Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 39
  • Ескіз
    Документ
    Інноваційні напрямки розробки біосумісних склокристалічних покриттів по титану для дентального ендопротезування
    (ФОП Середняк Т. К., 2018) Фесенко, Олексій Ігорович; Саввова, Оксана Вікторівна; Бабіч, Олена Вікторівна
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до лабораторних робіт і самостійної роботи за темою "Методи очищення та виділення органічних речовин" з навчальної дисципліни "Органічна хімія"
    (2023) Міхедькіна, Олена Йосипівна; Ларіна, Ганна Іванівна; Мельник, Ігор Іванович; Циганков, Олександр Валерійович
  • Ескіз
    Документ
    Економічні температурні датчики з легкоплавких сплавів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016) Протасенко, Тетяна Олександрівна; Задеря, С. А.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні напрями теоретичних розробок щодо використання сплавів на основі заліза
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Лук'янова, Катерина Сергіївна
    У статті доведено, що важливими здобутками теоретичних розробок щодо використання сплавів на основі заліза є наукові праці вітчизняних дослідників. Так, у дисертаційному дослідженні Карпець М.В. вперше систематично досліджено фазовий склад, мікроструктуру та фізико-механічні властивості сплавів системи Сr-Ni-Co-Fe-Cu-Al в концентраційному інтервалі (0-3 моль) вмісту хімічних елементів. Встановлено, що в досліджуваній системі внаслідок високої ентропії змішування утворюються лише прості тверді розчини заміщення на основі ГЦК та ОЦК структур, які характеризуються високим комплексом фізико-механічних властивостей, не притаманних жодному із складових компонентів. Обґрунтовано, що основним фактором фазоутворення у високоентропійних сплавах є величина середньої електронної концентрації сплаву. Інтервал значень середньої електронної концентрації, в якому існують ОЦК чи ГЦК структури, залежить від швидкості кристалізації розплаву та наявності в сплаві елементів, схильних до ліквації. Встановлено елементи-стабілізатори твердих розчинів на основі фаз з ОЦК (Al, Cr) та ГЦК (Cu, Ni, Co) структурами. Суттєвим науковим досягненням слід вважати вперше розроблений високоентропійний сплав CrMnFeCoNi2Cu на основі твердого розчину зі структурою ГЦК фази, здатний деформуватись прокаткою при кімнатній температурі на 98 % без появи тріщин або надривів. Досліджено його фазовий склад, мікроструктуру та фізико-механічні властивості на всіх етапах деформування. Показано, що в Україні вперше при холодній прокатці у високоентропійному сплаві CrMnFeCoNi2Cu, подібно до чистих металів та сплавів з ГЦК-структурою, виникає текстура прокатки з основною компонентою. В статті наведено приклади інших теоретичних розробок щодо використання сплавів на основі заліза.
  • Ескіз
    Документ
    Structure and mechanical stresses in TaSi 2 /Si multilayer
    (STC "Institute for Single Crystals", 2018) Devizenko, A. Yu.; Kopylets, I. A.; Kondratenko, V. V.; Pershyn, Yuriy P.; Zubarev, Evgeniy N.; Savitskiy, B. A.; Devizenko, I. Y.
  • Ескіз
    Документ
    Процеси та апарати природоохоронних технологій
    (Сумський державний університет, 2017) Пляцук, Леонід Дмитрович; Васькін, Роман Анатолійович; Шапорев, Валерій Павлович; Моїсєєв, Віктор Федорович; Гурець, Л. Л.; Гринь, Григорій Іванович; Манойло, Євгенія Володимирівна; Пітак, Інна Вячеславівна; Пономарьова, Наталія Георгіївна; Комариста, Богдана Миколаївна
    У підручнику висвітлено принципи та закономірності інженерного захисту довкілля, охарактеризовано основні види і джерела забруднення. Розглянуто механічні, гідромеханічні, масообмінні, теплові, хімічні, біохімічні процеси захисту довкілля, а також супутні процеси. Для студентів вищих навчальних закладів спеціальностей "Екологія", "Технологія захисту навколишнього середовища", аспірантів, викладачів, наукових та інженерно-технічних працівників.
  • Ескіз
    Документ
    Структура конденсатів тавідливок сплавів Cu-Co, Cu-Fe
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017) Таранік, А. Ю.; Глущенко, М. О.; Зубков, Анатолій Іванович
  • Ескіз
    Документ
    Засоби запобігання утворення тріщин у виливках
    (АА Тандем, 2019) Мариненко, Дмитро Віталійович; Русабров, А. Є.; Пономаренко, Ольга Іванівна
  • Ескіз
    Документ
    Оптимізація розрахунку і проектування додатків для виливків з нержавіючої сталі
    (Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", 2018) Шамрай, Андрій Вікторович; Костик, Катерина Олександрівна; Мариненко, Дмитро Віталійович
  • Ескіз
    Документ
    Високопоруваті керамоматричні композиційні матеріали для алмазно-абразивного інструменту
    (Діса Плюс, 2020) Федоренко, Олена Юріївна; Регеда, Н. М.; Федоренко, Дмитро Олегович; Рищенко, Михайло Іванович; Лісних, Н. Ф.