Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 107
  • Ескіз
    Документ
    Вимоги ринку праці та освітні практики набуття "soft skills" здобувачами освіти другого та третього рівня підготовки спеціальності 011 – освітні, педагогічні науки
    (ФОП Бондаренко М. О., 2021) Ігнатюк, Ольга Анатоліївна
    У тезах обґрунтовано необхідність цілеспрямованого набуття «soft skills» майбутніми викладачами вищої школи як складової їхньої професійної спрямованості. Розглядаються освітні практики формування «soft skills» здобувачів освіти другого та третього рівня підготовки спеціальності 011 – освітні, педагогічні науки.
  • Ескіз
    Публікація
    Макроекономіка і основи глобалізації
    (ФОП Іванченко І. С., 2024) Решетняк, Наталя Борисівна; Климова, Світлана Олегівна; Архієреєв, Сергій Ігоревич; Волоснікова, Наталія Миколаївна; Губанова, Ніно Нодарівна; Дяченко, Тетяна Анатоліївна; Максименко, Яна Анатоліївна; Митрофанова, Анастасія Сергіївна; Шкодіна, Ірина Віталіївна; Яцина, Вікторія Валентинівна
    Навчальний посібник висвітлює основні теоретичні проблеми функціонування ринкової економіки на макрорівні в поєднанні з впливом процесів глобалізації на соціально-економічний розвиток країн світу. Суттєвою особливістю посібника є поєднання в ньому теоретичного матеріалу та практикуму з кожної теми. Посібник призначено для студентів бакалаврського рівня освіти для студентів спеціальностей «Економіка», «Облік і оподаткування», «Менеджмент», «Маркетинг», «Підприємництво та торгівля», «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Готельно ресторанна справа», «Туризм і рекреація», а також усіх, хто цікавиться проблемами макроекономічного аналізу та глобалізації.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з дисципліни "Соціально-трудові відносини в організації облікової діяльності"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Юр'єва, Ірина Анатоліївна
    Cоціально-трудові відносини в організації облікової діяльності є ключовим елементом будь-якої економічної системи тому актуальним питанням для України є дослідження теоретичних засад регулювання соціально-трудових відносин в країнах із розвиненою ринковою економікою. Аналіз досліджень та публікацій. Дослідженням проблематики регулювання соціально-трудових відносин присвячені наукові праці таких вчених як Бутинець Ф.Ф., Грішнова О.В, Ільїч Л.М, Колот А.М., Сичова В.В. та інші. Однак не зважаючи на велику кількість наукових вкладень, ця тема залишається актуальною та потребує подальших досліджень. Дані Методичні вказівки до виконання самостійної індивідуальної аналітичної дослідницької роботи (доповіді) є частиною Методичних вказівок з самостійного вивчення дисципліни «Соціально-трудові відносини в організації облікової діяльності».
  • Ескіз
    Документ
    Конспект лекцій з навчальної дисципліни "Соціально-трудові відносини в організації облікової діяльності"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Юр'єва, Ірина Анатоліївна
    Текст лекцій включає основні питання, пов'язані з теорією соціально- трудових відносин, з точки зору організації облікової діяльності. Навчальна дисципліна є вибірковою дисципліною у блоці гуманітарної та соціально-економічної підготовки, які викладаються бакалааврам на четвертому курсі. Вона призначена для формування у студентів теоретичних знань про зміст соціально-трудових відносин, нормативно-правову базу соціально - трудових відносин в Україні, принципи, на яких базуються соціально-трудові відносини, структуру та показники оцінки трудових ресурсів.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання кейс-досліджень з дисципліни "Макроекономіка"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Волоснікова, Наталія Миколаївна
    Методичні вказівки до виконання кейс-досліджень з дисципліни «Макроекономіка» призначені для студентів, які навчаються в навчально-науковому інституті економіки, менеджменту та міжнародного бізнесу. Метою цих вказівок є забезпечення студентів необхідними теоретичними знаннями та практичними навичками для аналізу та вирішення економічних проблем на макрорівні. Кейс-дослідження є важливим інструментом навчання, що дозволяє студентам застосовувати отримані знання в реальних умовах, розвивати критичне мислення та вдосконалювати аналітичні здібності. Виконання кейсів сприяє глибшому розумінню економічних процесів, допомагає сформувати навички прийняття рішень та розвивати здатність до комплексного аналізу макроекономічних явищ. У даних методичних вказівках розглядаються основні принципи та підходи до виконання кейс-досліджень, пропонуються рекомендації щодо структуризації роботи.
  • Ескіз
    Документ
    Статистика ринків
    (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, 2019) Сєрова, Ірина Анатоліївна; Аксьонова, Ірина Вікторівна
    Ринок в сучасному визначенні представляє собою систему економічних відносин поміж його об’єктами й суб’єктами, взаємодія яких реалізується в моделі кругообігу ресурсів, продуктів й доходів й має результат - угоду. Базові інструменти ринку, - ціна та конкуренція, спрямовані на досягнення пропорцій поміж попитом та пропозицією. Наявність стихійності ринкових процесів, неоднозначність вибору ринкової стратегії суб’єктами господарювання задля обґрунтування конкурентних переваг, а також, ступінь регулювання розвитку ринку з боку держави, потребують знання специфічних методів аналізу ринкового середовища у відповідності до мети дослідження. Інформаційно-аналітичне забезпеченні дослідження ринку належить статистиці. Статистика як інструмент обґрунтування управлінських рішень формує можливість не тільки комплексного аналізу певної ринкової ситуації та механізму розвитку ринкового середовища загалом, а й поєднує канони розвитку економіки з практикою аналітичної оцінки реального стану, динаміки та збалансованості ринку. Відповідно до реалізації сучасної концепції розвитку ринку – транзакційних витрат, статистика ринків визначає специфічний набір індикаторів що за умов причинно-наслідкових зв’язків дають змогу не тільки виявити інформаційну базу, розробити схему аналітичної оцінки певного ринку та системи ринків, а й здійснити контроль параметрів його розвитку з метою формування коректних й відповідних певній ситуації висновків. Вивчення навчальної дисципліни «Статистика ринків» належить до циклу вибіркових дисциплін освітнього ступеня «бакалавр» для студентів спеціалізації «Бізнес-статистика і аналітика» та спрямоване на формування у студентів професійних компетентностей щодо змоги: об’єктивно оцінювати явища та процеси, встановлювати залежність результативного показника від комплексу факторів, виявляти тенденції зміни явищ, які досліджуються; моделювати загальні схеми аналітичної оцінки соціально-економічних явищ задля прийняття обґрунтованих управлінських рішень. Таким чином, «Статистика ринків» відноситься до навчальних дисциплін, що формує інструментарій аналітичної оцінки ринкового середовища на основі дії відповідних законів його розвитку. Об'єктом навчальної дисципліни є ринкове середовище. Предметом вивчення дисципліни є закономірності формування ринків та тенденції їх розвитку за умов кількісно - якісної оцінки визначення у відповідності до мети дослідження. Метою навчальної дисципліни є формування теоретичних знань та практичних навичок щодо специфіки аналітичної оцінки системи ринків через взаємодію різних видів ринків. Виходячи з того, що використання статистичних методів дослідження дає змогу поєднати інформаційні блоки різних рівнів ієрархії господарської діяльності, виокремлення системи оцінюючих характеристик розвитку певного ринку дає змогу досягти не тільки аналітичних узагальнень щодо розвитку останнього, але й обґрунтувати їх змістовну економічну сутність й доцільність.
  • Ескіз
    Документ
    Порівняльний аналіз рівня старіння населення України з іншими країнами
    (Донецький національний університет імені Василя Стуса, 2021) Аксьонова, Ірина Вікторівна; Яремчук, К. О.
  • Ескіз
    Документ
    Процеси трудової міграції в Україні: аналіз та моделювання тенденцій
    (ГО "Європейська наукова платформа", 2020) Аксьонова, Ірина Вікторівна; Дериховська, Вікторія Ігорівна
    Досліджено сучасний стан міграції в Україні та встановлено, що останньою міграційною тенденцію серед українського суспільства є освітня та трудова міграція. Визначено їх суттєвий вплив на соціально-економічне становище країни та перспективи її розвитку. Використовуючи статистичний інструментарій та систему взаємопов’язаних показників, проаналізовано кількісну та якісну сторони вітчизняних міграційних процесів, оцінено масштаби, інтенсивність прояву трудової міграції, диференціацію її рівня та результативність у кожному регіоні країни. Для більш глибокого аналізу регіональної диференціації проведено кластерний аналіз, що дозволив згрупувати області України за основними показниками, що характеризують стан міграційної ситуації на певній території. За допомогою методів статистичного моделювання та прогнозування побудовано прогноз зміни чисельності міграційного руху населення України на 2020 – 2021 роки. Проведений всебічний аналіз виступає підґрунтям для розробки заходів ефективної міграційної політики як на мезо-, так і на макрорівнях.
  • Ескіз
    Документ
    Статистика ринків
    (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, 2020) Сєрова, Ірина Анатоліївна; Аксьонова, Ірина Вікторівна; Свидло, Ганна Ігорівна
    Подано методичні рекомендації до виконання лабораторних і самостійних робіт, метою яких є закріплення й поглиблення знань теоретичного та практичного матеріалу з досліджень ринкових процесів, набуття навичок аналізу ринків за допомогою засобів Excel. Рекомендовано для студентів спеціальності 051 "Економіка" першого (бакалаврського) рівня.
  • Ескіз
    Документ
    Статистичне оцінювання вимог ринку праці України: сучасний стан та тенденції майбутнього
    (Cognum Publishing House, 2023) Аксьонова, Ірина Вікторівна
    Показано роль ринку праці у формуванні соціально-економічних відносин у сучасному суспільстві, проаналізовано напрямки формування та розвитку сучасного ринку праці відповідно до запитів роботодавців та очікувань претендентів на роботу. Розглянуто вплив пандемії коронавірусу та воєнного стану на ринок праці України та виділено основні тренди його розвитку.