Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Разработка новой технологии получения карбоната калия на Украине
    (Український державний хіміко-технологічний університет, 2006) Панасенко, Владимир Алексеевич; Гринь, Григорий Иванович; Семенов, Евгений Александрович; Очередко, Елена Анатольевна
    В работе рассмотрена разработка новой технологии получения карбоната калия в Украине из отечественного сырья.
  • Ескіз
    Документ
    Некоторые экологические аспекты технологии получения синтетических алмазов
    (НТУ "ХПІ", 2007) Семенов, Евгений Александрович; Толстоусова, Оксана Валериевна
    Рассмотрены экологические аспекты технология получения синтетических алмазов из графита в присутствии металлов. Предложена принципиальная технологическая схема очистки сточных вод алмазного производства, содержащих ионы тяжелых металлов, которая позволяет предотвратить проникновение вредных веществ в окружающую среду.
  • Ескіз
    Документ
    Технология очистки промышленных жидких отходов в алмазном производстве
    (НТУ "ХПИ", 2005) Семенов, Евгений Александрович
    Диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук по специальности 05.17.01 – технология неорганических веществ. – Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", Харьков, 2005. Диссертация посвящена разработке технологии очистки сточных вод алмазного производства от солей марганца и никеля с получением ликвидных химических продуктов. Проведены теоретические термодинамические исследования по изучению взаимодействия компонентов отходов с различными восстановителями и окислителями, также проведена оценка термодинамической вероятности протекания твердофазных реакций между компонентами отходов. Изучено и установлено влияние на процессы осаждения в случае присутствия одного из металлов в растворе, и при их одновременном присутствии, которые содержат 1-60 г/л и 0,76-40 г/л марганца и никеля соответственно, технологических параметров: концентрации реагентов, температуры, времени осаждения. Для существующего производства синтетических алмазов предложена технологическая схема очистки сточных вод, содержащих соединения марганца и никеля, с двумя способами утилизации водно-солевого раствора: электродиализ с получением раствора NaClO и водорода или направлением в водооборотную систему предприятия.
  • Ескіз
    Документ
    Технологія очищення промислових рідких відходів в алмазному виробництві
    (НТУ "ХПІ", 2005) Семенов, Євгеній Олександрович
    Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.01 – технологія неорганічних речовин. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2005. Дисертація присвячена розробці технології очищення стічних вод алмазного виробництва від солей мангану та нікелю, що дозволяє одержувати продукти ліквідні на хімічному ринку. У дисертації проведено термодинамічні дослідження з вивчення взаємодії компонентів відходів з різними відновниками та окислювачами: HCOOH, HCOH, H₂, CH₄, CO, KMnO₄, (NH₄)₂S₂O₈, K₂Cr₂O₇, NaClO, FeCl₃, Cl₂, O₃, O₂, H₂O₂. Проведено дослідження з вивчення впливу різних параметрів на процес осадження сполук нікелю та мангану з розчинів, які вміщують сполуку одного з металів, та з розчинів, в яких є сполуки двох металів: концентрації реагентів, температури та часу осадження. Установлено механізми процесів осадження, як для осадження з розчинів, в яких є сполуки одного з металів, так і з розчинів в яких є як сполуки мангану, так і нікелю. На підставі отриманих даних й встановлених механізмів запропоновано математичні моделі процесів осадження сполук нікелю та мангану, які враховують вплив концентрації реагентів, температури та час осадження. Запропонована принципова технологічна схема очищення стічних вод, вміщуючих сполуки мангану та нікелю з різними способами утилізації водно-сольового розчину. У результаті проведеного техніко-економічного розрахунку встановлено, що найбільш ефективним варіантом є напрямок водно-сольового розчину в водозворотню систему підприємства.