Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Експериментальне дослідження ефективності застосування варіабельних проектних рішень на етапі супроводу програмного забезпечення систем «Розумний будинок»
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Товстокоренко, Олег Юрійович; Гамзаєв, Рустам Олександрович; Ткачук, Микола Вячеславович
    У статті розглянуто поточний стан наукових публікацій за темою інтелектуалізації усіх основних процесів повного життєвого циклу (full life cycle) програмних систем (ПС), підходи для побудови варіабельних моделей для систем «Розумний дім». Проведено огляд існуючих підходів до аналізу якості побудови таких рішень. Проаналізовано Feature-Oriented Development Architecture (FODA) модель системи розумний будинок, підкреслено актуальні проблеми проектування систем розумного дому. Проаналізовано стан публікацій за тематикою оцінки якості систем типу «Розумний дім». Потім запропонований підхід експериментальної оцінки супроводжуваності системи заснований на аналізі сумарних витрат необхідних для підготовки функціоналу системи для роботи. В ході проведення експериментальних розрахунків було використано доменну модель систем «Розумний дім» в двох варіантах, з використанням інтеграційного модулю та з використання окремих пристроїв управління, окремо для кожного з виробників. Запропонований підхід для оцінки альтернативних FODA моделей заснований критерії «maintainability». В якості даних було використано час, необхідний для конфігурування програмного забезпечення для набора окремих модулів системи, та налаштування їх як єдиної системи. Отримані дані, що дозволяють прийняти рішення про вибір архітектури побудови системи ґрунтуючись на заданій доменної моделі, що містить набір пристроїв і опису наданих ними функцій. Результати роботи повинні стати основою для розробки централізованого сховища, для накопичення, аналізу та повторного використання конфігурації як окремих підмодулів систем «Розумний дім», так і цілісних систем, які відповідають певним вимогам, у результаті чого буде запропоновано комплексний підхід до підвищення якості супроводу систем «Розумний дім» на прикладі показника супроводу.
  • Ескіз
    Документ
    Ідентифікація конфігурації проектного середовища та проектів кормозабезпечення сімейних молочних ферм
    (НТУ "ХПІ", 2018) Тригуба, Анатолій Миколайович; Тригуба, Інна Леонтіївна; Боярчук, Олег Віталійович; Рудинець, Микола Віталійович
    На підставі виконаного аналізу стану молочного тваринництва обґрунтовано потребу реалізації проектів кормозабезпечення сімейних молочних ферм. Розроблено науково-методичні засади та метод ідентифікації конфігурації проектного середовища та проектів кормозабезпечення сімейних молочних ферм, які враховують особливості мінливого проектного середовища. Вибір об‘єктів конфігурації проектів здійснюється на підставі аналізу наявних на вітчизняному ринку ресурсів, зокрема технічного оснащення для виробництва кормів, та фіксування їх параметрів із врахуванням технологічних регламентів на функціонування відповідних систем. На підставі розробленого методу проведено ідентифікацію проектного середовища та об‘єктів конфігурації проектів кормозабезпечення сімейних молочних ферм. Обґрунтовані залежності годинної продуктивності виконання логістичних робіт від сумарної площі вирощуваних кормових культур є підставою для врахування логістичних витрат під час планування проектів кормозабезпечення сімейних молочних ферм.
  • Ескіз
    Документ
    Структурно-функціональне моделювання процесу проектування верстатних пристроїв
    (НТУ "ХПІ", 2017) Іванов, Віталій Олександрович; Карпусь, Владислав Євгенович; Ващенко, Світлана Михайлівна; Заяць, Йожеф; Кармаза, Андрій Іванович
    Забезпечення механічної обробки деталей на металорізальних верстатах неможливе без застосування верстатних пристроїв. Вони є невід’ємною частиною замкненої технологічної системи «верстат – верстатний пристрій – різальний інструмент – заготовка» та чинять знач-ний вплив на точність та якість обробки поверхонь деталей машин. У роботі визначено структурні етапи процесу проектування верстатних пристроїв і виявлено інформаційні зв’язки між ними для забезпечення комплексного підходу. Розроблено структурно-функціональну модель процесу проектування верстатних пристроїв, яка передбачає технологічний аналіз об’єкту обробки, синтез та оптимізацію компонувань верстатних пристроїв, інженерно-виробничий аналіз системи «верстатний пристрій – заготовка» для заданих виробничих умов, а також виявлено функціональні та інформаційні зв’язки між етапами, що дозволяє реалізувати комплексний підхід до проектування верстат-них пристроїв.
  • Ескіз
    Документ
    Структура процесу управління конфігурацією проектів
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сидорчук, Олександр Васильович; Ратушний, Роман Тадейович; Щербаченко, Олександр Миколайович; Сіваковська, Олена Миколаївна
    Аналіз стану питання свідчить про недостатнє розкриття процесу управління конфігурацією проектів, яке має вирішальне значення у забезпеченні їх успіху. Структуру процесу управління конфігурацією проектів розкрито на основі системного підходу. Виділені дві системні складові проектів – проектно-технологічну та організаційно-технічну (управлінську). Розкрито сутність узгодження чотирьох основних процесів управління конфігурацією, які відбуваються в проектах. Зв‘язки між ними належать до структури процесу управління конфігурацією проектів.
  • Ескіз
    Документ
    Узгодження конфігурацій проектів кооперативів заготівлі молока із проектним середовищем
    (НТУ "ХПІ", 2017) Тригуба, Анатолій Миколайович; Шарибура, Андрій Остапович; Шолудько, Петро Васильович; Рудинець, Микола Віталійович
    Обґрунтовано потребу реалізації проектів функціонування та розвитку технологічно інтегрованих проектів виробництва, заготівлі та переробки молока. Запропоновано метод узгодження конфігурації проекту кооперативу заготівлі молока на території громади із проектним середовищем, який базуються на системно-ціннісному підході та імітаційному моделюванні. На підставі розробленого методу проведено узгодження конфігурації проекту кооперативу із заготівлі молока на території громади із проектним середовищем.
  • Ескіз
    Документ
    Конструкторсько-технологічний аналіз сучасних свердлильно-фрезерно-розточувальних верстатів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Іванов, Віталій Олександрович; Карпусь, Владислав Євгенович; Дегтярьов, Іван Михайлович
    Забезпечення високої якості продукції неможливе без сучасного металорізального обладнання з ЧПК. У дослідженні розглянуто сучасний стан верстатобудівної галузі, зокрема здійснено статистичний аналіз виготовлення свердлильно-фрезерно-розточувальних верстатів у Японії, Тайвані, Німеччині. Проаналізовано, які типи верстатів є найбільш затребуваними на машинобудівних виробництвах країн, що розглядаються. Виконано аналіз за 11 технічними характеристиками сучасних свердлильно-фрезерно-розточувальних верстатів вертикального та горизонтального компонувань світових виробників. Опираючись на результати проведеного аналізу, можна кількісно говорити про найбільш затребувані технічні характеристики обладнання для обробки різанням на сьогоднішній день.
  • Ескіз
    Документ
    Науково-методичні засади управління конфігурацією проектів пожежогасіння
    (НТУ "ХПІ", 2016) Сидорчук, Оксана Валеріївна; Ратушний, Р. Т.; Щербаченко, О. М.; Ратушний, А. Р.
    Розкрито системний підхід до управління проектами пожежогасіння та означено основні дев‘ять системних складових, що характеризують їх динаміку. Обґрунтовано науково-методичні засади дослідження причинно-наслідкових зв‘язків між системними складовими. Обґрунтовано, що у проектах пожежогасіння виконуються основні (проектно-технологічні) та додаткові функції, які визначають їх параметри конфігурацію. Встановлено, що процес управління конфігурацією проектів пожежогасіння базується на розв‘язанні задач стосовно процесів управління змістом, часом та ресурсами. Розкрито причинно-наслідкові зв‘язки між означеними задачами. З‘ясовано, що основним методом розв‘язання задач інтегрованого управління є метод статистичного імітаційного моделювання проектів пожежогасіння.
  • Ескіз
    Документ
    Узгодження конфігурацій інтегрованих проектів аграрного виробництва
    (НТУ "ХПІ", 2015) Тригуба, А. М.; Шелега, О. В.; Пукас, В. Л.; Михалюк, В. М.
    Обґрунтовано потребу реалізації інтегрованих проектів аграрного виробництва. Означено структуру інтегрованих проектів аграрного виробництва. Подано особливості узгодження конфігурацій інтегрованих проектів аграрного виробництва. Встановлено причинно-наслідкові зв’язки між складовими інтегрованих проектів аграрного виробництва. Означено критерії узгодження конфігурацій інтегрованих проектів аграрного виробництва.
  • Ескіз
    Документ
    Математическая модель процесса идентификации конфигурации проекта в турбулентном окружении
    (НТУ "ХПИ", 2015) Рудницкий, С. И.
    В статье получила развитие ранее разработанная математическая модель процесса идентификации конфигурации проекта путем учета фактора турбулентности проектного окружения, для чего был применен метод динамического программирования. Сделан вывод о практической применимости этой модели для стабильных по своей конфигурации проектов.
  • Ескіз
    Документ
    Сети Петри как моделирования компоновок сложноструктурного агрегатированного технологического оборудования
    (НТУ "ХПИ", 2012) Пермяков, Александр Анатольевич; Набока, Елена Владимировна; Приходько, Ольга Юрьевна; Слипченко, Сергей Евгеньевич
    В статье рассматривается особенность использования сетей Петри в качестве одного из инструментов исследования технологических систем. С использованием сетей Петри представлена модель агрегатного станка-автомата, имеющего четыре рабочие позиции, позицию загрузки и позицию разгрузки.