Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Забезпечення безпеки працівників металургійних підприємств в умовах сталого розвитку
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Євтушенко, Наталія Сергіївна; Семенов, Євгеній Олександрович
    Металообробка є перспективним напрямом розвитку промисловості, вона включає вторинну переробку металів і виробництво нових металевих продуктів. Забезпечення безпеки працівників металургійних підприємств є важливим елементом сталого розвитку в цій галузі.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з дисципліни "Перша невідкладна домедична допомога у надзвичайних ситуаціях"
    (2023) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Євтушенко, Наталія Сергіївна
    Основними завданнями самостійної роботи студентів є підготовка і виконання поточної навчальної програми і робочого плану, а також самостійне вивчення окремих розділів дисципліни під керівництвом викладача. Крім того, дана методична розробка забезпечує студентам, що навчаються за індивідуальними програмами, можливість виконання навчальних завдань за індивідуальною навчальною програмою з дисципліни “Перша невідкладна домедична допомога у надзвичайних ситуаціях”, що відповідає кінцевим конкретним результатам індивідуального навчання.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з дисципліни "Регіональна техногенна та промислова безпека в умовах сталого розвитку"
    (2023) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Євтушенко, Наталія Сергіївна
    В рамках виконання самостійної роботи студенти розглядають основні вимоги до підсистем системи техногенної безпеки об’єктів, поняття підсистеми локалізації та ліквідації аварій і надзвичайних ситуацій техногенного характеру на виробництві та порядок проведення ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки. Актуальними є питання аналізу й оцінки потенційної небезпеки об'єктів господарювання для людини й навколишнього середовища, здійснення контролю за дотриманням на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності чинного законодавства, правил, стандартів, норм, положень, інструкцій з питань техногенної безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Напрямок поліпшення стану безпеки праці працівників машинобудівної промисловості
    (2022) Слівна, Дар'я Юріївна; Євтушенко, Наталія Сергіївна
    Обґрунтовано доцільність та необхідність покращення стану безпеки праці для попередження випадків травмування працівників машинобудівної промисловості.
  • Ескіз
    Документ
    Ensuring psychological safety to develop students’ risk-based thinking of the specialty "Civil security"
    (Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, 2022) Yevtushenko, N. S.; Tverdokhliebova, Natalia; Mezentseva, I. O.
    Ukrainian society is exposed to external threats from the war with Russia, which negatively affects the plans, goals and quality of life, increases psychological tension and leads to a deterioration in the mental and social health of the population. This also applies to participants in the educational environment. The relevance of studying the state, experience, psychological and social capabilities of modern students is growing during the conduct of hostilities in Ukraine. Hence, the issue of psychological safety in the interaction of participants in the educational environment in distance and mixed forms of education becomes a priority. The process of forming risk-oriented thinking of students of a technical educational institution provides for training in understanding the phenomenon of risk-based thinking in the unity of three incarnations: a person himself determines what is acceptable for him, taking into account possible negative consequences, the presence of moral attitudes to preserve the life and health of people of social values of development social relations that exclude danger.
  • Ескіз
    Документ
    Використання педагогічних технологій для формування ризик-орієнтованого мислення студентів спеціальності "Цивільна безпека"
    (ФОП Жукова Ірина Віталіївна, 2022) Євтушенко, Наталія Сергіївна; Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    У статті наведено концепцію ризик-орієнтованого мислення студентів передбачає здатність до здійснення запобіжних дій для виключення потенційно можливих невідповідностей техносферної безпеки, аналізу всіх виявлених невідповідностей вимогам і принципам, а також здійснення дій щодо запобігання повторному виникненню ризику, що відповідають їх. Щоб відповідати вимогам безпеки, студентам необхідно вміти планувати та здійснювати дії у відповідь на ризики та можливості. Мета педагогічної технології спрямована на формування методологічних основ науково-дослідної діяльності відповідно до принципів ризик-орієнтованого мислення, розвиток їхньої деонтологічної позиції у професійній педагогічній діяльності. Педагогічна технологія формування ризик-орієнтованого мислення студентів – проектування та відтворення педагогічних дій, спрямованих на досягнення мети освіти – оволодіння культурою безпеки життєдіяльності, заснованої на системі набутих знань про соціальний та техногенний ризик, усвідомлення необхідності запобігання можливому ризику та досвіду запобігання небезпеки. Реагування на ризики та можливості створює основу для підвищення результативності системи техносферної безпеки, досягнення більш високих результатів та запобігання негативним наслідкам заходів, які б виключали повторення критичних ситуацій. Педагогічний процес формування ризикорієнтованого мислення студентів технічного навчального закладу передбачає навчання усвідомленню феномену ризик-орієнтованого мислення в єдності трьох втілень: людина сама визначає те, що для неї прийнятно з урахуванням можливих негативних наслідків, наявність моральних установок на збереження життя та здоров'я людей та соціальних цінностей розвитку суспільних відносин виключають небезпеку. Особливого значення надається відповідальності за загальне керівництво процедурою оцінки та управління ризиками у структурі професійних стандартів, навчанню аналізу ризиків (ідентифікація, оцінка та зниження), розробці стратегії дій в умовах ризику.
  • Ескіз
    Документ
    Формування психологічної безпеки студентів у сучасних умовах навчання
    (ФОП Жукова Ірина Віталіївна, 2022) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Євтушенко, Наталія Сергіївна
    Українське суспільство зазнає зовнішніх загроз від війни з Росією, що негативно відбивається на планах, цілях і якості життя, підвищує психологічну напруженість і призводить до погіршення психічного та соціального здоров'я населення. Це стосується і учасників освітнього середовища. Для розвитку особистісного потенціалу та здібностей людині важливо перебувати у безпечному та стабільному середовищі. Безпечна обстановка навколо особистості є найважливішою умовою її розвитку. Інститут освіти є психолого-педагогічним середовищем, де розбудовуються спеціально організовані умови для розвитку особи, включеної до просторово-предметного та соціального оточення, сутністю якої є сукупність комунікативних дій та взаємовідносин учасників навчально-виховного процесу. Актуальність вивчення стану, переживання, психологічних та соціальних можливостей сучасного студентства зростає за умов ведення воєнних дій в Україні. Звідси першочерговим стає питання психологічної безпеки у взаємодії учасників освітнього середовища за дистанційною та змішаною формами навчання. Важливо розробити програму психолого-педагогічного супроводу, яка б сприяла гармонійному розвитку особистості студента, задоволеності міжособистісними відносинами, відсутності напруженості, труднощів, порушень комунікації, розвитку почуття захищеності від зовнішніх негативних психологічних впливів. Під профілактикою розуміється науково обґрунтовані та своєчасні дії, спрямовані на запобігання можливим фізичним, психологічним чи соціокультурним колізіям; збереження, підтримання та захист нормального рівня життя та здоров'я студентів у воєнний час; сприяння у досягненні поставлених цілей та розкриття їх внутрішніх потенціалів.
  • Ескіз
    Документ
    Компетентнісний підхід до освіти у сфері охорони праці як шлях підвищення ефективності управління охороною праці на підприємстві
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Євтушенко, Наталія Сергіївна; Васьковець, Людмила Антонівна
    Сформульовані основні компетенції у сфері охорони праці.
  • Ескіз
    Документ
    Питання менеджменту аварійних ситуацій підприємств готельного господарства
    (ТОВ "Планета-Прінт", 2021) Євтушенко, Наталія Сергіївна; Денищенко, Людмила Вікторівна
    Готовність до аварійних ситуацій, що можуть виникнути в закладі тимчасового перебування та правильності реагування керівництва та персоналу на їх появу є надзвичайного важливим фактором його безпечного та якісного функціонування.