Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 20
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародні інвестиції в формі венчурного капіталу
    (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, 2024) Матросова, Вікторія Олександрівна; Перерва, Петро Григорович; Пересада, Альона Дмитрівна
    Дослідження фокусується на аналізі тенденцій, стратегій та впливу міжнародних інвестицій в цей вид капіталу на економічний розвиток країн та глобальну інноваційну динаміку. Зокрема, розглядаються такі аспекти, як роль венчурного капіталу у стимулюванні технологічних інновацій, механізми залучення та розподілу венчурних інвестицій, вплив на створення нових ринків та конкурентних переваг на міжнародному рівні. Ця тема є актуальною у контексті пошуку ефективних інструментів фінансування та підтримки інноваційного підприємництва, що має стратегічне значення для стабільного та стійкого розвитку глобальної економіки.
  • Ескіз
    Документ
    Forms of enterprise personnel management
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Li, Zi; Kobielieva, T. O.; Khodyrieva, O. O.
    The report proves it. that effective human resource management helps to increase productivity, ensure employee satisfaction and achieve the company's strategic goals. We have created the most effective forms of personnel management for practical use in enterprises. These forms of personnel management can be used separately or combined depending on the needs and specifics of the enterprise. The main goal is to ensure effective personnel management to achieve the strategic goals of the organization.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні та методичні підходи до визначення поняття "фінансовий результат" у фінансовому обліку та аудиті
    (Видавничий дім "Гельветика", 2021) Мардус, Наталія Юріївна; Брік, Світлана Володимирівна
    У статті обґрунтовано понятійний апарат «фінансовий результат» із позиції формування основних теоретико-методичних підходів до визначення фінансових результатів підприємства у фінансовому обліку й аудиті, що є вагомим під час вирішення питань формування фінансових результатів, що притаманно фінансовому обліку та аудиту, і надає можливість отримання найбільшого ефекту від обліково-аналітичного забезпечення, яке полягає в оперативному обліку і контролі витрат і доходів підприємства за певний період. Результати дослідження наукових підходів до визначення сутності фінансових результатів в обліковому аспекті показали, що з погляду розуміння сутності фінансового результату у фінансовому обліку й аудиті можна визначити, як процес його обчислення, який базується на правовій і нормативній базі, підпорядковується принципам нарахування фінансових результатів. Установлено, що фінансовий результат доцільно розглядати як об’єкт i інструмент, що базується на принципах відповідності витрат доходам і є основним показником в управлінні господарською діяльністю підприємства.
  • Ескіз
    Публікація
    Економічна сутність категорій "витрати", "доходи" та "фінансові результати" у забезпеченні фінансової стійкості підприємства
    (Видавничий дім "ІНЖЕК", 2023-11) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна; Авраменко, Тетяна Олександрівна; Стригуль, Антон Андрійович
    У статті визначено, що в процесі управління підприємство прагне забезпечити фінансово-економічну ефективність, що потребує підвищення його фінансової стійкості через координацію роботи всіх підрозділів цього підприємства з метою досягнення максимально можливо кращих фінансових результатів. Аналіз фінансової стійкості підприємства є важливим елементом фінансового менеджменту та аудиту, який ґрунтується на показнику фінансових результатів та факторах, що впливають на його розмір та динаміку зміни. Тому, було узагальнено інформацію щодо наукового трактування цих понять. Враховуючи наведені варіанти інтерпретації поняття «доходи» вченими-економістами, обґрунтовано, що більшість з них виділяють економічні та фінансові вигоди як основу цієї категорії. При цьому, деякі науковці наголошують на взаємозв’язку доходів з активами підприємства чи капіталом організації, а також з ефективністю виробництва. За результатами узагальнення підходів до інтерпретації категорії «витрати» було зроблено висновок, що практично всі науковці збігаються у думці, що витрати виражаються як у грошових, так і в матеріальних ресурсах. Більш того, деякі вчені виділяють додатково фінансову та інвестиційну сферу щодо формування витрат. При цьому, важливий аспект у розумінні сутності витрат є трактування цієї категорії як зменшення економічних вигід у майбутньому. Категорію «фінансові результати» науковці трактують по-різному. Визначено, що в основному сучасні економісти виділяють синтезовану теорію прибутку, відповідно до якої прибуток – це дохід від використання економічних ресурсів (факторів виробництва). Також, фінансові результати можна розглядати в контексті вартості капіталу, або грошової оцінки підсумків роботи підприємства, його рентабельності. Відповідно, підсумовуючи підходи науковців до інтерпретації витрат і доходів підприємства, які дозволяють розрахувати фінансовий результат, можна визначити, що останній є досить складною й багатовимірною категорією.
  • Ескіз
    Документ
    Ефективність використання сільськогосподарських земель при виробництві окремих культур
    (2022) Малярець, Людмила Михайлівна; Ульянченко, Наталія Володимирівна
    Досліджуються проблеми ефективності використання сільськогосподарських земель при виробництві соняшнику, кукурудзи на зерно та пшениці в підприємствах Харківської області. Метою дослідження є оцінка процесу формування рівня прибутковості виробництва соняшнику, пшениці та кукурудзи на зерно та виділення окремих факторів впливу на її величину. Було встановлено, що між величиною витрат та прибутку не виявлено чітких залежностей. Констатується чітка залежність між величиною урожайності та величиною прибутку на 1 га посівної площі. Побудована регресійна модель залежності величини прибутку на 1 га посівної площі від окремих факторів. Всі побудовані моделі були надійними та мали середній рівень зв’язку. Встановлено від’ємний характер зв’язку між рівнем витрат на 1 га посівної площі та рівнем прибутку. Робиться висновок про чіткий прояв закону спадної віддачі, який характеризує поступове падіння величини прибутку в процес нарощування витрат.
  • Ескіз
    Документ
    Problematic issues of enterprises profit management in Ukrainian scientific sources:the state of coverage
    (2023) Kotliar, Daryna; Turlakova, Natalia
    The theses is devoted to the literature review of the current problems of enterprises profit management in UA scientific sources over last 8 years. The study recognized, analyzed, and synthesized prior work by researchers.
  • Ескіз
    Документ
    Управління прибутком підприємств через систему обліку
    (Державний університет "Одеська політехніка", 2021) Давидюк, Тетяна Вікторівна; Котляр, Дарина Сергіївна
    У статті визначено важливість системи бухгалтерського обліку для управління прибутком компаній, встановлено місце та роль прибутку в забезпеченні господарської діяльності підприємства, проаналізовано погляди науковців щодо визначення економічної сутності терміну «прибуток». В контексті управління прибутком запропоновано удосконалити процес калькулювання собівартості продукції як основної статті витрат підприємства шляхом запровадження системи калькулювання кайзен-костинг. Встановлено, що система калькулювання кайзен-костинг дозволяє у майбутньому збільшувати суму чистого прибутку та підвищувати ефективність діяльності підприємства без значних фінансових вливань. Акцент зроблено на перебудові системи бухгалтерського обліку під потреби формування інформації про управління прибутком вітчизняних підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Innovative forms of economic process management at industrial enterprises
    (2023) Lepskyi, Roman; Pererva, P. G.
    The development of new technologies and computerization do not bypass such an important process as management. Previously studied and actively used methods begin to become obsolete, and some even stop working altogether. As a result, systems begin to work inefficiently. This especially affects the activity of the regions. There was a need to find and implement improved, innovative management methods, which could improve management apparatuses in regional systems and increase their efficiency.
  • Ескіз
    Документ
    Business analysis of innovation activity of industrial enterprise
    (2023) Kopitsya, Andriy; Pererva, P. G.
    When carrying out innovative activities, managers of enterprises must not only clearly understand the essence of innovations, but also use analysis as a means of managing and forecasting a separate project and the entire activity of the organization as a whole. Therefore, it is very important to determine the mechanism of business analysis of the implementation of innovative activities, the stages of the innovative project and any technological changes, the methodology for evaluating the effectiveness of innovative projects.
  • Ескіз
    Документ
    Foresight technologies as a tool to improve the efficiency of innovation management
    (2023) Mekhovich, K. S.; Pererva, P. G.
    The large-scale and dynamic spread of the foresight methodology is explained by the emergence of new problems in the world economy: the complication of technological competence, increased competition and barriers to public funding. The need to solve the described problems outweighs the importance of foresight.