Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Базові стратегії міжнародного економічного розвитку країн
    (Національний університет "Києво-Могилянська академія", 2024) Черепанова, Вікторія Олександрівна; Романов, Владислав Сергійович; Гузе, Станіслава Костянтинівна
    В доповіді доведено, що вибір конкретної стратегії або моделі для міжнародного економічного розвитку залежить від унікальних умов і потреб кожної країни. Важливо ретельно аналізувати ситуацію, залучати експертів та робити інформовані рішення для досягнення успішного економічного розвитку. Кожна країна вибирає стратегію та модель розвитку в залежності від своїх особливостей, ресурсів, потреб та цілей.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження міжнародних стратегій економічного розвитку в умовах глобалізації
    (2023) Черепанова, Вікторія Олександрівна; Подрез, Ольга Іванівна; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що глобалізація охопила соціокультурний розвиток народів світу, технологічний і демографічний розвиток і стала можливою завдяки науково-технічному прогресу і різкому зростанню ролі знань та інформації в сучасному суспільстві. Це позначилося на швидкості розвитку різних економічних систем.
  • Ескіз
    Публікація
    Дослідження особливостей міжнародного фінансового ринку: класифікація деривативів
    (2023) Сусліков, Станіслав Вячеславович; Черепанова, Вікторія Олександрівна; Матросова, Вікторія Олександрівна; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що важливість і актуальність проблеми досягнення активного розвитку української економіки та ріст ефективності її виробничо-комерційного функціонування визначають об'єктивну необхідність і важливість подальшого удосконалення теоретико-методологічного та наукового базису дослідження світового ринку похідних цінних фінансових паперів. Детального аналізу нагально потребує стратегія удосконалення українського ринку деривативів, необхідна гармонізація нашого ринку з світовим ринком похідних цінних фінансових паперів, потребують свого розвитку моделі утворення цін на базові види деривативів.
  • Ескіз
    Документ
    Глобалізація і міжнародні стратегії економічного розвитку
    (2023) Черепанова, Вікторія Олександрівна; Подрез, Ольга Іванівна; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що перспективний розвиток видається ймовірним лише за умови відповідного інструментального коригування державної політики, заходів, спрямованих на відновлення внутрішнього ринку широкого асортименту продукції, інвестування у відбудову втрачених галузей (верстатобудування, приладобудування, електроніка) зі створенням внутрішнього попиту на засоби виробництва і кінцеву споживчу продукцію всередині країни з проведенням відповідної політики імпортозаміщення та експортної орієнтації виробництва. Тільки в цьому контексті буде можлива проактивна стратегія, що провокує нову технологічну траєкторію, яка покаже свою стійкість.
  • Ескіз
    Публікація
    Деривативи на міжнародному фінансового ринку
    (2023) Сусліков, Станіслав Вячеславович; Черепанова, Вікторія Олександрівна; Матросова, Вікторія Олександрівна; Перерва, Петро Григорович
    Доведено, що деривативи, пов'язані з правом однієї зі сторін вчиняти в майбутньому певні дії, якими вона може скористатися чи ні на свій розсуд. Класичними прикладами є опціон (угода, за якою потенційний покупець або потенційний продавець отримує право, але не обов'язок, купити або продати актив (товар, цінний папір) за заздалегідь обумовленою ціною в певний момент майбутнього або протягом певного періоду часу) і варіант (цінний папір, що дає власнику право придбати пропорційну кількість акцій за визначеною ціною протягом певного періоду часу і, як правило, за вищою ціною, ніж поточна ринкова ціна).
  • Ескіз
    Документ
    Глобалізація як передумова міжнародних стратегій економічного розвитку
    (2023) Черепанова, Вікторія Олександрівна; Подрез, Ольга Іванівна; Перерва, Петро Григорович
    В доповіді доведено, що стратегії розвитку різних країн в контексті зазначених глобальних змін, які, тим не менш, не знімають гостроти екологічних проблем, бідності і розшарування, розпаду багатьох інститутів міжнародного права і світового порядку (виникнення режиму контрольованих експортних війн, включаючи економічні війни), розрізняються за формою і змістом. Початковий рівень розвитку, доступ до знань і технологій, стан основних інститутів, демографічні та кліматичні умови визначають можливості вибору стратегії розвитку. Глобальні зміни супроводжуються політичним і економічним домінуванням одних країн над іншими.
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародні перспективи інвестиційної привабливості підприємства
    (2023) Черепанова, Вікторія Олександрівна; Матросова, Вікторія Олександрівна; Перерва, Петро Григорович
    Обґрунтовано, що одним із важливих напрямів державної інвестиційної політики нашої країни на міжнародному ринку є підвищення інвестиційної привабливості підприємств, галузей та регіонів, а також проведення системних і комплексних заходів щодо стимулювання й залучення іноземного та вітчизняного капіталів. Проте, в умовах сьогодення інвестиційна привабливість регіонів, галузей та підприємств значно знизилась, причинно-наслідковим зв’язком даного процесу є вплив факторів фінансово-економічної кризи.
  • Ескіз
    Публікація
    Постулати евристики в міжнародній системі управління інтелектуальною економікою
    (2020) Перерва, Петро Григорович; Черепанова, Вікторія Олександрівна; Новік, Ірина Олексіївна; Погорєлов, Сергій Миколайович; Синіговець, Ольга Миколаївна
  • Ескіз
    Публікація
    Міжнародний менеджмент: основні поняття
    (2020) Перерва, Петро Григорович; Черепанова, Вікторія Олександрівна; Новік, Ірина Олексіївна; Погорєлов, Сергій Миколайович; Синіговець, Ольга Миколаївна
    Міжнародний менеджмент (як наука) - це частина теорії ринкової економіки, що вивчає закономірності управлінської сфери господарюючих суб'єктів різної державної приналежності в області міжнародного обміну товарами, руху факторів виробництва, формування і фінансування міжнародної економічної політики. Міжнародний менеджмент є видом менеджменту, головними цілями якого виступають формування, розвиток та використання конкурентних переваг фірми за рахунок можливостей ведення бізнесу у різних країнах та відповідного використання економічних, соціальних, демографічних, культурних та інших особливостей цих країн та міждержавної взаємодії. У тексті лекцій розглядаються основні поняття, міжнародного менеджменту в туристичній індустрії та міжнародних економічних відносинах. Видання призначене для студентів, які навчаються за спеціальностями 292 "Міжнародні економічні відносини" та 242 "Туризм" денної та заочної форм навчання.