Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження та прогнозування часових рядів із застосуванням технологій паралельних обчислень
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Бойко, Антон Миколайович; Марусенко, Олексій Миколайович; Мєтєльов, Володимир Олександрович; Овсяніков, Владислав Валерійович
    Розглядається проблема ефективної обробки часових рядів з метою прогнозування, використовуючи технології розподілених обчислень у хмарному середовищі. Акцентовано увагу на адаптації сучасних підходів до аналізу часових рядів для роботи з великими обсягами даних та їх інтеграції з інфраструктурою хмарних обчислень. Особливий акцент зроблено на обробці ультра-довгих часових рядів, які відзначаються низьким сигнал-шум співвідношенням, складною структурою та довготривалими трендами. Проаналізовано широкий спектр методів прогнозування, включаючи класичні статистичні моделі, такі як авторегресійні інтегровані моделі з рухомим середнім, та сучасні підходи машинного навчання, зокрема нейронні мережі з довгою короткотривалою пам'яттю. Продемонстровано переваги використання паралельних обчислень у забезпеченні значного прискорення обробки великих обсягів даних. Зокрема, у роботі підтверджено ефективність запропонованого підходу з використанням хмарної інфраструктури Amazon Web Services, що дозволяє оптимізувати ресурси та підвищити точність прогнозування. Розроблено програмний пакет на основі технологій Apache Spark для аналізу часових рядів у розподілених середовищах. Отримані результати формують основу для майбутніх досліджень у напрямі створення комплексних систем аналізу часових рядів, що враховують специфіку різних галузей.
  • Ескіз
    Документ
    Скінченноелементне програмне забезпечення для розв'язання тривимірних задач з використанням хмарних технологій
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Бреславський, Дмитро Васильович; Бородін, Марія Анатоліївна; Татарінова, Оксана Андріївна; Сенько, Альона Володимирівна
    Основні співвідношення методу скінченних елементів, представлені у статті у загальному тривимірному формулюванні. застосовано для побудови програмного засобу, призначеного для розрахункового аналізу напружено-деформованого стану з використанням хмарних ресурсів у випадку великих обсягів даних. Наведено математичну постановку задачі. Описано основні залежності, що застосовуються для побудови скінченноелементних співвідношень елементу у формі чотирьохвузлового тетраедру. Використано лінійні функції форми. Система лінійних алгебраїчних рівнянь розв’язується методом спряжених градієнтів. Обговорюється структура додаткових програм, призначених для пре- та постпроцесорної обробки даних. Наведено приклади роботи даних програм, що демонструють можливості аналізу скінченноелементних моделей, їхніх окремих фрагментів та розподілу компонентів напружено-деформованого стану за об’ємом елементу конструкції, що аналізується. Обговорюються результати верифікаційних досліджень, які показали задовільну достовірність даних, що отримуються при розв’язанні пружних задач. Описано запропонований для застосування хмарних ресурсів підхід з використанням технологій Terraform та Kubernetes, який дозволяє виконувати чисельне моделюванні за допомогою розробленого програмного засобу. Виконано порівняння характеристик обчислювальних процесів з використанням програми для окремого персонального комп'ютера та розрахунку у хмарі.
  • Ескіз
    Документ
    Реализация задач удаленных издательских систем с помощью системы управления виртуализацией oVirt
    (Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2014) Левыкин, Игорь Викторович; Андронова, Е. С.
    Предложено решение основных проблем удаленных издательских систем с помощью системы управления виртуализацией oVirt и систем доставки приложений на удаленные системы. Также было проведено сравнение производительности системы на физическом и облачном серверах.