Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Ескіз
    Документ
    Трансформації гуманізму: між наукою і філософією
    (Видавничий дім "Гельветика", 2023) Косс, Андрій Миколайович
    В результаті використання аналітико-системного підходу з урахуванням емпатії вдалось розкрити вектор розвитку гуманізму та виділити його структурні етапи: гуманістичного, постгуманістичного та неогуманістичного. При їх розкритті використані філософські та наукові розробки. Проведений аналіз не заперечує досягненням сучасних наукових досліджень і дає можливість розглянути еволюційні стадії гуманізму. Першим етапом його розвитку є природна людина та він базується на «антропоцентризмі». Другий еволюційний етап є постгуманізм, що має різноманіття напрямків, які в теперішній час вивчаються дослідниками гуманітарних та спеціальних наук. Особливої уваги у роботі приділено розкриттю загальних рис формуванню «сучасного техногенного гуманізму», продуктом якого є трансгуманізм як один з основних його напрямків. Завдяки активному розвитку та впровадженню технологій в суспільстві провідну роль почала займати техносфера. Варто відзначити, що цей етап ряд дослідників називали як постгуманізмом так і трансгуманізмом, але вони не виділяли зв'язків, що визначені в цій роботі. Дослідники, розкриваючи зв'язки між трансгуманізмом і постгуманізмом, або ототожнюють ці феномени, або представляють їх як різні етапи в історичній еволюції гуманізму. У роботі обґрунтовується, що трансгуманізм є складовою постгуманізму і трансформується у його межах, та є перехідним періодом в розвитку емпатичних відносин і передує майбутньому становленню неогуманізму. А постгуманізм як історична ланка гуманізму передує новому гуманістичному етапові, який формується на основі «біоантропогуманізму» як «неогуманізм». В статті також були визначені якісні характеристики емпатії на кожній історичній стадії розвитку гуманізму. При розкритті специфіки гуманізму, постгуманізму та неогуманізму були визначені основні складові гуманістичного, постгуманістичного і планетарного світоглядів. Отримані результати добре узгоджуються з сучасними науковими дослідженнями, але мають більш загальний характер, а методика їх отримання може бути використана для подальших наукових розробок.
  • Ескіз
    Документ
    Гендерні особливості полікомунікативної емпатії студентів-лідерів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Підбуцька, Ніна Вікторівна; Книш, Анастасія Євгенівна
    Розглянуто проблему прояву полікомунікативної емпатії у студентів, що характеризуються вираженими лідерськими якостями. Було проаналізовано роль емпатії в становленні лідерського стилю студентів. В ході дослідження було визначено, що емпатія є однією з найбільш важливих рис в структурі особистості сучасного студентського лідера, а її формуванню має приділятися особлива увага в закладах вищої освіти. Емпіричне дослідження лідерських здібностей дозволило визначити, що близько 29% студентів володіють вираженими на високому рівні лідерськими здібностями. Аналіз гендерних особливостей прояву полікомунікативної емпатії студентів-лідерів дозволив визначити, що у дівчат емпатія розвинена краще, ніж у хлопців. В статті наводяться перспективні напрямки розвитку теми дослідження.
  • Ескіз
    Документ
    Психологічний тренінг розвитку особистісного досвіду у майбутніх психологів
    (ТОВ "Інформаційні системи", 2010) Чала, Юлія Миколаївна
    В даній статті проаналізовано можливості самопізнання студентів з метою їх подальшого самовдосконалення та самовизначення; стимулювання співпереживання та емпатії; активізація рефлексії, самовиховання, озброєння прийомами роботи над собою; дослідження та розвиток системи ціннісних орієнтацій, що характеризують внутрішню готовність людини до здійснення певної діяльності щодо задоволення потреб та інтересів.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення співвідношення емпатійних каналів та їхніх об’єктів відповідно до гендерного аспекту
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Богдан, Жанна Борисівна; Крамчанінова, Дар’я
    У статті представлено огляд наукових підходів до визначення поняття емпатії. Проведено аналіз гендерних особливостей емпатії особистості. Визначено загальний рівень емпатії на основі проведеного експериментального дослідження, канали емпатії та її об’єкти в залежності від статі. Досліджено співвідношення емпатійних каналів та об’єктів емпатії особистості.
  • Ескіз
    Документ
    Комунікативні девіації: шляхи їх подолання у процесі викладання української / російської мов іноземним студентам
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2017) Шевченко, Валентина Федорівна; Полянська, Ірина Валентинівна
  • Ескіз
    Документ
    Емоційний інтелект лідера у сфері бізнесу
    (ДП "НВЦ "Пріоритети", 2016) Книш, Анастасія Євгенівна
    Навчальний посібник спрямований на розвиток управлінської компетентності бізнес-лідерів на основі засвоєння навичок емоційного інтелекту. В посібнику розкривається поняття емоційного інтелекту бізнес-лідера, представляються шляхи діагностики емоційного інтелекту, пропонуються методи його розвитку.
  • Ескіз
    Документ
    Інтелегентність як умова розвитку педагогічної і духовної культури викладача вищої школи
    (НТУ "ХПІ", 2016) Бабаєв, Володимир Миколайович; Пазиніч, Станіслав Миколайович
    В статті, з огляду на сучасний стан вищої освіти, її змісту та характеру, проаналізовано місце духовної культури в освітній системі. Аргументовано розкриті цілі, сенс та напрямки феномену інтелігентності в професійній діяльності сучасного педагога.
  • Ескіз
    Документ
    Комунікація лідера як засіб ефективних міжособистістих взаємин
    (Медоборт-2006, 2016) Гура, Тетяна Віталіївна
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення комунікативної культури студентів медичного вузу
    (НТУ "ХПІ", 2015) Поцулко, О. А.
    У статті розглядається сутність феномену комунікативної культури як одного з основних компонентів загальної культури особистості, проаналізовані основні критерії комунікативної культури (комунікативна компетентність та комунікативна спрямованість), а також складові елементи цих критеріїв. Надані дані експериментально-дослідної роботи зі студентами-медиками, які підтверджують гіпотезу про те, що в медичному вузі при дотриманні ряду загальних і приватних умов можна ефективно впливати на удосконалення комунікативної культури майбутнього медичного працівника.
  • Ескіз
    Документ