Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-концептуальні засади фінансово-економічного потенціалу промислового підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Труніна, Ірина Михайлівна; Глазунова, Ольга Олександрівна
    У статті досліджено теоретико-концептуальні засади дефініції «фінансово-економічного потенціалу» як ключової категорії при забезпеченні стабільного функціонування вітчизняних промислових підприємств за сучасних трансформаційних змін бізнес-середовища. Вказано на необхідності аналізу думок науковців щодо визначення таких понять як «фінансовий потенціал» і «економічний потенціал». Особливу увагу приділено ролі фінансового потенціалу як складової економічного. Встановлено, що фінансовий потенціал характеризується не лише сукупністю фінансових ресурсів, але й передбачає їх ефективне використання для досягнення стратегічних цілей, а також забезпечення стабільності у довгостроковій перспективі. Визначено, що економічний потенціал суб’єкта господарювання є комплексним поняттям, яке охоплює виробничі можливості, інноваційний потенціал, кадрові ресурси, ринкові можливості та інші чинники, що впливають на конкурентоспроможність та здатність до адаптації до змін. Це підкреслює актуальність і значимість фінансово-економічного потенціалу як інструменту управлінського аналізу та прийняття рішень, особливо в умовах нестабільності та трансформацій. Деталізація цих понять дозволила виявити їх сутність та взаємозв’язок, що є ключовим для вдосконалення стратегічного управління і планування у реальному секторі економіки. Шляхом систематизації різноманітності наукових поглядів до трактування фінансово-економічного потенціалу виявлено їх основні переваги та недоліки у рамках ресурсного, функціонального, системного, соціально-спрямованого, перспективного, результативного та інтегрованого (комплексного) підходів. Поглиблено розуміння фінансово-економічного потенціалу виокремлення реалізованої складової (яка вже використовується підприємством) та резервної (яку можна активувати в майбутньому), що є важливим для прийняття управлінських рішень та стратегічного планування. На основі врахування усіх аспектів та висновків удосконалено та сформульовано авторське визначення фінансово-економічного потенціалу промислового підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення механізмів фінансового менеджменту суб'єктів малого бізнесу України
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Петриківа, Ольга Станіславівна
    Статтю присвячено вирішенню проблем пошуку шляхів удосконалення механізмів фінансового менеджменту суб'єктів малого бізнесу України. Виявлено, що вирішення фінансових проблем є головним напрямком успішного функціонуванням малих підприємств України, яке полягає у здійсненні комплексу заходів щодо приведення малого підприємства у відповідальність до обраної стратегії його фінансово-економічного розвитку. Запропоновано авторську класифікацію джерел формування фінансових ресурсів малого підприємства з урахуванням особливостей їх функціонування.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення методичних підходів до вибору стратегії інноваційного розвитку підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2010) Захаркіна, Л. С.; Будьоний, Б. О.; Захаркін, О. О.
    У даній статті розглядаються методичні підходи до вибору стратегії інноваційного розвитку підприємств. Обґрунтовано необхідність коригування рівня потенціалу інноваційного розвитку на коефіцієнт адаптивності. Розглянуто можливі стратегії інноваційного розвитку підприємства при різних сполученнях фінансового потенціалу інноваційного інвестування та потенціалу інноваційного розвитку.