Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Комплексна система імітаційного моделювання оцінки ефективності управління фінансовим ресурсним забезпеченням корпоративної безпеки промислового підприємства на мікроекономічному рівні
    (Видавничий дім "Інжек", 2022) Манойленко, Олександр Володимирович; Волоснікова, Наталія Миколаївна; Решетняк, Наталя Борисівна
    Метою статті є дослідження особливості системного підходу до загальної сукупності методів оцінки ефективності управління ресурсним забезпеченням промислового підприємства, які можна поділити на порогові та непорогові, параметричні та непараметричні. Досліджено особливість системного підходу до системи корпоративного убезпечення та виявлено основні етапи цього підходу. Зауважено, що системним можна назвати підхід, за наявності якого управлінські рішення, що спрямовані на конкурентоспроможний напрямок стратегічного розвитку корпоративного убезпечення, розглядаються у вигляді взаємопов’язаного та взаємозалежного цілісного комплексу. Обґрунтовано цілі стратегії корпоративного убезпечення промислового підприємства, що мають підпорядковуватися загальній стратегії економічного розвитку, та реалізація управління стратегією формування загального корпоративного убезпечення, що здійснюється через прийняття рішень. Зроблено висновок, що механізм управління системою корпоративного убезпечення необхідно представляти як цілісну організаційно-економічну систему, що є складовою частиною в загальній структурі механізму промислового підприємства. Виявлено основні завдання та складові елементи моделі стратегії загального корпоративного убезпечення. Крім того, зазначено, що під механізмом слід розуміти послідовність заходів, які зумовлені сукупністю взаємозалежних елементів економічної, логістичної, кадрової, юридичної, ресурсної, трансакційної, інформаційної, технологічної безпеки, що формують стан і зміст процесів відповідно до визначеної стратегії корпоративної безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Превентивне оцінювання фінансового стану підприємства з позиції можливого банкрутства
    (Сумський державний університет, 2020) Міщенко, Володимир Акимович; Таранюк, Л. М.; Домніна, Ірина Ігорівна
    Актуальність дослідження. Актуалізація оцінювання фінансового стану підприємства з позицій можливого банкрутства є безперечною з урахуванням впливу як зовнішніх, так і внутрішніх чинників на роботу підприємства. Мета дослідження: розробка методичного підходу щодо превентивного оцінювання фінансового стану підприємства з урахуванням внутрішніх і зовнішніх чинників впливу на його господарську діяльність з позиції можливого банкротства. Методологія та наукові методи: використано методи порівняльного аналізу, економіко-математичного моделювання, системного підходу. Результати дослідження: у статті розглянуто наукові тенденції та проблеми оцінювання фінансового стану підприємств за допомогою різних методичних підходів. Охарактеризовано найбільш відомі сформовані дискримінанті моделі закордонних та вітчизняних науковців з урахуванням їх переваг та недоліків у проведення економічного оцінювання фінансового стану підприємств. Викладені особливості й можливості застосування даних моделей на вітчизняних підприємствах машинобудівного комплексу. Обґрунтована необхідність в розробці динамічної оперативної моделі превентивного управління, яка дає можливість в значній мірі враховувати як внутрішні, так і зовнішні національні фактори так і зарубіжні індикатори. На відміну від існуючих ця модель розглядає не просто фінансові показники (коефіцієнт рентабельності продажів, коефіцієнт поточної ліквідності, оборотність активів, коефіцієнт автономії), а їх значення в динаміці, а також враховує зовнішні фактори країни, в якій працює підприємство. Запропоновано новий методичний підхід для оцінки фінансового стану підприємства з включенням національних факторів діяльності підприємств та індикаторів роботи суб’єктів господарювання закордонних держав. Запропонований метод оцінки знаходження підприємства в динаміці по відношенню кожного разу до попереднього року з точки зору банкротства характеризує ефективність менеджменту і є сигналом до прийняття запобіжних заходів незалежно від стадії життєвого циклу підприємства або його продукції. Інформаційне забезпечення даної моделі слугує базою для формування системи самоменеджменту фірми. Рамки дослідження / можливість використання результатів: запропонований методичний підхід має інтернаціональну ознаку й може застосовуватися підприємствами однопрофільного напрямку різних країн для оцінки своєї фінансово-економічної, маркетингової, організаційної, виробничої, логістичної діяльності, особливо при пошуку партнерів для ведення бізнесу. Практичне значення: проведено оцінювання індексу вірогідності банкрутства на 12 машинобудівних підприємствах України, зроблені висновки щодо знаходження підприємств в зоні банкрутства. Соціальні наслідки: результати даного оцінювання призводить до прийняття управлінських рішень керівництвом машинобудівних підприємств щодо оптимізації робочих місць, руху робочої сили, внутрішньої та зовнішньої ротації кадрів.
  • Ескіз
    Публікація
    Економічна оцінка управління інтелектуальною власністю з орієнтацією на систему принципів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Маслак, Марія Володимирівна
    Дослідження присвячене розгляду існуючих та формуванню удосконалених методичних підходів до оцінювання ефективності менеджменту в сфері інтелектуальної власності у виробничо-комерційній діяльності підприємств та організацій. Доведено, що на сьогоднішній час інтелектуальна власність представляє собою ефективно діючий ресурс, з використанням якого вітчизняні промислові підприємства досягають поставлених цілей. Підставою для такого висновку слід вважати той факт, що сьогодні більше 80 % вартості найбільш успішних світових фірм забезпечує інтелектуальний капітал, базою якого і є інтелектуальна власність. Обґрунтована необхідність підвищення ефективності менеджменту в сфері інтелектуальної власності на підприємствах і в організаціях виходить з наявних змін у світовій економічній системі та сучасних змін в організації міжнародного бізнесу. Сформовано базові умови, які забезпечують ефективний взаємозв’язок підсистем менеджменту, в достатній мірі забезпечують отримання підприємством базової мети виробничо-комерційної діяльності підприємства у сфері менеджменту інтелектуальної власності.
  • Ескіз
    Документ
    Організація та методика ведення обліку на підприємствах малого бізнесу
    (Видавничий дім "Гельветика", 2022) Мелень, Олена Валентинівна; Демьянцева, Єлизавета Ю.
    В статті розглядається питання раціональної організації і методики ведення бухгалтерського обліку суб’єктів підприємницької діяльності відповідно до вимог системи управління підприємством. Бухгалтерський облік є складним механізмом. Його призначення складається у забезпеченні управлінської системи будь-якого суб’єкта господарювання інформацією для прийняття ефективних рішень. Сукупність облікових відомостей про стан і зміни господарських засобів і зобов’язань підприємства дозволяє приймати обґрунтовані управлінські рішення. Крім того, надає можливість реалізувати контроль за їх виконанням, а отже, за правильністю і повнотою використання усіх наявних ресурсів, за чіткістю роботи підприєм ства в цілому. Враховуючи важливість бухгалтерського обліку для ефективної господарської діяльності підприємства, необхідним є налагоджене і раціональне функціонування системи обліку на малих підприємствах.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка ефективності впровадження механізму інноваційного управління ризиками переробних підприємств України
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Посохов, Ігор Михайлович; Жадан, Юлія Володимирівна; Кабиш, Анна Юріївна; Падалка, Павло Андрійович
    Проаналізовано публікації з управління ризиками на підприємстві та з необхідності створення або удосконалення механізму управління підприємством шляхом впровадження механізму управління ризиками. Зроблено висновок, що впровадження механізму інноваційного управління ризиками може привести до зменшення інтегрального ризику на 2-3%.
  • Ескіз
    Документ
    Шляхи удосконалення системи управління металургійним підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2012) Пирожок, К. О.; Скотнікова, Любов Петрівна
    Розглянута сутність та особливості системи управління металургійним підприємством. Запропоновані шляхи щодо удосконалення системи управління для економічної стійкості та конкурентоздатності підприємства.