2016

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21405

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Вплив внутрішніх та зовнішніх факторів на конкурентоспроможність економіки України
    (НТУ"ХПІ", 2016) Кузьменко, Леонід Володимирович; Шапран, Олена Євгенівна
    Відмічена актуальність проблеми конкурентоспроможності національної економіки та основні чинники, що обумовили її виникнення. Виконано аналіз впливу зовнішніх та внутрішніх факторів на конкурентоспроможність. При цьому акцентовано увагу на особливості перехідного періоду до ринкової економіки: тісний взаємозв’язок з економікою країн СНД, відсутність досконалої стратегії переходу, недостатньо ефективна державна політика та мінімізований вплив суспільства на характер перехідного процесу.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми та перспективи розвитку вітчизняних підприємств
    (НТУ"ХПІ", 2016) Кузьменко, Леонід Володимирович
    Вказано на доцільність системного підходу при аналізі досліджуваної проблеми. Відмічено актуальність проблеми та основні чинники, що обумовили її виникнення. Акцентовано увагу на взаємозв'язок між вказаними чинниками та наслідками, які характеризують проблему розвитку вітчизняних підприємств. При аналізі враховувались фактори, що обумовлені процесами глобалізації, постіндустріалізації, а також стан економіки та суспільства в цілому; стратегія перехідного періоду; роль та політика держави протягом цього періоду тощо. На базі проведеного аналізу відмічені шляхи подолання кризового стану та перспективи подальшого розвитку вітчизняних підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні методи оцінювання конкурентоспроможності вітчизняних підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кузьменко, Леонід Володимирович
    Відмічена актуальність теми дослідження. Підкреслено, що існує ряд методів оцінювання конкурентоспроможності (КС) підприємств: матричні, графічні, індексні. Наголошено, що в процесі дослідження конкурентоспроможності підприємства доцільно використовувати системний підхід. Враховуючи різну природу факторів та характер їх впливу на підприємство, запропоновано для оцінювання конкурентоспроможності вітчизняних підприємств застосувати метод аналізу ієрархій (МАІ). Вказані джерела інформації, в яких представлено детальне теоретичне обґрунтування МАІ та приклади його застосування на практиці.
  • Ескіз
    Документ
    Системні методи дослідження ефективності діяльності підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кузьменко, Леонід Володимирович
    Аналізуються методи оцінювання ефективності роботи підприємства та його підрозділів, прогнозується подальший розвиток цих мето дів. Матричний метод розподілу витрат допоміжних та обслуговуючих підрозділів дозволяє оцінити відносну ефективність роботи кожного підрозділу, виявити "ефективні" та "неефективні" серед них незалежно від степені розгалуженості структури підприємства та складності переплетеної картини взаємних послуг. Показано можливості оцінювання фінансового стану підприємства та розрахунок рейтингу ряду підприємств однієї галузу на базі використання методу аналізу ієрархій. Описано сутність основних етапів цього процесу та представлені результати розрахунку сукупної оцінки фінансового стану та рейтингу 13-ти підприємств однієї галузі. Підкреслена особлива перспективність та можливості методу стратегічного управління ефективністю бізнес-процесів організації на основі прогнозної матриці розриву. Зроблено висновки про актуальність проблеми забезпечення ефективності діяльності підприємств та про важливість використання методів системного аналізу для дослідження цієї проблеми.