Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 24
  • Ескіз
    Документ
    Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності через її облік, оподаткування та звітність
    (Херсонський національний технічний університет, 2020) Побережна, Наталія Миколаївна; Побережний, Роман Олегович
  • Ескіз
    Публікація
    Державна інвестиційна політика в контексті обліку і оподаткування установ фінансово-кредитної та бюджетної сфери
    (ФОП Лібуркіна Л. М., 2024) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна
    В статті визначено, що суттєве зростання інтересу до управління процесом формування прибутків та використання інвестиційних ресурсів в галузі реалізації інвестиційно-інноваційних проектів та програм свідчить про особливу значущість інвестиційних операцій як основного джерела фінансової стабільності та подальшого розвитку суб’єктів господарювання. Обґрунтовано, що установи фінансово-кредитної та бюджетної сфери можуть використовувати різні форми державного регулювання інвестиційної діяльності, зокрема, найбільш вживаними з них є: управління державними інвестиціями, регулювання умов інвестиційної діяльності, а також контроль за порядком її реалізації, який здійснюють всі інвестори та учасники інвестиційної діяльності. Доведено, що для вітчизняних банків інвестиційна діяльність в першу чергу виступає інструментом диверсифікації активів, є засобом підтримки ліквідності та джерелом формування прибутку. Це, в свою чергу, потребує впровадження виваженої державної політики на основі комплексу методів податкового та фінансового стимулювання. Визначено, що на відміну від фінансово-кредитної сфери, в бюджетному секторі інвестиційна діяльність, облік і оподаткування операцій з інвестиціями є досить специфічним напрямом. Орієнтуючись на основне поняття інвестицій, сформульоване в законодавчому полі, систематизовано способи відтворення інвестицій у бюджетному процесі та доведено, що державні органи можуть управляти державними інвестиціями, зокрема фінансовими, а бухгалтеру бюджетної установи це дозволяє правильно відображати господарські операції у бухгалтерському обліку та складати фінансову звітність, належним чином виконувати податкову дисципліну. Це дозволило виділити суттєву особливість для бюджетного планування, яка виражається в тому, що використання фондових та фінансових інструментів у бюджетному процесі не буде виступати виконанням кошторису бюджетної установи за капітальними видатками.
  • Ескіз
    Документ
    Системи оподаткування малих підприємств та їх вплив на фінансові результати підприємства
    (Державний податковий університет, 2024) Доценко, Інна; Мелень, Олена Валентинівна
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до практичних занять з дисципліни "Організація бухгалтерського обліку"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Мелень, Олена Валентинівна; Альошин, Сергій Юрійович
    Діяльність підприємства в умовах ринкової економіки вимагає достовірної інформації про виробничі витрати і отриманих економічних вигодах, про ефективність використання активів підприємства, трудових і енергетичних ресурсах, про наявних невикористаних резервах. Таку інформацію дає бухгалтерський облік. Правильно налагоджений облік має надати відомості не тільки про те, як ведеться господарство, але й підказати, що потрібно зробити, щоб воно велося ефективно і було рентабельним, приносячи державі доходи, що потрібно для його управління, а його працівникам - матеріальну і моральну віддачу. Знання принципів організації бухгалтерського обліку і вміння зробити правильне узагальнення і висновки в ході обліку потрібні не тільки працівникам бухгалтерії, але й усім керівникам підприємства, підприємцям, працівникам служб підприємств з метою вироблення оптимальних управлінських рішень та прогнозування подальшої діяльності підприємства. Мета курсу: засвоєння знань про організацію облікового, контрольного й аналітичного процесів на підприємстві. Завдання курсу: вивчення організації і техніки обліку, контролю та аналізу на підприємстві, раціональної структури облікової, контрольної та аналітичного процесів, організації роботи виконавців. Предмет вивчення у дисципліні: діяльність підрозділів і працівників, зайнятих обліковими, контрольними і аналітичними процесами. Дане завдання складено відповідно до програми курсу «Організація бухгалтерського обліку» і призначено для самостійної роботи студентів з метою перевірки засвоєння ними навчального матеріалу. Цифрові дані і назви підприємств, наведені в роботі, є умовними і довідковим матеріалом бути не можуть.
  • Ескіз
    Документ
    Складові успіху декарбонізації економіки України
    (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2024) Лінькова, Олена Юріївна
  • Ескіз
    Документ
    Методичні рекомендації для самостійної роботи здобувачів вищої освіти з дисципліни "Податковий менеджмент"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Назарова, Тетяна Юріївна
    Пропоновані методичні рекомендації до самостійної роботи студентів будуть корисними для здобувачів вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» для перевірки і відпрацювання результатів навчання з курсу «Податковий менеджмент», формування стратегічного мислення та перспективного планування у сфері оподаткування бізнесу, здатності обґрунтовувати варіанти управлінських рішень, оцінювати їхню ефективність за наявних законодавчих обмежень та етичних аспектів, здійснювати податкове консультування та приймати рішення під час проведення податкових перевірок.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні рекомендації/навчально-методичні матеріали до проведення практичних (семінарських) занять з дисципліни "Податковий менеджмент"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Назарова, Тетяна Юріївна
    Практичні завдання з курсу «Податковий менеджмент» виконуються здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти протягом семестру згідно з програмою курсу з метою закріплення теоретичних знань. Викладачем, який веде практичні заняття, здійснюється поточний контроль виконання практичних завдань шляхом перевірки наявності виконаних завдань та індивідуальної співбесіди зі здобувачем вищої освіти за кожним завданням. Кожне завдання оцінюється окремо відповідно до встановлених критеріїв оцінки. Виконання практичних завдань має творчий характер.
  • Ескіз
    Документ
    Ефективність застосування податкової соціальної пільги
    (ТОВ "ВМВ-Принт", 2020) Насібова, Ольга Вікторівна
  • Ескіз
    Документ
    Застосування дьюдилежанс в діагностиці фінансового стану підприємства в антикризовому управлінні та економічній безпеці
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Юр'єва, Ірина Анатоліївна
    В статті розкрито необхідність застосування сучасної методології дьюдилежанс (due diligence) в діагностиці фінансового стану підприємства із урахуванням інструментарію антикризових заходів та економічної безпеки. Проаналізовано з точки зору історичного підходу розвиток дьюдилежанс в різних країнах світу. Також наголошено, що використання дьюдилежанс в Україні для діагностики стану підприємств дозволить підвищити потенціал виживання із підвищенням рівня економічної безпеки, створити конкурентоспроможний для компанії алгоритм залучення інвестицій. Дослідження доповнює теоретичні та практичні аспекти застосування дьюдилежанс в діагностиці фінансового стану підприємств в контексті антикризового управління та економічної безпеки. Запровадження системного бачення із урахуванням методології дьюдилежанс, як важливого інструмента діагностики стану підприємства для захисту його інтересів, мінімізації ризиків, підготовки документації, прийняття обґрунтованих та зважених рішень щодо інвестицій, угод, партнерів. Використання дьюдилежанс допомагає підвищити рівень фінансово-економічної безпеки, виявити погрози та мінімізувати ризики, підвищити шанси ефективного антикризового управління та отримати кращі умови при залученні та використанні фінансів підприємства, їх обліку і оподаткування.
  • Ескіз
    Публікація
    Управління процесами оподаткування суб'єктів господарювання у забезпеченні ефективності розвитку підприємництва
    (Видавничий дім "Гельветика", 2023) Євтушенко, Г. В.; Куценко, Тетяна Миколаївна; Альошин, Сергій Юрійович
    Стаття присвячена дослідженню основних аспектів управління процесами оподаткування суб’єктів господарювання з метою забезпечення ефективності розвитку підприємництва в умовах необхідності відновлення та відтворення соціально–економічного потенціалу національної економіки. Встановлено, що ухилення від сплати податків та зборів супроводжуються такими явищами як корупція та тіньова економка, існування яких призводить до ряду негативних наслідків для національних органів влади та суспільства. Запропоновано підходи до створення сприятливої підприємницької екосистеми, що дозволить створити умови для заохочення підприємницької ініціативи на основі оптимального податкового навантаження. Обґрунтовано систему цілей держави в сфері управління процесами оподаткування суб’єктів господарювання у забезпеченні ефективності розвитку підприємництва та підсумкові критерії оцінки її ефективності.