Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 38
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до виконання реферату з дисципліни "Вступ до спеціальності. Ознайомча практика"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024-02-22) Гуцан, Олександр Миколайович
    Навчальна дисципліна «Вступ до спеціальності. Ознайомча практика» являє собою важливу складову підготовки сучасних спеціалістів. Це пояснюється тим, що Україна визначила шлях сталого розвитку з метою підняття якості науково-технічних розробок і виробництва продукції, підвищення якості продукції та послуг до рівня сучасних світових вимог. Об’єктом навчальної дисципліни є процес вивчення та засвоєння студентами основних понять, інститутів, принципів університетської освіти, певних базових економічних понять та основних механізмів підготовки за обраною спеціальністю. Предмет навчальної дисципліни – система знань, пов’язаних з цілеспрямованим отриманням фахової університетської освіти, необхідності отримання навичок самостійної роботи щодо набуття знань за обраною спеціальністю, важливості та престижності обраної спеціальності та її затребуваності на національному та міжнародному ринках праці. Мета навчальної дисципліни – допомогти студентам, слухачам у вивченні та засвоєнні основних понять, інститутів, принципів університетської освіти, певних базових економічних понять та основних механізмів підготовки за обраною спеціальністю. Завдання навчальної дисципліни полягає в тому, щоб на основі дослідження нормативних документів, теоретичних положень й узагальнення практичного досвіду роботи розкрити зміст, організаційні форми та методи університетської освіти, основні механізми підготовки за обраною спеціальністю. Науковою основою дисципліни є комплекс навчально-методичної літератури, нормативних документів, здобутків загальноекономічних наук, що визначають форми та методи університетської освіти, основні механізми підготовки за обраною спеціальністю, економікою, тощо.
  • Ескіз
    Публікація
    Мотивування персоналу
    (Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2024-02-22) Гуцан, Олександр Миколайович
    Важливість розвитку мотивації персоналу в сучасних умовах не можливо переоцінити. Це пов’язано з тим, що у сучасних умовах персонал розглядається як один з головних ресурсів, який дозволяє перетворювати вхідні ресурси на кінцевий продукт чи послугу. Виходячи з цього головним чинником розвитку організації є його персонал, а отже його вмотивованість має безпосередній взаємозв’язок між зацікавленістю робітника в результатах своєї роботи та прибутковістю організації в якій він працює. Виходячи з вище зазначеного зростає науково-практичне значення вивчення курсу «Мотивування персоналу» студентами економічної спеціальності 051 «Економіка» для подальшого застосування теоретичних знань і практичних навичок у ефективній професійній діяльності. Мета навчальної дисципліни — формування системи теоретичних і прикладних знань у галузі посилення трудової активності персоналу, поліпшення якісних показників роботи засобами сучасних методів матеріальної, трудової та статусної мотивації, а також формування у студентів системи знань, умінь і навичок з мотивації персоналу організації та його оцінювання, розвиток здібностей, які дають змогу займатись управлінською, організаційною, методичною, діагностичною, інноваційною діяльністю в управлінні організаціями, беручи до уваги їх розвиток і ефективно використовуючи кадровий потенціал з метою підвищення ефективності діяльності підприємства (організації). Зaвдaння нaвчaльнoї дисципліни - вивчeння теорії, практики i cвiтoвoгo дocвiдy мoтивyвaння пepcoнaлy; нaбyття нaвичoк i вмiнь caмocтiйнo aнaлiзyвaти cтaн мoтивaцiї пepcoнaлy, poзpoбляти тa oбґpyнтoвyвaти нayкoвo-пpaктичнi peкoмeндaцiї щoдo її пocилeння.
  • Ескіз
    Публікація
    Діагностика мотиваційного профілю працівників: базовий інструментарій формування
    (ФОП Томенко Ю. І., 2023) Гуцан, Олександр Миколайович
  • Ескіз
    Публікація
    Закордонний досвід оплати праці
    (ФОП Томенко Ю. І., 2023) Гуцан, Олександр Миколайович; Коротка, А. О.
  • Ескіз
    Публікація
    Можливості застосування моделі дисбалансу зусиль та винагород для побудови ефективних систем мотивації фінансових установ
    (ФОП Томенко Ю. І., 2023) Гуцан, Олександр Миколайович; Космін, Олександр Юрійович
  • Ескіз
    Публікація
    Класифікація методів мотивації персоналу
    (ФОП Томенко Ю. І., 2023) Гуцан, Олександр Миколайович; Космін, Олександр Юрійович
  • Ескіз
    Публікація
    Функціонально-інформаційне розуміння HR та мотиваційного аналізу в управлінській діяльності менеджера та у бізнес-діагностичній діяльності підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Гуцан, Олександр Миколайович
    У представленій статті, на основі дослідження, логіко-аналітичних процедур та авторської точки зору сформовано функціональне розуміння необхідності здійснення діагностичних процедур широкого спектру на підприємстві. З урахуванням спрямованості дослідження, виділено провідну роль та функціональний взаємозв’язок мотиваційних та кадрових досліджень при прийнятті менеджерами відповідних якісних рішень та важливий плив цих компонент на ефективну діяльність підприємства. Представлено та надано стислий опис більш деталізованої етапності діагностичної процедури, яка була розглянута в попередніх роботах, що є більш корисним з практичної точки зору для підприємств. Приділена належна увага тому факту, що усестороннє та комплексне інформаційне забезпечення управлінського рішення, у сучасних мінливих умовах, дозволяє здійснювати його більш якісно. В статті надана формалізація інформаційного підґрунтя функціонального розуміння складових діагностичних процесів на підприємстві, з авторської точки зору. Надається авторське розуміння того, що застосування HR та мотиваційної діагностики дозволять посилити інформаційну базу в науково-технічному та економічну аспектах. Розглянуто та надано стислий опис функціонально-логічних залежностей за каскадом обраних елементів. Виявлено, що одну з важливих ролей, з огляду на функціональний вплив на ефективність прийняття ефективних рішень менеджерами у відповідності до ієрархії та спрямованості діяльності, здійснює виконання саме HR та мотиваційної аспекту діагностики, а, відповідно і необхідності їх постійного здійснення в щоденній діяльності підприємства.
  • Ескіз
    Публікація
    Визначення місця HR та мотиваційних досліджень в рамках діагностичних процесів підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Гуцан, Олександр Миколайович
    У представленій статті на основі здійсненого комплексу досліджень здійснено визначення місця HR та мотиваційних досліджень, у загальному вигляді, в рамках діагностичних процесів підприємства та їх взаємозв'язок з якісними управлінськими діями та ефективною діяльністю підприємства, з урахуванням авторської точки зору. Систематизовано, з урахуванням напрямку дослідження та авторської точки зору, складові ефективних управлінських дій та рішень. Виявлено, що кількісні та якісні діагностичні дослідження в галузі управління персоналом та мотивації його праці займають центральне місце в ефективному прийнятті рішень на підприємстві для забезпечення його сталого розвитку та потребують значної уваги з боку адміністративно-управлінського апарату. В статті також здійснено загальний розгляд етапності діагностичної процедури на підприємстві та представлено авторське розуміння діагностичної процедури з урахуванням міждисциплінарного підходу. Стисло розглянуто місце персоналу в бізнес-діагностичних процесах підприємств з позиції деяких авторі і визначено важливість та необхідність дотримання концепції управління людськими ресурсами при управлінні персоналом та здійсненні аналітико-діагностичних заходів на підприємстві. Виділено той факт напрямків діагностичних досліджень HR та мотиваційному аспекті може бути виділено значна кількість. Приділена певна увага тому факту, що для ефективного здійснення діагностичних у галузі управління персоналом та мотивації необхідна якісна профільна підготовка аналітика компанії або залучення профільних спеціалістів з кадрового та мотиваційного аудиту для підвищення його ефективності і здійснення ефективної діяльності підприємства у сучасних умовах. Таким чином, показано що ефективність діяльності підприємства знаходиться у певній залежності від кадрової та мотиваційної складової отриманої в результаті аналітично-діагностичних процедур.
  • Ескіз
    Публікація
    Фактори диференціації оплати праці як основа матеріальної мотивації працівників
    (2023) Гуцан, Олександр Миколайович
    У тезах систематизовані та розглянуті ключові фактори диференціації оплати праці як основи матеріальної мотивації працівників у сучасних умовах.
  • Ескіз
    Публікація
    Мотиваційна складова діагностики бізнес-процесів
    (ФОП Томенко Ю. І., 2022) Гуцан, Олександр Миколайович
    В тезах розглянута мотиваційна складова діагностики бізнес-процесів.