Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Повертання в металі зварних з'єднань паропроводів, які тривалий час експлуатуються в умовах плазучости
    (Інститут металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, 2023) Дмитрик, Віталій Володимирович; Глушко, Альона Валеріївна
    У процесі тривалої експлуатації паропроводів із теплостійких криць в умовах плазучости в їхньому металі відбуваються фізико-хемічні процеси, що забезпечують перетворення вихідної структури паропроводів у ферито-карбідну суміш. Такі процеси характеризуються наявністю повертання та рекристалізації. Відмінність їх від класичного повертання та рекристалізації полягає в тому, що повертання та рекристалізація у металі паропроводів проходять не як ефект зняття наклепу під час відпалу шляхом виділення накопиченої під час деформації енергії, а як перехід леґованої системи у стан, що характеризується більш низьким енергетичним рівнем. Знімається фазовий наклеп. Повертання у металі зварних з’єднань відбувається більш інтенсивно, ніж в основному металі самих паропроводів, що забезпечується у зварних з’єднаннях наявністю знач них структурної, хімічної та механічної неоднорідностей.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу технології наплавлення на параметри ЗТВ в хромистих сталях
    (ТОВ "Планета-Прінт", 2020) Погрібний, Микола Андрійович; Реброва, Анастасія Олексіївна; Федоренко, Ганна Анатоліївна; Москаленко, Г. Р.; Котлюба, Т. Є.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив стану ЗТВ на експлуатаційні властивості зварних з'єднань і наплавок із нержавких сталей
    (ТОВ "Планета-Прінт", 2020) Погрібний, Микола Андрійович; Реброва, Олена Михайлівна; Федоренко, Ганна Анатоліївна
  • Ескіз
    Документ
    Особливості технології приварки шипів на мартенситну сталь 15Х5М без підігріву
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017) Ситников, Павло Андрійович; Єфіменко, Микола Григорович
  • Ескіз
    Документ
    Research into defectiveness of welded joints of steam pipes operated over a long time
    (Українська державна академія залізничного транспорту, 2016) Glushko, A.
    Проведено аналіз пошкоджуваності металу зварних з'єднань паропроводів із Cr–Mo–V теплостійких перлітних сталей, які тривалий час експлуатуються в умовах повзучості та малоциклової втоми. Наведені зварні з'єднання пошкоджуються одночасно порами повзучості та тріщинами втоми. Розглянуто фактори, які викликають пошкоджуваність, а також залежність пошкоджуваності від структури зварних з'єднань і умов експлуатації. Їх пошкоджуваність переважно має крихкий характер.
  • Ескіз
    Документ
    Структурні зміни в металі зварних з'єднань паропроводів після тривалої експлуатації
    (МА "Сварка", 2017) Дмитрик, Віталій Володимирович; Глушко, Альона Валеріївна; Сиренко, Т. О.
    Структурні зміни в металі зварних з'єднань паропроводів, які тривало експлуатуються в умовах повзучості, обумовлюють необхідність вивчення дислокаційних переміщень, що проходять у їх структурі. У роботі розглянуті особливості переміщення дислокацій, що забезпечують деформацію металу ділянок зони термічного впливу зварних з'єднань, а також залежність деформаційних змін від тривалості їх напрацювання. встановлено, що дислокаційні переміщення та деформації зварних з'єднань певною мірою залежать від їх вихідної структури.
  • Ескіз
    Документ
    Формування та керування стрічковим електронним потоком при мікрообробці елементів пристроїв для адитивного виробництва
    (НТУ "ХПІ", 2018) Гайдаш, Р. П.; Коваленко, Ю. І.; Рудь, М. П.; Бондаренко, М. О.; Антонюк, В. С.
    Розроблена методика формування та керування електронно-променевою мікрообробкою елементів пристроїв для адитивного виробництва, в основі якої лежить метод зондування електронного потоку стрічкової форми та наступне дослідження зон термічного впливу на електропровідній та діелектричній поверхнях. Досліджено залежності, що лежать в основі методу керування стрічковим електронним потоком, і які представляють просторово-енергетичні характеристики електронної гармати Пірса від прискорюючої напруги, струму розжарення катоду, відстані від гармати до оброблюваної поверхні.