Вісник № 18

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/30919

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Ескіз
    Документ
    Напрямки розвитку Української асоціації хімічної і харчової інженерії
    (НТУ "ХПІ", 2017) Товажнянський, Леонід Леонідович; Капустенко, Петро Олексійович; Ведь, Валерій Євгенович; Бухкало, Світлана Іванівна
    Представлена інформація про Українську асоціацію хімічної і харчової інженерії – Ukrainian Association of Chemical and Food Engineering (CFE-UA). На черговій нараді Виконавчої ради Європейської федерації хімічної інженерії (EFCE), що відбулась в квітні 2017 року Українська асоціація хімічної і харчової інженерії (CFE – UA) визнана членом EFCE. Включення нових делегатів від України до складу робочих груп EFCE – унікальна можливість для установ вищої освіти, науково-дослідних організацій та промислових компаній відповідного профілю внести свій вклад в рішення сучасних і прогресивних наукових та технічних питань, пов'язаних з розвитком хімічної та харчової технологіями, а також хімічним машинобудуванням. EFCE регулярно публікує інформаційну газету і запрошує членів CFE-UA до відправки в це видання інформацію про їх діяльність в науці, практиці і суспільстві та про заплановані організаційні збори.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ взаимосвязи и влияния уровня использования основных средств предприятия на эффективность его производственной деятельности
    (НТУ "ХПІ", 2017) Смоловик, Раиса Федоровна; Токарь, Наталия Борисовна; Бондаренко, Алексей Николаевич
    Анализируются некоторые направления способствующее повышению эффективности использования основных производственных средств предприятия, особенно их активной части, то есть оборудования, транспортных средств поскольку они непосредственно участвуют в процессе производства товаров, продукции услуг. Рассмотрены некоторые вопросы, характеризующие влияние уровня технической оснащенности процессов механической обработки на эффективность технологических процессов на основе анализа как частных показателей эффективности, так и общих, учитывающих снижение затрат общественного труда в процессе изготовления продукции.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние ионов тяжелых металлов на активный ил комплекса биологической очистки "Безлюдовский" г. Харьков
    (НТУ "ХПІ", 2017) Саввова, Оксана Викторовна; Бабич, Елена Викторовна; Фесенко, Алексей Игоревич; Зинченко, Ирина Васильевна
    Определен высокий уровень риска загрязнения окружающей среды тяжёлыми металлами. Проанализировано влияние ионов тяжёлых металлов на микроорганизмы активного ила в процессе очистки городских и промышленных сточных вод. Исследовано изменение дегидрогеназной активности микроорганизмов активного ила при его взаимодействии с растворами, содержащими катионы тяжёлых металлов. Установлено токсическое воздействие катионов олова, серебра и кадмия на микроорганизмы активного ила. Подтверждена безопасность использования в качестве биоцидного агента в составе стекломатериалов оксида цинка.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу іонів важких металів у складі склокомпозиціних покриттів на патогенні мікроорганізми
    (НТУ "ХПІ", 2017) Саввова, Оксана Вікторівна; Фесенко, Олексій Ігорович
    Проаналізовано механізм дії іонів важких металів як денатурируючих агентів в аспекті екологічної безпеки навколишнього середовища. Обґрунтовано вибір важких металів, у складі склокомпозиційних покриттів, для біоцидного захисту сталевих панелей в місцях громадського користування від патогенних мікроорганізмів та зменшення навантаження на навколишнє середовище. Підтверджена ефективність використання катіонів цинку, купруму і кальцію та аніонів фосфатів та титанатів при одержанні антимікробних склокомпозиційних покриттів з урахуванням їх токсичності. Встановлено, що використання як біоцидів іонів важких металів в технології емалювання відповідає нагальним вимогам екологічної безпеки в умовах захисту від патогенних мікроорганізмів.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження фізико-механічних процесів в дизелі для розробки моделі еко-ефективного згоряння палива
    (НТУ "ХПІ", 2017) Савченко, Анатолій Вікторович
    У статті розглянуті питання досліджень робочого процесу дизеля з встановленням оптимальної точки початку згоряння палива. Наведено аналіз підходів з підвищення еко-ефективності використання палива в двигунах. Розроблено загальний алгоритм обробки даних експериментального дослідження робочого процесу дизеля. Впроваджено метод визначення моменту початку згоряння палива, що враховує характерні особливості датчиків тиску та має підвищену точність і надійність. Запропоновано при обробці даних дослідження визначати ступінь кореляції отриманих даних відповідним інтегральним показникам дизеля. Використання розробленого алгоритму експериментальних досліджень дизеля дозволяє детально проаналізувати процес згоряння палива та встановити оптимальні параметри його роботи для комплексного покращення еко-ефективності.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження змін карагінанів при гелеутворенні методом інфрачервоної спектроскопії
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сабадош, Ганна Олександрівна
    В статті наведені дослідження модельних систем на основі карагінанів. Для цього використовуються методи ІЧ-спектроскопії, які дозволяють визначити умови комплексоутворення білків і карагінанів. Наведені результати ІЧ-спектроскопічних досліджень, свідчать про виражені трансконформаційні зміни. Таким чином, на основі отриманих даних інфрачервоних спектрів можна стверджувати, що величина іонної сили та іонний склад впливають на конформаційний стан карагінанів та визначають процеси гелеутворення. Установлено виражену здатність до комплексоутворення капакарагіну з білками молока у присутності іонів кальцію.
  • Ескіз
    Документ
    Про підвищення екологічної безпеки повернення супутньо-пластових вод нафтогазоконденсатних родовищ
    (НТУ "ХПІ", 2017) Мельник, Анатолій Павлович; Німець, Наталя Миколаївна; Подустов, Михайло Олексійович
    Досліджено зменшення концентрації іонів заліза (ІІ) при одержанні йоду з супутньо-пластових вод нафтогазоконденсатних родовищ України озонуванням, оцінено ступінь перетворення заліза (ІІ) в залізо (ІІІ), встановлено, що при озонуванні суміші іонів Fe²⁺ з іонами J⁻ на залежності ступеня утворення йоду від співвідношенні Fe²⁺/J⁻ спостерігається максимум, до досягнення якого переважно в реакцію вступають іони йоду, що вказує на можливість вилучення йоду з СПВ, озонування прискорює процес перетворення іонів заліза (ІІ) в іони заліза (ІІІ), які коагулюючи випадають у осад разом з завислими речовинами, що покращує процес підготовки супутньо-пластових вод до повернення та впливає на екологічну безпеку.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості жирнокислотного складу вітчизняного борсукового жиру
    (НТУ "ХПІ", 2017) Левчук, Ірина Володимирівна; Демидов, Ігор Миколайович; Тимченко, Валентина Кузьмівна; Арутюнян, Тетяна Володимирівна
    У статті зазначено необхідність дослідження фізико-хімічних показників та жирнокислотного складу борсукового жиру вітчизняного виробництва у зв'язку з широким спектром використання даного продукту у різних галузях – від традиційної медицини до харчових біологічно активних добавок. Для визначення жирнокислотного складу зразків досліджено методом газової хроматографії метилові ефіри жирних кислот. У досліджуваних зразках виявлено жирні кислоти, які є попередниками біологічно активних речовин, що відіграють важливу роль в організмі.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження хромвмісних реагентів в технологічних рідинах
    (НТУ "ХПІ", 2017) Кустурова, Олена Валеріївна; Жуган, Оскар Анатолійович; Печеніжська, Аліна Вікторівна; Подольян, Олена Антонівна; Моцарь, Дмитро Володимирович
    Розглянуто процеси інгібування диспергування глин, які впливають на продуктивність свердловин, в яких відбуваються фізико-хімічні процеси при технологічних операціях (буріння, закінчення, інтенсифікація, консервація та глушіння свердловин). Всесвітня практика встановила високі вимоги до технологічних рідин для зменшення негативного впливу на продуктивні властивості пластів. Спорудження та експлуатація свердловин в Україні відбувається не тільки в складних гірничо-геологічних умовах, але і в часи складної економічної кризи. Дані умови сприяють розвитку науково-дослідних робіт для мінімізації витрат на приготування технологічних рідин на основі вітчизняної сировини. Технологічні рідини на основі синергетичних сумішей для буріння та глушіння свердловин не повинні забруднювати продуктивні горизонти. Основа рідин буріння та глушіння є важливою для створення рецептур розчинів у складних гірничо-геологічних умовах. Особливу увагу слід приділяти густині розчинів для глушіння, щоб не допустити гідророзрив пласта.
  • Ескіз
    Документ
    Heat pump at subsoil water for heat and potable water supply
    (НТУ "ХПІ", 2017) Denysova, Alla Evseevna; Mazurenko, Anton Stanislavovych; Denysova, Anastasiia Sergiivna
    Removal of groundwater with further use of it for potable water supply and heat supply with the use of heat pump is an important problem. A new revolutionary approach to the decision of energy and water saving that provides rational accommodation of groundwater boreholes ensuring the required flow rate of water through the heat pump evaporator with simultaneously high intensity of heat exchange process is proposed. The method of calculation which allows determining the necessary depth of borehole, quantity of boreholes, in consideration of flow rate and temperature of subsoil water determining capacity of heat pump installation is worked out. Realization and algorithm of calculation of subsoil water heat pump installation are developed. Results that confirms efficiency of its work for heat and water supply simultaneously are shown on concrete example.