Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Ескіз
    Публікація
    Міжнародне інноваційне підприємництвo: стартап проектування
    (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, 2024) Линник, Олена Іванівна; Перерва, Петро Григорович; Ляліна, Олександра Андріївна
    Дослідження фокусується на аналізі кращих практик у створенні та розвитку стартапів у міжнародному масштабі з особливим акцентом на інноваційність та підприємницький дух. Зокрема, розглядаються такі аспекти, як стратегії залучення інвестицій, управління ризиками, взаємодія з міжнародними партнерами та створення конкурентоздатного продукту або послуги. Ця тема важлива для розуміння та підтримки розвитку інноваційних стартапів у світовому масштабі і може слугувати основою для розробки стратегій та політик у сфері підтримки підприємництва та інновацій.
  • Ескіз
    Публікація
    Стартап проектування в сфері міжнародного інноваційного підприємництва
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Линник, Олена Іванівна; Перерва, Петро Григорович; Бударина, Людмила Геннадіївна
    В доповіді доведено, що стартап у сфері міжнародного інноваційного підприємництва вимагає уважного планування, стратегічного підходу та інноваційного мислення. Пропонуємо п’ять основних кроків до успішної реалізації стартап-проектів в сфері міжнародного інноваційного підприємництва: визначення ідеї та місії; розробка бізнес-плану; розробка продукту або послуги; маркетинг та продажі, розширення та масштабування. Плануються кроки щодо виходу на нові міжнародні ринки та розвитку партнерських відносин. Здійснюється масштабування бізнесу, для чого йде розвиток підприємства, залучення більше клієнтів, вдосконалення продукту та розширення команди.
  • Ескіз
    Публікація
    Конспект лекцій з дисципліни "Інноваційне підприємництво та стартап-проєктування"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Линник, Олена Іванівна
    Мета навчальної дисципліни «Інноваційне підприємництво та стартап-проєктування» - формування у студентів системи знань і практичних навичок у створенні і управлінні стартап продуктами на початковій стадії, підготовка студентів до участі в акселераційних і грантових програмах підтримки стартапів. В результаті навчання студент: ● інтегрований в студентську стартап екосистему; ● має розуміння, як створити власний стартап; ● має перший прототип власного проекту, план його розвитку, команду; ● має перспективи розвивати цей проект далі в інкубаційних та акселераційних програмах.
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до практичних занять та самостійної роботи з дисципліни "Інноваційне підприємництво та стартап-проєктування"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Линник, Олена Іванівна
    Мета даних методичних вказівок - надати допомогу студентам у вивченні дисципліни «Інноваційне підприємництво та стартап-проєктування». Методичні вказівки містять план проведення практичних занять, завдання для практичних занять, для самостійної роботи, вказівки по їх виконанню, питання на контрольну роботу і склад індивідуальних завдань. Для виконання завдань можна скористатися джерелами інформації, які наведені наприкінці методичних вказівок.
  • Ескіз
    Публікація
    Міжнародні економічні відносини: магістерський рівень
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Перерва, Петро Григорович; Черепанова, Вікторія Олександрівна; Дюжев, Віктор Геннадійович; Крамськой, Дмитро Юрійович; Косенко, Андрій Васильович; Кучина, Світлана Едуардівна; Ларченко, Вікторія Валеріївна; Линник, Олена Іванівна; Матросова, Вікторія Олександрівна; Подрез, Ольга Іванівна; Посохов, Ігор Михайлович; Проскурня, Олена Михайлівна; Синіговець, Ольга Миколаївна; Сусліков, Станіслав Вячеславович; Ткачов, Максим Михайлович; Новік, Ірина Олексіївна
    У навчальному посібнику досліджуються теоретико-методологічні та практичні питання щодо глобальних трансформаційних процесів в економіці світу та у галузі міжнародних економічних відносин. Наведено результати досліджень щодо формування та наслідків глобальної економіки, міжнародних економічних стратегій та моделей розвитку країн, компаративного аналізу онкурентоспроможності у сфері міжнародних економічних відносин, соціального партнерства, управління міжнародними проєктами тощо. Призначено для наукових робітників, викладачів, аспірантів, студентів магістерського рівня навчання за спеціальністю 292 "Міжнародні економічні відносини" та студентів інших економічних спеціальностей.
  • Ескіз
    Публікація
    Міжнародні економічні відносини: магістерський рівень
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Перерва, Петро Григорович; Черепанова, Вікторія Олександрівна; Дюжев, Віктор Геннадійович; Крамськой, Дмитро Юрійович; Косенко, Андрій Васильович; Кучина, Світлана Едуардівна; Ларченко, Вікторія Валеріївна; Линник, Олена Іванівна; Матросова, Вікторія Олександрівна; Подрез, Ольга Іванівна; Посохов, Ігор Михайлович; Проскурня, Олена Михайлівна; Синіговець, Ольга Миколаївна; Сусліков, Станіслав Вячеславович; Ткачов, Максим Михайлович; Новік, Ірина Олексіївна
    У навчальному посібнику досліджуються теоретико-методологічні та практичні питання щодо глобальних трансформаційних процесів в економіці світу та у галузі міжнародних економічних відносин. Наведено результати досліджень щодо формування та наслідків глобальної економіки, міжнародних економічних стратегій та моделей розвитку країн, компаративного аналізу конкурентоспроможності у сфері міжнародних економічних відносин, соціального партнерства, управління міжнародними проєктами тощо. Призначено для наукових робітників, викладачів, аспірантів, студентів магістерського рівня навчання за спеціальністю 292 "Міжнародні економічні відносини" та студентів інших економічних спеціальностей.
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до практичних занять та самостійної роботи з дисципліни "Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Линник, Олена Іванівна
    Мета даних методичних вказівок - надати допомогу студентам у вивченні дисципліни «Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами». Методичні вказівки містять план проведення практичних занять, завдання для практичних занять, для самостійної роботи, вказівки по їх виконанню, питання на контрольну роботу і склад індивідуальних завдань. Для виконання завдань можна скористатися джерелами інформації, які наведені наприкінці методичних вказівок.
  • Ескіз
    Публікація
    Підтримка інноваційних стартапів маркетинговими засобами
    (Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, 2023) Мехович, Сергій Анатолійович; Линник, Олена Іванівна; Кучіна, Світлана Едуардівна; Дьякова, Наталія Миколаївна; Верютіна, Вікторія Юріївна
    В доповіді доведено, що труднощі в просуванні нової продукції на зарубіжний ринок пов'язані, перш за все, з ризиком неприйняття потенційними споживачами. Це може стати проблемою для будь-якої компанії, але особливо це актуально для ринку нових високотехнологічних товарів. Високотехнологічні продукти мають такі особливості, як коротший життєвий цикл, вони вимагають від своїх клієнтів нових навичок і знань. Як правило, ці товари мають складні для визначення межі свого сегмента ринку і тут складніше побудувати ціноутворення.
  • Ескіз
    Публікація
    Роль мікро-, малого і середнього бізнесу у становленні інноваційної моделі економіки України
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Линник, Олена Іванівна
    У статті розглянута економічна сутність понять "інновація", "інноваційна модель розвитку". Представлено результати дослідження показників інноваційного потенціалу країн у глобальному інноваційному просторі, визначено місце України у рейтингу країн за показником інноваційності економіки, виокремлено ключові фактори, що вплинули на розвиток інноваційної моделі економіки України. Відзначено деякі негативні зміни, що відбулися у динаміці Глобального інноваційного індексу України, що свідчить про сукупність важливих проблем, які в сучасних умовах економічної та політичної нестабільності залишаються невирішеними. Обґрунтовано, що в країнах з високим інноваційним потенціалом велику роль у розвитку інноваційної моделі економіки грає малий та середній бізнес. Відзначено конкурентні переваги мікро-, малого і середнього бізнесу, порівняно з великим, у здатності швидко реагувати на запити споживачів, більш динамічно та оперативно розвиватися, орієнтуючись на інновації. При цьому досліджено, що діяльність і розвиток малого бізнесу більш вразливі до впливу непередбачуваних ринкових загроз, ніж суб'єктів великого та середнього. Визначено, що, незважаючи на їхню вразливість, до повномасштабної російсько-української війни мікро-, малі та середні підприємства були в Україні найбільшими роботодавцями. Наголошено, що, навіть у надзвичайно важкий воєнний час, у ВВП країни велику частку складають саме підприємства мікро-, малого та середнього бізнесу. Надано інформацію про деякі урядові заходи з підтримки підприємництва у воєнний час, зроблено наголос, що цих дій недостатньо, і сектор малого і середнього бізнесу потребує більш ефективної фінансової підтримки. Проведений аналіз інноваційної діяльності українських підприємств за 10 років дозволив визначити негативні тенденції та надати інформацію про пріоритетні напрями інноваційного розвитку країни у наступні післявоєнні роки, зробити висновок про необхідність створення стимулів для молодих науковців та інноваторів працювати у рідній державі, бо вони б стали в нагоді в період післявоєнної реконструкції країни.
  • Ескіз
    Публікація
    Сучаснi тенденцiї розвитку стартапiв у мiжнародному бiзнесi
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Линник, Олена Іванівна