Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Ескіз
    Документ
    Сучасний підхід до навчання аудіюванню
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2019) Ткаченко, Світлана Вікторівна
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток навичок аудіювання в межах е-курсу Smart listening online з використанням вправ "fill in the gap"
    (Харківський національний університет будівництва та архітектури, 2019) Ткаченко, Світлана Вікторівна
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки та проблемні завдання з англійської мови до курсу навчання професійного спрямування. Частина 2
    (2023) Подольська, Яніна Анатоліївна
    Дані методичні вказівки (у двох частинах) призначені для здобувачів вищої освіти спеціальності 161 «Хімічні технологіі» першого (бакалаврського) рівня. Головна мета даного посібника – розвиток і вдосконалення комунікативних навичок та мовної компетентності на основі професійно-орієнтованого матеріалу. Mетодичні вказівки мають чітку, інтегровану структуру, що передбачає розвиток усіх видів мовленнєвої діяльності: читання, говоріння, аудіювання та письма. Тексти мають цікаву професійну тематику. До другої частини посібника увійшло 3 теми: «The Periodic Table», «Chemical reactions» та «Chemistry. Chemical Engineering». Завдання поділені на претекстові, текстові і узагальнюючі, мають універсальний характер, сприяють засвоєнню лексичного та граматичного матеріалу, розумінню та практичному застосуванню в майбутній фаховій діяльності. Система вправ включає завдання на контроль розуміння прочитаного, активізацію відповідних граматичних і лексичних явищ, визначення логічних думок, викладених у тексті, пошук інформації, викладення змісту текстів у довільній формі. Практичні завдання стимулюють творчий процес роботи студентів та підвищують їх зацікавленість у самостійній підготовці. Навчальний посібник також пропонує завдання для відпрацювання граматичних тем, які студенти вивчають під час практичних занять.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки та проблемні завдання з англійської мови до курсу навчання професійного спрямування. Частина 1
    (2023) Подольська, Яніна Анатоліївна
    Дані методичні вказівки (у двох частинах) призначені для здобувачів вищої освіти спеціальності 161 «Хімічні технологіі» першого (бакалаврського) рівня. Головна мета даного посібника – розвиток і вдосконалення комунікативних навичок та мовної компетентності на основі професійно-орієнтованого матеріалу. Mетодичні вказівки мають чітку, інтегровану структуру, що передбачає розвиток усіх видів мовленнєвої діяльності: читання, говоріння, аудіювання та письма. Тексти мають цікаву професійну тематику. До першої частини посібника увійшло дві теми: «Matter» та «Three states of matter». Завдання поділені на претекстові, текстові і узагальнюючі, мають універсальний характер, сприяють засвоєнню лексичного та граматичного матеріалу, розумінню та практичному застосуванню в майбутній фаховій діяльності. Система вправ включає завдання на контроль розуміння прочитаного, активізацію відповідних граматичних і лексичних явищ, визначення логічних думок, викладених у тексті, пошук інформації, викладення змісту текстів у довільній формі. Практичні завдання стимулюють творчий процес роботи студентів та підвищують їх зацікавленість у самостійній підготовці. Навчальний посібник також пропонує завдання для відпрацювання граматичних тем, які студенти вивчають під час практичних занять.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки з англійської мови для студентів другого курсу ЕЕЕ інституту, за фахом Мікро- та наноелектроніка
    (2023) Беркутова, Тетяна Іванівна; Вракіна, Вікторія Вікторівна; Танько, Євгенія Владиславівна
    Зміст матеріалу методичних вказівок передбачає наявність у студентів базових знань англійської мови та володіння загальною лексикою. Головна мета методичних вказівок-забезпечити формування навичок різних видів читання та аудіювання, а також опанування термінологією за фахом. Методичні вказівки містять тексти професійно спрямованої тематики, аудіо, і різноманітні завдання до них, що потребують від студентів індивідуальної відповіді, висловлювання своїх думок, включають їх у комунікативний процесс. Також методичні вказівки містять додаткові тексти, які студенти можуть опрацьовувати самостійно. Методичні вказівки відповідають програмі вивчення іноземної мови у технічному ВНЗ і вимогам необхідного кваліфікаційного рівня.
  • Ескіз
    Документ
    Навчання аудіювання іноземних студентів під час позааудиторної роботи
    (Видавничий дім "Гельветика", 2020) Крисенко, Тетяна Василівна; Суханова, Тетяна Євгенівна
    У статті розглянуто важливий аспект викладання російської мови як іноземної – аудіювання. Аудіювання є потужним засобом навчання іноземної мови. Воно сприяє опануванню лексики та граматичної структури мови. Аудіювання полегшує опанування говоріння, читання та письма. У статті досліджено основні проблеми в аудіюванні російської мови іноземними студентами під час позааудиторної роботи. Демонструється зв’язок навчання аудіювання та позааудиторної роботи. Зазначається, що процес аудіювання внутрішній, супроводжується складною розумовою діяльністю, напруженою роботою пам’яті. Аудіювання стимулює навчальну та комунікативну діяльність студентів. Підвищення ефективності навчання аудіювання суттєво впливає на результативність навчання іноземної мови загалом. Авторами розглядаються особливості позааудиторної роботи та її місце в системі навчання аудіювання. Формування вмінь та навичок аудіювання потребує тренування і практики. Аудіювання дозволяє суттєво поповнити лексичний запас студентів. За використання аудіювання в позааудиторній роботі відбувається мимовільне запам’ятовування лексичних одиниць. У статті розглядаються функції позааудиторної роботи та мовленнєві механізми, які дають змогу реалізувати комунікативні потреби студентів в аудіюванні в навчально-науковій діяльності, соціально-культурній сфері та під час повсякденного спілкування. У процесі аудіювання студенти стикаються із труднощами, спричиненими трьома факторами: умовами комунікації, лінгвістичними особливостями мови, яка звучить, об’єктивною складністю перекодування звукових сигналів на смисловий запис. Авторами робиться висновок, що навчальні аудиторні матеріали з аудіювання мають передувати позааудиторним заходам та повинні бути побудовані з урахуванням послідовного збільшення труднощів і ускладнення умов і матеріалів аудіювання, адже поступове здолання труднощів приводить до підвищення якості сприйняття інформації.
  • Ескіз
    Документ
    Активізація мовленнєвої діяльності іноземних студентів початкового етапу навчання
    (ТОВ "Планета-Прінт", 2020) Снігурова, Тетяна Олексіївна
  • Ескіз
    Публікація
    Тренінг іноземних студентів щодо підготовки до тестування та модулів з дисциплін "Українська мова як іноземна" та "Мова навчання" в аспекті інтеграційної концепції комунікативно-інтенційної моделі
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Полянська, Ірина Валентинівна; Чернявська, Світлана Миколаївна
    Посібник є складником Методичної бази, що вона стратегічно реалізує концептуальні ідеї інноваційного проекту "Комунікативно-інтенційна модель як нова біозбалансована еволюційна освіта" (КІМ як НБЕО), який автори досліджують, апробують та впроваджують на кафедрі протягом останніх років. Подано матеріали та завдання для підготовки іноземних студентів до тестування та модульних контролів. Призначено для студентів-іноземців усіх спеціальностей.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання завдань з аудіювання з дисципліни "Практичний курс англійської мови"
    (2019) Акоп'янц, Нуну Михайлівна
    Дані вказівки сприяють удосконаленню всієї системи підготовки перекладача, розвитку індивідуальних творчих здібностей майбутніх фахівців, їх ерудиції, об’єктивній оцінці своїх можливостей, застосуванню різноманітних методів та прийомів перекладу текстів, сучасних комп’ютерних технологій, а також вихованню у них подальшої активності та самостійності у набутті професійних, апперцептивних, проектувальних, адаптивних, організаційних, пізнавальних вмінь.
  • Ескіз
    Документ
    До питання щодо методів формування навичок сприйняття усної мови
    (НТУ "ХПІ", 2013) Левін, Євген Давидович; Карлюк, Сергій Володимирович