Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Вплив інформаційних технологій на розвиток процесів управління персоналом на підприємстві
    (ФОП Томенко Ю. І., 2023) Кучинський, Володимир Анатолійович
  • Ескіз
    Документ
    Використання економіко-математичних моделей для прийняття ефективних рішень в сфері управління персоналом
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Кучинський, Володимир Анатолійович; Погорєлов, Сергій Миколайович
    Визначено роль використання економіко-математичних моделей для прийняття ефективних управлінських рішень як в процесі управління соціально-економічними системами в цілому, так і у сфері управління персоналом. Розглядається моделювання як основний специфічний метод науки, що застосовується для аналізу та синтезу систем управління, а також особливий пізнавальний спосіб, коли суб'єкт дослідження замість безпосереднього досліджуваного об'єкта пізнання обирає чи створює подібний до нього допоміжний об'єкт – образ чи модель, досліджує його, а отримані нові знання переносить на об'єкт оригінал. Економіко-математичні моделі дозволяють об'єднати складні, а іноді й нечітко визначені фактори, пов’язані з проблемою прийняття рішень, у логічно чітку схему, яку можна детально проаналізувати. Такий аналіз дозволяє одержати й оцінити альтернативні можливості функціонування економічної системи та передбачити наслідки управлінських рішень. З метою забезпечення ефективності процесів управління персоналом на основі використання економіко-математичних моделей для прийняття управлінських рішень були визначені: класифікація економіко-математичних моделей за призначенням і метою застосування, оптимізаційний характер більшості економіко-математичних моделей, процедуру побудови моделі та підготовку управлінського рішення на основі економіко-математичних методів, узагальнений вигляд задачі економіко-математичного програмування та типові управлінські задачі з управління персоналом, що розв’язуються з допомогою економіко-математичних моделей.
  • Ескіз
    Публікація
    Формування ефективної системи мотивації персоналу на основі моделей компетенцій
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Кучинський, Володимир Анатолійович; Гуцан, Олександр Миколайович
    Визначено роль компетентнісного підходу в управлінні персоналом як єдиної методологічної основи реалізації кадрових процесів, яка сприятиме підвищенню ефективності діяльності, формуванню конкурентних переваг та підвищенню рівня конкурентоспроможності підприємства загалом. Компетентнісний підхід представляє широкі можливості для опису типу поведінки і тих її аспектів, які необхідні для досягнення високого рівня ефективності трудового процесу, що дозволяє розробити систему, котра з'єднує вимоги бізнесу і управління персоналом. Добір, оцінка, розвиток і мотивація персоналу – процеси, які пов’язані між собою. В компетентнісному підході цей взаємозв’язок знайшов технологічне втілення. Визначено, що мотивація є функцією управління персоналом, яка формує ефективність використання персоналу. Головною перевагою мотивації, орієнтованої на компетенції є її розвиваюча компонента. Сформовано підхід до мотивації персоналу на основі моделі компетенцій, який для розробки та вдосконалення постійної частини оплати праці на основі грейдінгу, так і змінної частини системи мотивації персоналу на основі KPI. Грейдінг ‒ це оцінка роботи, що виконується на кожній з посад на основі ключових груп факторів, які вважаються найбільш суттєвими для діяльності та розвитку бізнесу. Грейдування посад спирається на оцінку та ранжування посад за критеріями, в якості яких виступають професійні компетенції, що визначають вимоги до працівника щодо конкретної посади. Використання компетентнісного підходу можливо при нарахуванні надбавок та розподіл премії застосовуючи так звані ключові показники ефективності (KPI), в якості яких також можна використовувати професійні компетенції за конкретними посадами. Крім того, в рамках компетентнісного підходу можливе раціональне використання не тільки матеріальних, а й нематеріальних методів мотивації персоналу. Застосування у системі мотивації персоналу моделей компетенцій при належному інформаційному та відповідному нормативно-правовому забезпечення дозволяє підприємству реалізувати принципи об'єктивності та розуміння цілей організації всіма працівникам.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування сучасних технологій управління персоналом для підвищення ефективності використання людського капіталу
    (Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, 2019) Кучинський, Володимир Анатолійович
    Людський капітал визнаний найціннішим ресурсом, набагато важливішим, ніж природні ресурси або накопичене багатство. Саме людський капітал, а не матеріальні засоби виробництва, є визначальним чинником конкурентоспроможності, економічного зростання та ефективності. Ефективність управління в сучасних умовах розвитку підприємства висуває підвищенні вимоги до технологій управління персоналом, що допоможе не тільки формувати, а також підвищити ефективність використання людського капіталу.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування сучасних технологій в управлінні персоналом як основа підвищення ефективності використання людського капіталу
    (ФОП Томенко Ю. І., 2019) Кучинський, Володимир Анатолійович; Горшкова, Олександра Олександрівна
    Ефективність управління і результативність господарської діяльності в сучасних умовах, які висувають підвищенні вимоги до працівників та підходів в управлінні персоналом, в багато чому визначаються застосуванням інноваційних технологій. Вирішальним фактором ефективного впровадження інновації є персонал підприємства та його ставлення до них. Управління інноваційними знаннями є одним із інструментів формування й розвитку інноваційного середовища підприємства, під яким розуміється сукупність механізмів, інструментів, процесів інфраструктурних елементів і людського капіталу, що забезпечують інноваційну діяльність підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Значення компетентнісного підходу в управлінні персоналом для сучасного підприємства
    (ФОП Томенко Ю. І., 2019) Кучинський, Володимир Анатолійович
    Використання сучасних підходів до управління персоналом для підвищенні ефективності функціонування і конкурентоспроможності підприємства набуває все більшого значення з огляду на те, що інноваційний підхід до розвитку передбачає формування працівників, які не тільки володіють знаннями, вміннями та навичками, але мають бажання, здібності і спрямованість на їх ефективне використання в трудовому процесі, що дозволить підприємству успішно конкурувати на ринку. Компетентнісний підхід став відображенням змін в характері і змісті праці, професійному навчанні та освіті. Головна перевага компетентнісного підходу в його інтеграційному потенціалі і гнучкості.
  • Ескіз
    Документ
    Використання технології прогнозування поведінки підлеглих для підвищення ефективності процесу управління персоналом
    (Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки, 2020) Кучинський, Володимир Анатолійович
    Вміння прогнозувати розвиток ситуації та ймовірні реакції підлеглих дозволяє менеджерові вчасно ухвалювати оптимальні рішення для забезпечення виконання організаційних завдань. Для моделювання поведінки підлеглих, необхідно знати їх наступні характеристики: інтереси і потреби, цілі, причини і механізми поведінки, наявні ресурси і їх суб'єктивні оцінки, уяву про кінцевий результат, досвід у вирішенні проблеми, передісторію відносин з оточуючими, очікування.