Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Особливості системного підходу до стратегії системи корпоративного убезпечення промислового підприємства
    (ФОП Лібуркіна Л. М., 2021) Волоснікова, Наталія Миколаївна
    Метою статті є дослідження особливості системного підходу до стратегії системи корпоративного убезпечення промислового підприємства як суттєвого фактора, спрямованого на підвищення економічної ефективності загальної системи. Досліджено особливість системного підходу до стратегії системи корпоративного убезпечення та виявлено основні етапи його (підходу) розвитку. Зауважено, що системним можна назвати підхід, за наявності якого управлінські рішення, що спрямовані на конкурентоспроможний напрямок стратегічного розвитку корпоративного убезпечення, розглядаються у вигляді взаємопов’язаного та взаємозалежного цілісного комплексу. Обґрунтовано цілі стратегії корпоративного убезпечення промислового підприємства, що мають підпорядковуватися загальній стратегії економічного розвитку, та реалізація управління стратегією формування загального корпоративного убезпечення, що здійснюється через прийняття рішень. Зроблено висновок, що механізм управління системою корпоративного убезпечення необхідно представляти як цілісну організаційно-економічну систему, що є складовою частиною в загальній структурі механізму промислового підприємства. Виявлено основні завдання та складові елементи моделі стратегії загального корпоративного убезпечення. Крім того, зазначено, що під механізмом слід розуміти послідовність заходів, які зумовлені сукупністю взаємозалежних елементів економічної, логістичної, кадрової, юридичної, ресурсної, трансакційної, інформаційної, технологічної безпеки, що формують стан і зміст процесів відповідно до визначеної стратегії корпоративної безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Entrepreneurial Risks: Essence, Classification and Management Opportunities
    (Національний університет "Одеська політехніка", 2023) Pererva, P. G.; Kobielieva, T. O.; Shaulska, L. V.
    The article is dedicated to studying the methodological essence of entrepreneurial risks and developing methods of their classification. The possibilities of managing the state, occurrence areas and entrepreneurial risks consequences have been determined. It has been proposed to define entrepreneurial risk as the danger of unforeseen losses of expected profit, income or property, funds in connection with a random change in the conditions of economic activity and adverse circumstances. An original approach to the entrepreneurial risks classification has been developed, which is based on the sources of their formation, on the one hand, and the types of risks arising from each of the proposed sources, on the other. A detailed substantiation and determination of the methodological essence of political, technical-technological, industrial, commercial, financial, sectoral, innovative and intellectual risks, which are inherent to entrepreneurial activity to the greatest extent, has been carried out.
  • Ескіз
    Публікація
    Ефективність управління інтелектуальною власністю на промисловому підприємстві
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Маслак, Марія Володимирівна; Перерва, Петро Григорович
    Стаття присвячена дослідженню існуючих та розробці нових підходів до оцінки ефективності управління інтелектуальною власністю у виробничо-комерційній діяльності промислових підприємств. Доведена необхідність підвищення ефективності управління інтелектуальною власністю на промислових підприємствах випливає зі змін у світовій економіці та змін в організації сучасного бізнесу. На основі запропонованої трьохрівневої системи управління інтелектуальною власністю визначено та обґрунтовано критерії ефективності інтелектуально-інноваційної діяльності підприємств та організацій. Дано економічну характеристику нематеріальних активів підприємства. Визначено фактори підвищення ефективності механізму управління інтелектуальною власністю на промислових підприємствах та надано характеристику. Визначено основні функції системи управління інтелектуальною власністю на промисловому підприємстві та розкрито їх теоретико-методичний зміст. Формування та ефективний розвиток системи управління інтелектуальною власністю на підприємстві, залучення її об'єктів у господарський оборот відповідно до цих напрямів дозволить підприємству досягти цілого комплексу конкурентних переваг, які представлено як важливий елемент ефективності управління інтелектуальною власністю на промисловому підприємстві. Сформовано та обґрунтовано конкурентні переваги, які забезпечує підприємству використання об'єктів інтелектуальної власності та ефективне управління ними.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні аспекти формування механізму управління фінансовою стійкістю підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Геворкян, Артем Юрійович; Гаврик, Аліна Андріївна
    У статті розглянуто питання управління фінансовою стійкістю підприємства. Розглянуто трактування поняття фінансової стійкості у вчених-економістів, порівняно визначення. Проаналізовано забезпечення фінансової стійкості підприємств та зміцнення його конкурентоспроможності за рахунок використання комплексу заходів щодо вдосконалення управління фінансами у короткостроковій перспективі. Механізм управління фінансовою стійкістю представлено як сукупність взаємопов'язаних блоків та послідовності пов'язаних між собою етапів. Обґрунтовано необхідність застосувати інструментарій управління фінансовою стійкістю для узгодження цілі розробленої стратегії з загальною стратегією підприємства для подальшої реалізації. Крім того, механізм управління фінансовою стійкістю підприємства представлено як систему суб'єктів управління фінансовою стійкістю підприємства та їх взаємовідносин. Визначено, що розроблений механізм управління функціонує з урахуванням певних організаційних структур, принципів, методів, фінансових інструментів, правових норм з метою встановлення оптимальних параметрів структури та обсягу фінансових активів. Проаналізовано, що зміст даного механізму управління проявляється в його функціях, які забезпечують досягнення мети і виконання певного комплексу завдань. Обумовлено складність організації механізму управління фінансовою стійкістю підприємства. Визначено, що метою механізму є формування управління, яке повинно забезпечувати рівновагу між внутрішньою системою підприємства та його зовнішнім середовищем, враховуючи збереження цілісності в процесі структурних змін, виконання функціональних дій і розширеного відтворення капіталу.
  • Ескіз
    Публікація
    Формування системи управління фінансовими потоками при плануванні розвитку підприємства
    (Дніпровський державний аграрно-економічний університет, 2018) Якименко-Терещенко, Наталія Василівна; Брильо, І. О.
    У статті визначено причини складного фінансово-економічного становища підприємств видавничого бізнесу та зроблено висновок щодо доцільності планування та реалізації проектів розвитку в напрямках забезпечення високої конкурентоздатності продукції, продуктивності праці та ритмічності виробництва, що позначиться на фінансових результатах діяльності підприємства та його фінансовому стані. Сформульовано основне стратегічне завдання при плануванні та реалізації проектів розвитку ТОВ «Видавництво Фоліо» – формування системи управління фінансовими потоками підприємства. Визначено, що механізм управління фінансовими потоками ТОВ «Видавництво Фоліо» є сукупністю елементів, що визначають економічну й організаційну складову і дозволяють реалізувати процеси формування, руху, ефективного управління фінансовими потоками з метою досягнення ефективності реалізації проектів розвитку підприємства. Розкрито зміст основних етапів процесу управління фінансовими потоками ТОВ «Видавництво Фоліо».
  • Ескіз
    Документ
    Методичні підходи до управління фінансовим потенціалом підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2017) Мордовцев, Олександр Сергійович; Алєфіренко, Анастасія Володимирівна
    Проведено аналіз розуміння зарубіжними і вітчизняними вченими сутності понять "фінансовий потенціал" і "управління фінансовим потенціалом". Представлено етапи та принципи управління фінансовим потенціалом підприємства. Досліджено основні методичні підходи до управління фінансовим потенціалом підприємства. Розроблено механізм управління фінансовим потенціалом підприємства на основі системного підходу.
  • Ескіз
    Документ
    Практичні аспекти управління зовнішньоекономічною діяльністю вітчизняних підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2017) Федоренко, Ірина Анатоліївна; Батюк, Кирило Олександрович
    У статті розкрита сутність поняття зовнішньоекономічна діяльність підприємства. Проаналізовано стратегічні підходи до формування маркетингового комплексу та зв'язок цього поняття з розробкою товарної політики на локальному і глобальному рівнях. Запропонована стратегія диференціації для ЗАТ "АВК" з урахуванням конкурентних переваг для кондитерської галузі.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення управління державною інноваційною політикою
    (Запорізька державна інженерна академія, 2017) Глізнуца, Марина Юріївна
    У статті розглянуто особливість впливу інтелектуального капіталу на інноваційний розвиток держави. Приведено та проаналізовано впливові фактори, оцінювання яких дає високу вірогідність реального стану інноваційного розвитку країни. Зроблено аналітичну оцінку українського промислового комплексу. Визначено найбільш стійки тенденції інноваційного розвитку держави. Надано пропозиції щодо підвищення ефективності управління інноваційним розвитком та прийняття більш обґрунтованих рішень у сфері регуляторної інноваційної політики країни.
  • Ескіз
    Документ
    Механізм управління фінансовою стійкістю підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2017) Геращенко, Ірина Олексіївна
    Механізм управління фінансовою стійкістю підприємства – невід’ємна частина управління сучасною організацією. Визначено поняття фінансової стійкості підприємства. Розглянуто особливості формування механізму фінансової стійкості підприємства. Розроблено етапи формування механізму управління фінансовою стійкістю в різних умовах господарювання. Зазначено основні умови формування та функціонування механізму управління фінансовою стійкістю підприємства. Запропоновано механізм управління фінансовою стійкістю підприємства в умовах ризику.