    Приведен сравнительный анализ средств измерения напряженности электростатического поля в атмосфере Земли в предгрозовой обстановке. Рассмотрены физические основы метода измерения напряженности электростатического поля посредством электрической индукции. Указаны основные преимущества и недостатки средств измерения, использующих метод электрической индукции. Содержится описание технологии микромеханических средств измерения напряженности электростатического поля. Показана возможность локального мониторинга предгрозовой обстановки, для определения вероятности возникновения молниевого разряда за счет измерения электростатического поля, возникающего между заряженным облаком и поверхностью земли.
  • Ескіз
    Документ
    Діяльність пенсійного фонду у реалізації соціальної політики в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2011) Шатравка, О. О.
    У статті детально розглянуто діяльність Пенсійного Фонду України в період переходу до трирівневої системи пенсійного забезпечення. Проаналізовано фінансово-економічні показники діяльності Пенсійного фонду України (на прикладі Сумського відділення). Знайдено шляхи та дієві механізми для подальшого прискорення процесу реформування пенсійної системи.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні аспекти формування системи управління витратами
    (НТУ "ХПІ", 2012) Ачкасов, А. Є.; Гаврись, П. О.
    Проаналізовано сучасний стан управління витратами, сфера застосування та обмеження систем обліку. Визначено напрямки покращення обліку та управління витратами на промислових підприємствах.
  • Ескіз
    Документ
    Економіко-правові причини порушення прав інтелектуальної власності
    (НТУ "ХПІ", 2012) Перерва, Петро Григорович; Ткачов, Максим Михайлович
    Розглянуто нагальні причини використання прав інтелектуальної власності в українській промисловості. Розроблені пропозиції щодо зменшення випадків порушень виключних прав та виробництва контрафактної продукції.
  • Ескіз
    Документ
    Організаційно-економічні проблеми переробки твердих побутових відходів
    (НТУ "ХПІ", 2012) Жадан, Людмила Василівна; Верютіна, Вікторія Юріївна
    Розглянуті сучасні методи переробки твердих побутових відходів та доцільність сухого високотемпературного піролізу.
  • Ескіз
    Документ
    Закордонний досвід у сфері оцінки наслідків ненадійності роботи підприємств електроенергетики
    (НТУ "ХПІ", 2012) Міщенко, Володимир Акимович; Соколова, Л. В.; Федоренко, Ірина Анатоліївна
    Стаття присвячена аналізу закордонного досвіду щодо оцінки наслідків при відключенні електроенергії. Представлені результати оцінки збитку від перерв в електропостачанні різних категорій споживачів.