Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до самостійної роботи студентів з освітнього компоненту "Педагогіка"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Борейко, Наталя Юріївна; Юшко, Олексій Володимирович; Азаренкова, Любов Леонідівна
    У методичних вказівках визначено методику підготовки до самостійної роботи, сформульовано тематики самостійної роботи та індивідуального завдання (реферату) з освітнього компоненту «Педагогіка» для студентів НТУ «ХПІ» спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» (бакалавр). Наведено вимоги до структури та оформлення реферату. Надані теми рефератів. Матеріали до самостійної роботи студентів систематизовані та базуються на аналізі сучасних наукових і методичних джерелах інформації.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання практичних робіт з освітнього компоненту "Педагогіка"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Борейко, Наталя Юріївна; Юшко, Олексій Володимирович; Азаренкова, Любов Леонідівна
    Методичні вказівки підготовлено для студентів денної форми навчання спеціальності 017 "Фізична культура і спорт» НТУ «ХПІ", які навчаються на освітньо-кваліфікаційною програмою підготовки бакалаврів. Студентам представлено розподіл навчального часу та види навчальних занять з освітнього компоненту дисципліни "Педагогіка". Надано перелік тем, види практичних занять з дисципліни, список джерел інформації. Встановлено критерії оцінки виконання усіх видів практичної роботи.
  • Ескіз
    Документ
    Innovative approaches to teaching foreign languages at higher educational institutions
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Bukhkalo, S. I.; Ageicheva, A. O.; Belyanskiy, O. M.; Rozhenko, I. V.; Abakumov, A. A.
    The importance of teaching students foreign languages at higher educational institutions by innovating study methods is discussed. Main innovative approaches were studied. The usage of cases and projects in classes are unified. It is discussed that innovative approaches promotes the development of language skills, the second purpose of working with innovative methodology is a communicative practice. Possible innovative approaches are described in the article. Innovative approaches to foreign language teaching skills is described in the article. It was determined that the systematic usage of the innovative approaches improves language competence and formats necessary skills. The use of various methods and techniques of active learning arouses students' interest in the educational and cognitive activity itself, which enables creating an atmosphere of motivated, creative learning and at the same time solving a whole range of educational, educational, developmental tasks.
  • Ескіз
    Документ
    Юридичні задачі як педагогічний інструмент
    (Педагогічна преса, 2021) Кузьменко, Олександр Васильович
    Юридичні задачі за курсом правознавства є важливим і єфективним педагогічним інструментом. Вони сприяють поглибленню, розширенню та систематизації знань школярів, формуванню в них життєво необхідних умінь, стійкої позитивної мотивації навчальної діяльності, активізації пізнавального інтересу, підвищенню їхньої правової культури. У цій публікації пропонуються задачі з конститиуційного, цивільного, кримінального, сімейного і трудового права України, які доцільно використовувати при вивченні правознавства, а також за межами навчального процесу, в тому числі у виховній роботі з учнями. Зазначені задачі супроводжуються розв'язками і забезпечуються орієнтовними критеріями педагогічного оцінювання. Задачі пройшли апробацію в роботі зі школярами Харківщини під час їхньої підготовки до всеукраїнських інтелектуальних змагань з правознавства. Вони систематично застосовуються на курсах підвищення кваліфікації та методичних семінарах учителів правознавства Харківської області.
  • Ескіз
    Публікація
    Теорія і практика міждисциплінарного підходу до екскурсійної діяльності
    (2023) Степанов, Віктор Юрійович; Якименко-Терещенко, Наталія Василівна; Чайка, Тетяна Юріївна
    Проблема підвищення конкурентоспроможності індустрії подорожей та туризму потребує вдосконалення підходів до розвитку теорії і практики екскурсійного обслуговування. Метою статті є дослідження теоретичних та практичних аспектів впливу міждисциплінарності на розвиток екскурсійної діяльності як наукової та академічної дисципліни. У роботі застосовувалися логіко-аналітичні та системно-структурні методи дослідження теоретичних і практичних аспектів міждисциплінарності. Наука про екскурсійну діяльність взаємодіє з іншими науковими дисциплінами на кросдисциплінарному, мультидисциплінарному та інтердисциплінарному рівнях міждисциплінарної взаємодії; така взаємодія має численні результати у вигляді виникнення нового наукового знання. Наукова новизна дослідження полягає у вдосконаленні підходів до проектування, організації та здійснення екскурсійного обслуговування на основі міждисциплінарного підходу. Практичне значення одержаних результатів полягає у можливості їх використання у практичній екскурсійній діяльності, а також при викладанні академічної дисципліни «Екскурсійна діяльність» у вищій школі.
  • Ескіз
    Документ
    Вікідидактика: контент-аналіз просування нових складників медіаосвіти в соціальній мережі Фейсбук
    (Издательский дом "Қазақ университеті", 2022) Білецький, Володимир Стефанович; Онкович, Ганна Володимирівна; Онкович, Артем Дмитрович; Балабанова, К. Є.
    У статті йдеться про нове педагогічне відгалуження "вікідидактика" та його представлення в мережі Фейсбук. Вікідидактика розглядається як частина педагогіки, котра займається питаннями використання Вікіпедії у навчальному процесі, розроблянням й апробацією нових дидактичних матеріалів з опертям на вікіджерела. Термінологічна база напрямку "Вікідидактика" сьогодні включає такі поняття: • вікікористувач – послуговувач матеріалами Вікіпедії, вікімедійник – створювач програмного забезпеченя, • вікіпедист – автор і редактор статей, • вікіпедагог – учитель, котрий використовує Вікіпедію у навчанні і вихованні, • вікідидакт – освітянин, котрий навчає писати й редагувати статті у Вікіпедії, а також створює навчально-методичні посібники тощо. Матеріали сторінки в мережі Фейсбук спрямовані на розвиток медіаосвітньої і соціокультурної компетентностей її користувачів. Пропонуються результати контент-аналізу ФБ сторінки "Вікідидактика".
  • Ескіз
    Документ
    Довіра як педагогічна технологія виховання інженера-лідера IT-галузі у вищій технічній школі
    (2020) Дубініна, Оксана Миколаївна; Ігнатюк, Ольга Анатоліївна
  • Ескіз
    Документ
    Дидактичні системи та освітні технології у вищій школі
    (2021) Солодовник (Бутенко), Тетяна Олександрівна; Середа, Наталія Вікторівна; Квасник, Ольга Віталіївна
    Метою вивчення дисципліни "Дидактичні системи та освітні технології у вищій школі" є розуміння магістрантами змісту дидактичних систем та освітніх технологій у вищій школі, знання структури різних видів навчальних планів, освітніх програм, сформованість практичних умінь щодо реалізації у вищій школі різних видів, форм і методів проведення навчальних занять. Призначений для магістрів спеціальності 011 "Освітні, педагогічні науки".
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання курсової роботи з курсу "Моделювання професійної підготовки та діяльності фахівців"
    (ФОП Панов А. М., 2020) Пономарьов, Олександр Семенович; Костиря, Ірина Валентинівна
    Ці методичні рекомендації призначені для надання студентові необхідної допомоги у належній підготовці та виконанні курсової роботи з дисципліни «Моделювання професійної підготовки та діяльності фахівців». У рекомендаціях детально наведено основні вимоги до змісту і характеру роботи, структури роботи у цілому та кожного її розділу, а також необхідні довідкові матеріали з оформлення пояснювальної записки відповідно до вимог чинних нормативних документів, рекомендовану літературу, посилання на дистанційний курс.