Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    The impact of the war with Russia on the development of transport in Ukraine
    (Teadmus OÜ, Estonia, 2024) Kersys, Robertas; Pererva, P. G.; Kobielieva, Tetiana
    The report proves that the war with Russia has become a serious challenge for Ukraine's transport system, but at the same time it has stimulated reforms, integration with European infrastructure, new logistics approaches and the development of alternative routes. This allows Ukraine to gradually strengthen its transport independence, although long-term recovery requires significant investment and international support.
  • Ескіз
    Документ
    Формування пам'яткоохоронної діяльності на території Харківщини в повоєнний період (1945–1953 рр.)
    (Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, 2023) Ліхолєтов, Ярослав Володимирович
    Розглянуто історію розбудови пам’яткоохоронної діяльності на території Харківщини в повоєнний період у контексті загальноукраїнської системи охорони пам’яток культурної спадщини. Проаналізовано основні архівні джерела та наукові праці, розглянуто організаційні операції становлення, напрями та форми діяльності державних органів охорони культурної спадщини, їх взаємодію з органами місцевого самоврядування сектору культури, архітектури та мистецтва. Акцентовано на правових засадах функціонування державних структур, а також стані системи охорони культурної спадщини в означений хронологічний період на загальнодержавному рівні загалом та на території Харківщини зокрема. Висвітлено ідеологічні позиції радянського режиму щодо збереження пам’яток після Другої світової війни, а також пропагандистські ідеї під час спорудження нових об’єктів, які надалі стали пам’ятками. Досліджено інформацію про перші реставраційні та відновлювальні роботи на пам’ятках культурної спадщини в цей період. Розглянуто практичну діяльність місцевих органів охорони культурної спадщини в контексті чинних нормативно-правових актів. Визначено, що протягом першого повоєнного десятиріччя Харківщина була флагманом з виявлення, обліку та збереження об’єктів культурної спадщини. Визначено, що дослідження динаміки формування пам’яткоохоронної справи в повоєнний період важливе в контексті визначення помилок і здобутків фахівців окресленого періоду, зокрема для створення єдиного дослідження з історичного пам’яткознавства, а також для подальшої послідовної реалізації новітніх заходів щодо вдосконалення українського пам’яткоохоронного законодавства.
  • Ескіз
    Документ
    Реабілітація як відновлення цілісності в контексті особливостей розуміння практичного значення застосування лінгво-філософського аналізу сучасної дійсності
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Годзь, Наталія Борисівна; Круць, Олександр Анатолійович
    Актуальність статті полягає в продовженні дослідження феномену війни та повоєння, в яких одним з головних проблемних питань є питання захисту, відновлення як загальної системи держави на всіх її складових компонентах, так і підтримка та відновлення громадян країни, технологій, виробництва та її природних ресурсів (де це можливо зробити). Війна представляє собою збройний конфлікт, в якому на разі як показує практика активно використовуються нові і старі форми зброї, технологій та інші елементи втручання та деструкції з боку ворога. Філософія тісно пов’язана з питаннями ідеології, питаннями здоров’я, тощо, саме тому, сучасна агресія супроти України при дослідженні показує низку відмінностей як у веденні війни, так і у питаннях теорії та практики реабілітації в порівнянні з попередніми війнами та, як наслідок, з очікуваним періодом повоєння. Саме це та відновлення цілісності або реабілітації і є питанням першочергового вивчення та запровадження їх висновків на теоретичному та практичному рівнях не лише у філософському просторі, але і в дисциплінах та галузях інших наук.
  • Ескіз
    Документ
    Хімічна обробка поверхні в реставрації художніх виробів зі срібла
    (Видавництво "Молодий вчений", 2020) Смірнова, Селіна Дмитрівна; Сушко, В. А.; Смірнова, Ольга Леонідівна
    У публікації представлено результати наукової роботи, що присвячена удосконаленню реставрації художніх виробів зі срібла, яка передбачає ефективне і делікатне хімічне очищення поверхні. Розглянуто основні проблеми, що мають місце при зберіганні та відновленні срібних предметів декоративно-прикладного мистецтва. Проведено аналіз наукових досліджень і публікацій провідних фахівців у галузі реставрації та обробки металів. Уперше запропоновано розчин на основі тіосечовини, сульфамінової кислоти і поверхнево-активних речовин. Перевагою даного засобу над відомими аналогами є заміна агресивних речовин на нешкідливі речовини, що є сприятливим фактором для делікатної обробки предметів мистецтва, виготовлених зі срібла та його сплавів, особливо з дорогоцінним камінням. Практичне значення одержаних результатів полягає в доцільності застосування даного засобу для обробки предметів антикваріату, музейних експонатів у реставраційних роботах.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо питання реставрації будівель історичних архітектурних пам'яток Харківщини
    (2022) Денисенко, Юлія Ігорівна; Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    Розкрито особливості реставрації історичних архітектурних пам'яток Харківщини.