Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Фінансове планування технологічного оновлення промислових підприємств
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Івахненко, Андрій Володимирович
    В статті розглядається проблема високого ступеня морального і фізичного зносу основних виробничих фондів промислових підприємств. Проведено огляд основних джерел фінансування оновлення виробничих фондів і проаналізовані найбільш популярні джерела зовнішнього фінансування - кредит і лізинг, наведені їх переваги та недоліки. Наведено аргументацію необхідності регулярного оновлення основних виробничих фондів на сучасному промисловому підприємстві. Наведено методики розрахунку вартості оновлення основних виробничих фондів за різних форм фінансівання. Визначено пріоритетні способи фінансування основних засобів. Розглянуто переваги і недоліки кожного з джерел фінансування оновлення основних фондів підприємства. Співставлено витрати по найбільш поширеним джерел фінансу вання - кредиту та лізингу. Зазначено, що для збереження конкурентоспроможності на стійкості на ринку необхідно мати ефективне управління, жорсткий контроль і оперативне планування. Окрім розповсюджених для вітчизняної промисловості засобів залучення коштів для фінансування діяльності з технологічного оновлення в статті було наведено такий інструмент фінансування виробничої діяльності, як залучення венчурного капіталу. Венчурні компанії фінансують переважно діяльність малого та середнього бізнесу. Але у випадках започаткування інноваційних проектів, пов’язаних з технологічним оновленням виробничої діяльності залучення венчурного інвестування може бути доцільним. До переваг залучення венчурних коштів у порівняння з іншими формами зовнішнього фінансування мож на віднести наступні: венчурна компанія несе ризики разом з підприємством, підприємство не виплачує відсотки за користування венчурними коштами за умови недостатньої ефективності проекту.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми та перспективи розвитку кредитних спілок в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2014) Панкратова, О. М.; Музалевський, О. С.
    У статті розглядаються кредитні спілки як специфічні форми господарювання, що надають фінансові послуги; діяльність та динаміка кредитних спілок в Україні. Визначено проблеми, що впливають на розвиток кредитно-кооперативного руху в Україні, проведено аналіз ощадно-позичкових операцій кредитних спілок.
  • Ескіз
    Документ
    Взаємодія держави та малого бізнесу в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2013) Максименко, Наталія Дмитрівна
    У статті розглянуто основні проблеми малого бізнесу в Україні. Зокрема, увага приділяється аналізу взаємодії держави і малого бізнесу. Сформульовані пропозиції щодо підтримки підприємництва в Україні з боку держави.
  • Ескіз
    Документ
    Основні напрямки зниження ризику кредитних операцій з точки зору запобігання нелегальної фінансової діяльності
    (НТУ "ХПІ", 2013) Каракулов, А. Б.; Смоловик, Раїса Федорівна
    У статті аналізуються фактори, що впливають на поліпшення якості контролю результатів господарської діяльності, прибутку; приводяться конкретні розрахунки по пропонованих заходах сприятливому зниженню ризику фінансових операцій.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення процедури антикризового управління спрямованого на зниження ризику кредитних операцій
    (НТУ "ХПІ", 2013) Кєрімі, А. В.; Смоловик, Раїса Федорівна
    У статті аналізуються деякі проблеми фінансової стійкості, стабілізації банківської системи та забезпечення її безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    До питання про кооперацію кустарів на початку НЕПу
    (НТУ "ХПІ", 2013) Кабачек, Володимир Вікторович
    Стаття присвячена розвитку кустарного виробництва в Радянській Україні на початку 1920-х рр. Основну увагу приділено кооперуванню кустарів, об’єктивним та суб’єктивним складовим цього процесу, його наслідкам та впливу на подальший розвиток.