Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні основи селективної флокуляції вугілля гідрофобними реагентами
    (Східний видавничий дім, 1999) Білецький, Володимир Стефанович; Сергєєв, Павло Всеволодович
    В монографії узагальнені результати досліджень в галузі селективної флокуляції вугілля аполярними реагентами, зокрема, маслами та синтетичними латексами. Викладені теоретичні основи процесу селективної флокуляції, розробка яких виконана вперше на основі положень фізичної та колоїдної хімії, теорії адґезії, фізико-хімічної гідродинаміки та вуглехімії. Основна увага приділена дослідженню механізмів флокулоутворення. Викладені результати дослідно-промислової апробації та експлуатації відомих вітчизняних та закордонних процесів селективної флокуляції вугілля. Книга розрахована на спеціалістів в галузі збагачення і переробки вугілля, може служити посібником для студентів та аспірантів спеціальності “Збагачення корисних копалин”.
  • Ескіз
    Документ
    Проблема збагачення тонких матеріалів що містять вугілля
    (Східний видавничий дім, 1999) Білецький, Володимир Стефанович; Сергєєв, Павло Всеволодович
    Узагальнені результати досліджень в галузі селективної флокуляції вугілля аполярними реагентами, зокрема, маслами та синтетичними латексами. Викладені теоретичні основи процесу селективної флокуляції, розробка яких виконана вперше на основі положень фізичної та колоїдної хімії, теорії адгезії, фізико-хімічної гідродинаміки та вуглехімії. Основна увага приділена дослідженню механізмів флокулоутворення. Викладені результати дослідно-промислової апробації та експлуатації відомих вітчизняних та закордонних процесів селективної флокуляції вугілля.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретична оцінка раціональних витрат латексного реагенту при селективній флокуляції тонкодисперсного вугілля
    (Український державний науково-дослідний вуглехімічний інститут, 2020) Сергєєв, Павло Всеволодович; Круть, Олександр Анатолійович; Білецький, Володимир Стефанович
    Стаття присвячена одній з найбільш складних проблем вугільних технологій – переробці тонкодисперсного (-100-200 мкм) і особливо ультратонкого (-50 мкм) вугілля. Ефективність традиційних гравітаційних та флотаційних технологій суттєво зменшується зі зменшенням крупності збагачуваного вугілля. Одним з перспективних напрямків вилучення такого вугілля з рядової вугільної маси в концентрат є флокуляційно-флотаційна технологія, яка передбачає селективну флокуляцію ультратонкого (-50 мкм) вугілля перед флотацією із застосуванням синтетичних латексних реагентів. Авторами виконано теоретичний аналіз і аналітична оцінка раціональних витрат латексного флокулянта в процесі селективної флокуляції ультра тонкого (-50 мкм) вугілля у рамках флокуляційно-флотаційної технології його збагачення.
  • Ескіз
    Документ
    Дериватографічні дослідження інтенсивної технології зневоднення вугілля різного ступеня вуглефікації
    (Державний вищий навчальний заклад "Національний гірничий університет", 2005) Гаркушин, Юрій Костянтинович; Білецький, Володимир Стефанович; Сергєєв, Павло Всеволодович; Шендрик, Т. Г.
    Встановлено, що дериватографічний метод дозволяє оцінити характер та інтенсивність впливу поверхнево-активних речовин (ПАР) на плівкову вологу на вугільній поверхні. Підтверджена доцільність застосування ПАР для інтенсифікації зневоднення вугілля низької стадії вуглефікації. У випадку негативного заряду вугільної поверхні зневоднююча дія ПАР зростає в ряду: катіонактивні – нейоногенні – аніонактивні.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування дериватографії для оцінки структури води на вугільній поверхні
    (Державний вищий навчальний заклад "Національний гірничий університет", 2003) Гаркушин, Юрій Костянтинович; Шендрик, Т. Г.; Білецький, Володимир Стефанович; Сергєєв, Павло Всеволодович
    Запропоновано використовувати дериватографічний метод для дослідження структури водних плівок на вугільній поверхні. Він дозволяє ідентифікувати деякі види вологи, зокрема відрізнити плівкову вологу від інших видів вологи. У випадку гідрофільних матеріалів цей метод дозволяє виділити окремі види плівкової вологи (імовірно, міцно зв’язану і адгезійну).
  • Ескіз
    Документ
    Досвід застосування дериватографії для оцінки структури води на вугільній поверхні
    (Донецкий национальный технический университет, 2008) Білецький, Володимир Стефанович; Сергєєв, Павло Всеволодович; Шендрик, Т. Г.; Гаркушин, Юрій Костянтинович
    Запропоновано і обґрунтовано використання дериватографічного методу для до-слідження структури водних плівок на вугільній поверхні. Експериментально по-казано, що він дозволяє ідентифікувати плівкову вологу, зокрема відрізняти її від об’ємної. Встановлено, що у випадку гідрофільних матеріалів дериватографічний метод дозволяє виділити окремі види плівкової вологи - міцно зв’язану і адгезійну. Досліджено вплив поверхнево-активних речовин на енергію зв'язку у поверхневій водній плівці для вугілля різного ступеня вуглефікації.
  • Ескіз
    Документ
    Дериватографічні дослідження процесу зневоднення вугілля з використанням поверхнево-активних речовин-інтенсифікаторів
    (Державний вищий навчальний заклад "Національний гірничий університет", 2004) Гаркушин, Юрій Костянтинович; Білецький, Володимир Стефанович; Сергєєв, Павло Всеволодович; Шендрик, Т. Г.
    Виконано дериватографічні дослідження терморозкладу зволоженого і повітряно-сухого вугілля у присутності поверхнево-активних речовин (ПАР). Виявлено вплив ПАР на структуру "товстих" та β-плівок води на вугільній поверхні і розглянуто механізм цього впливу.
  • Ескіз
    Документ
    Математичне моделювання процесу зневоднення вугільного агломерату центрифугуванням
    (Криворізький технічний університет, 2009) Білецький, Володимир Стефанович; Сергєєв, Павло Всеволодович; Павлов, Дмитро Вікторович
    Стаття присвячена дослідженню процесу інтенсивного зневоднення дрібнодисперсних матріалів шляхом поєднання центрифугування з попередньою гідрофобізацією природно гідрофобного матеріалу (вугілля) та селективною агрегацією тонких фракцій. Дослідження виконано методом планування експерименту для чого вибраний центрально-композиційний рототабельний план другого порядку для чотирьох факторів.
  • Ескіз
    Документ
    Кінетичні закономірності селективної флокуляції тонкодисперсних матеріалів
    (Національний технічний університет "Дніпровська політехника", 2014) Сергєєв, Павло Всеволодович; Білецький, Володимир Стефанович
    Виконано узагальнення і аналіз кінетичних закономірностей селективної флокуляції тонкодисперсних матеріалів гідрофобними органічними реагентами. Встановлено, що залежність крупності флокул від тривалості перемішування пульпи носить нелінійний характер і являє собою двоступінчасту криву. Вторинне укрупнення матеріалу можна розглядати з позицій фізико-хімічної гідродинаміки, як перехід від дифузійного до переважно інерційного механізму зустрічей частинок контактуючих фаз. Регресійна модель, що описує двоступінчасті кінетичні криві флокулоутворення має сігмоїдальний характер.
  • Ескіз
    Документ
    Технологія збагачення вугілля
    (Східний видавничий дім, 2011) Смирнов, Валерій Олександрович; Сергєєв, Павло Всеволодович; Білецький, Володимир Стефанович
    Викладені теоретичні основи процесів збагачення вугілля. Наведені конструкції основного технологічного обладнання й описані принципи його дії. Розглянуті технологічні схеми збагачення. Викладені питання комплексності використання вугілля, основні положення охорони навколишнього середовища, опробування і контролю технологічних процесів на вуглезбагачувальних фабриках. Видання призначене для студентів спеціальності "Збагачення корисних копалин".