Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні та методичні підходи до визначення поняття "фінансовий результат" у фінансовому обліку та аудиті
    (Видавничий дім "Гельветика", 2021) Мардус, Наталія Юріївна; Брік, Світлана Володимирівна
    У статті обґрунтовано понятійний апарат «фінансовий результат» із позиції формування основних теоретико-методичних підходів до визначення фінансових результатів підприємства у фінансовому обліку й аудиті, що є вагомим під час вирішення питань формування фінансових результатів, що притаманно фінансовому обліку та аудиту, і надає можливість отримання найбільшого ефекту від обліково-аналітичного забезпечення, яке полягає в оперативному обліку і контролі витрат і доходів підприємства за певний період. Результати дослідження наукових підходів до визначення сутності фінансових результатів в обліковому аспекті показали, що з погляду розуміння сутності фінансового результату у фінансовому обліку й аудиті можна визначити, як процес його обчислення, який базується на правовій і нормативній базі, підпорядковується принципам нарахування фінансових результатів. Установлено, що фінансовий результат доцільно розглядати як об’єкт i інструмент, що базується на принципах відповідності витрат доходам і є основним показником в управлінні господарською діяльністю підприємства.
  • Ескіз
    Публікація
    Дослідження та оптимізація економічних процесів в готельно-ресторанному бізнесі
    (ФЛП Томенко Ю. І., 2019) Шовкопляс, Тетяна Семенівна; Жадан, Тетяна Андріївна; Жадан, Юлія Володимирівна; Смоловик, Раїса Федорівна; Линник, Олена Іванівна; Артеменко, Наталія Вікторівна; Сікєтіна, Наталія Геннадіївна; Єршова, Наталя Юріївна; Ткаченко, Марина Олексіївна; Сиром'ятникова, Оксана Валеріївна; Побережна, Наталія Миколаївна; Колєсніченко, Анастасія Сергіївна; Мардус, Наталія Юріївна; Брік, Світлана Володимирівна; Афенченко, Г. В.; Шумлянська, Н. В.; Чайка, Тетяна Юріївна; Юр'єва, Ірина Анатоліївна; Фальченко, Олена Олександрівна; Александрова, Вікторія Олександрівна; Хаустова, Ірина Євгенівна; Строков, Євген Михайлович
    Монографія є результатом науково-методичних та практичних досліджень з удосконалення науково-методичного забезпечення процесів управління, обліку та аудиту на підприємствах готельно-ресторанної галузі. Монографія базується на матеріалах ХIV-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Дослідження та оптимізація економічних процесів. Оптимум-2018». Монографія призначена для наукових робітників, викладачів, аспірантів, а також фахівців, що займаються дослідженням економічних проблем розвитку та оптимізацією економічних процесів у галузі індустрії гостинності.
  • Ескіз
    Документ
    Поліпшення та ремонт основних засобів, що надано в оренду: особливості обліку та аудиту у орендодавця та орендаря
    (Східноукраїнський інститут економіки та управління, 2018) Брік, Світлана Володимирівна
    Проведення ремонту та поліпшення орендованих основних засобів є нагальною потребою господарюючого суб’єкту. Але облік та аудит цих операцій має свої особливості в залежності від того ким та за чий рахунок проводяться вказані заходи. В цій статті ми розглянемо облік та аудит ремонтів та поліпшень, що виконуються орендарем за свій рахунок, або за рахунок орендодавця. Також буде розглянуто ситуації, коли вказані заходи виконуються орендодавцем, також за свій рахунок, або за рахунок орендаря.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості фінансового обліку та аудиту деяких нестандартних операцій у ресторанному бізнесі
    (Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2017) Брік, Світлана Володимирівна
    Сучасний час потребує сучасних нестандартних рішень. Для залучення клієнтів заклади громадського харчування знаходять нові осучаснені форми обслуговування клієнтів. До них потрібно віднести надання бізнес-ланчу, здійснення кейтерінгу, шведський стіл та надання послуг з куріння кальяну. Та застосування в життя нових форм обслуговування вимагає також враховувати деякі особливості їх фінансового обліку та аудиту. Про це піде мова в нашій публікації.
  • Ескіз
    Документ
    Ресторанний бізнес: особливості фінансового обліку та аудиту продукції за торгівельним та виробничим методами
    (НТУ "ХПІ", 2017) Брік, Світлана Володимирівна
    Заклад ресторанного господарства – це організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє, виготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва та покупних товарів, може організувати дозвілля споживачів. Суть проблеми полягає в тому, що в ресторанному господарстві комбінується і виробництво, і торгівля. Тобто це торгово-виробнича сфера діяльності, причому в поєднанні з наданням послуг. Тому фінансовий облік містить два підходи до обліку в закладах ресторанного господарства: торговельний та виробничий.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі особливості організації бухгалтерського обліку та аудиту ОСББ
    (Київський університет ринкових відносин, 2017) Брік, Світлана Володимирівна
    В умовах реформування економіки України підвищується потреба всіх рівнів управління у своєчасній і високоякісній інформації, що є необхідною умовою для прийняття обґрунтованих рішень. Тому роль бухгалтерського обліку як складного механізму, призначеного забезпечити інформацією управлінську систему будь-якого суб'єкта господарювання, невпинно зростає. Актуальною зазначена проблема є і для об'єднаннь співвласників багатоквартирного будинку Функціонування системи бухгалтерського обліку та процесу його ведення потребує вирішення ряду методичних, технологічних і організаційних питань. Неможливо побудувати раціональну систему обліку, що адекватно відображала б господарські процеси, сприяла поліпшенню фінансового стану підприємства, пошуку резервів здешевлення послуг, оптимізації витрат діяльності без урахування галузевих особливостей конкретного суб'єкта господарювання.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості організації обліку, аудиту та аналізу доходів і витрат підприємства з метою формування його фінансового результату (прибутку)
    (Київський університет ринкових відносин, 2017) Брік, Світлана Володимирівна; Мардус, Олена Олександрівна
    Стаття присвячена дослідженню ролі прибутку підприємства у обліку, аудиті та аналіз, розглянуто теоретико-методичні і практичні підходи до обліку, аудиту і аналізу фінансових результатів (прибутку) підприємства, розкрито сучасний стан і особливості обліку і аудиту фінансових результатів підприємства, з'ясовано основні проблеми з цього напрямку та сформовано мету та основні шляхи з перспективи вирішення проблем обліку, аудиту і аналізу фінансових результатів (прибутку) підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості організації бухгалтерського та податкового обліку й аудиту під час проведення гарантійних ремонтів
    (ФОП Лібуркіна Л. М., 2016) Мардус, Наталія Юріївна; Брік, Світлана Володимирівна
    У час реформування й упорядкування обліку в Україні відповідно до міжнародних норм і стандартів і виходячи з потреб ринкової економіки з метою забезпечення порівнянності обліково-звітних показників українських і зарубіжних господарюючих суб'єктів і структур. Але зберігаються суттєві розбіжності у підходах до складу річної звітності та інформації, що надається в примітках до річних звітів, зокрема до обліку при проведені гарантійних ремонтів. Особливої актуальності ця тема набуває для суб'єктів підприємницької діяльності які безпосередньо здійснюють гарантійні ремонти товарів. Це перш за все сервісні організації та підприємства. По-друге – це виробники, які несуть обов'язок по компенсації витрат на гарантійний ремонт товарів. По-третє – на імпортерів-продавців покладено обов'язок щодо забезпечення проведення гарантійних ремонтів товарів виробників-нерезидентів. До того ж питання з обліку при проведенні гарантійних ремонтів можуть виникнути у роздрібного продавця, який є посередником між виробником і покупцем.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до проведення практичних занять з курсу "ТРЕНІНГ 2"
    (НТУ "ХПІ", 2016) Брік, Світлана Володимирівна
    Професійна дисципліна "ТРЕНІНГ 2" є ланкою практичної підготовки студентів, яка проводиться у процесі вивчення циклу економічних дисциплін освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня "бакалавр" для студентів напряму підготовки "Облік і аудит". Головною метою професійного тренінгу студентів напряму підготовки "Облік і аудит" є оволодіння студентами існуючими підходами до організації підприємницької діяльності, формування у них на базі одержаних у вищому навчальному закладі знань, професійних умінь та навичок для прийняття самостійних рішень під час організації власної справи, реєстрації підприємства та планування його господарської діяльності, виховання потреби систематично поновлювати свої знання та творчо застосовувати їх в практичній діяльності, а також формування ключових професійних компетентностей з цієї діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до проведення практичних занять з курсу "ТРЕНІНГ 1"
    (НТУ "ХПІ", 2016) Брік, Світлана Володимирівна
    Методичні вказівки до проведення практичних тренінгів сприяють освоєнню студентами денної форми навчання складної та змістовної інформації курсу "ТРЕНІНГ 1", що відіграє особливо важливу роль у формуванні комплексу знань та вмінь спеціалістів бухгалтерського обліку та аудиту. Необхідно відзначити, що зміст практичних тренінгів побудовано зі збереженням принципу взаємозв'язку теоретичного обґрунтування і практичного застосування знань по досліджуваній дисципліні. Особлива увага приділена вмінню узагальнювати дані фінансової звітності підприємства.