Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Науково-організаційна діяльність Аполлона Мевіуса в галузі металургії (до 200 річчя від дня народження)
    (Національна наукова сільськогосподарська бібліотека Національної академії аграрних наук України, 2020) Журило, Дмитро Юрійович
    У статті наведено біографічні дані та професійні досягнення видатного металурга, лауреата Демидівської премії Аполлона Федоровича Мевіуса. Показано походження Мевіуса, наведено дані за його місцем навчання, а так само служби по гірському відомству Російської імперії. Показано, що Мевіус, будучи начальником Луганського гірничого округу, активно сприяв розвитку вітчизняного гірничо-рудного комплексу, становленню Керченської металургії, геологічних пошуків і будівництва металургійних підприємств. Пояснені причини, за якими маститий вчений, колишній начальник Луганського гірничого округу не отримав посади професора кафедри металургії в Санкт-Петербурзі. Наведено результати роботи Мевіуса в З'їзді гірничопромисловців Півдня Росії, прийоми та методи статистичної обробки, детально розроблені ним і покладені в основу діяльності організованого Харківського комітету з перевезень мінерального палива. Наведено основні друковані роботи Аполлона Федоровича, в яких він передбачив будівництво декількох заводів металургійного профілю. У статті показано результати роботи Аполлона Федоровича Мевіуса в 1887-95 рр. викладачем металургії в Харківському практичному технологічному інституті, його досягнення на цій роботі і причини, з яких він залишив педагогічну діяльність. Незважаючи на те, що Аполлон Федорович Мевіус увійшов в історію науки і техніки як видатний вчений, який боровся за технічний прогрес своєї Батьківщини, його ім'я в Харкові не увічнено ні пам'ятником, ні назвою вулиці, ні навіть меморіальною дошкою на будинках, в яких він працював або проживав. Аполлон Мевіус автор не тільки класичних книг з металургії, а й технічного французько-російського словника, який він складав 28 років. Словник надав велику допомогу російським інженерам і технікам, яким за родом своїх занять доводилося звертатися до іноземної технічної літератури. Таким чином, Аполлон Федорович Мевіус був одним з найосвіченіших гірничих інженерів свого часу, видатним педагогом і вченим, збагатив вітчизняну технічну літературу фундаментальними працями з ливарної справи та металургії чорних металів. Праці Мевіуса не втратили свого значення і сьогодні.
  • Ескіз
    Документ
    Modern Peculiarities of Teaching Physics in the Technical University
    (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, 2017) Dyakonenko, N. L.; Petrenko, L. G.; Lyubchenko, E. A.
  • Ескіз
    Документ
    Українська мова у Донецькому національному технічному університеті: досвід викладання технічних дисциплін
    (Український культурологічний центр, 2010) Білецький, Володимир Стефанович
  • Ескіз
    Документ
    Віктор Кірпічов очима сучасників
    (Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, 2013) Радогуз, Сергій Анатолійович
    У статті відтворено особистісний портрет талановитого педагога та вченого, фундатора вищої технічної школи України – Віктора Львовича Кирпичова.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка якості навчання студентів
    (НТУ "ХПІ", 2009) Бреславець, Віталій Сергійович; Поштаренко, Віктор Михайлович; Семенова, О. М.
    Розглянуто основні принципи оцінки якості успішності студентів. Показано можливість і описана методика оцінки в будь-якій області, що дозволяє зробити більш якісну оцінку.
  • Ескіз
    Документ
    Педагогічна майстерність в освітньо-виховній системі Харківського Імператорського університету
    (НТУ "ХПІ", 2010) Лавріненко, Олександр Андрійович
    В статье автором рассматривается проблема развития педагогического мастерства будущих учителей и преподавателей высших учебных заведений в образовательной и воспитательной системе Харьковского Императорского университета в ХІХ веке. Акцентировано внимание на творческих поисках формирования профессионального совершенства и мастерства как атрибутивной составляющей педагогического действия работников образовательной сферы обозначенного исторического периода.
  • Ескіз
    Документ
    Використання дисперсійного аналізу для з'ясування міри впливу процесу психолого-педагогічної підготовки на формування у студентів – майбутніх менеджерів лідерських якостей
    (Класичний приватний університет, 2015) Яценко, Ольга Миколаївна
    У статті теоретично обґрунтовано вибір ефективності застосування дисперсійного аналізу для виявлення впливу спеціально організованого процесу психолого-педагогічної підготовки на формування лідерських якостей майбутніх менеджерів. Розрахунок кількісних показників показав доцільність використання зазначеного аналізу для підтвердження результатів експерименту.
  • Ескіз
    Документ
    Діяльність викладача в умовах глобалізації освітнього простору
    (НТУ "ХПІ", 2013) Сущенко, Тетяна Іванівна
    Проведено аналіз концептуальних підходів дослідників до характеристики впливу цивілізаційних процесів на вищу освіту, розкрито зміни та особливості професійної діяльності викладача в умовах глобалізації освітнього простору як аргумент необхідності формування загальнопланетарної системи освіти.