Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Ділове спілкування як невід'ємна складова управлінської діяльності керівника соціального закладу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Грень, Лариса Миколаївна; Панфілов, Юрій Іванович
    Стаття присвячена розкриттю роді ділового спілкування в управлінській діяльності керівника соціального закладу; визначено ділове спілкування як специфічну форму активності учасників управлінського процесу; розкрито предмет, мету, функції та принципи ділового спілкування; доведено, що спілкування в управлінні є важливим інструментом виконання основних управлінських функцій: організації, мотивації, планування і контролю; розкрито основний зміст та головні обов'язки управлінської діяльності керівника соціального закладу, а також правила, яких він повинен дотримуватись у спілкуванні з підлеглими. На прикладі проведеного авторами статті семінару (щорічна школа-семінар "Сучасні педагогічні технології в освіті", що проходить Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут") було доведено дієвість запропонованих методик для визначення комунікативної компетентності керівника соціального закладу; запропоновано тренувальні вправи з набуття знань та формування умінь ділового спілкування, які доводять, що ефективному діловому спілкуванню можна і треба вчитись задля успішної професійної управлінської діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Ігрове проектування чи моделювання реальної інженерної діяльності у навчальному процесі
    (Класичний приватний університет, 2016) Братута, Едуард Георгійович; Кошельник, Вадим Михайлович; Генькіна, Марія Анатоліївна
    У статті розглянуто основні позитивні боки ігрового проектування, виявлено необхідність максимального наближення роботи студентів до реальних умов. Практична значущість полягає у можливості використання рекомендацій (послідовності дій) до проведення ігрового проектування серед студентів інженерних спеціальностей. Запропоновано приклад традиційної інженерної діяльності, яка допомагає зрозуміти необхідність названих вимог. Висвітлено глибинну мотивацію особистості інженера, яка стає рушійною силою у тяжінні майбутнього спеціаліста якісно виконувати свої професійні обов’язки. Серед аргументів на користь ігрового проектування – інстинкт самозбереження.
  • Ескіз
    Документ
    Pedagogical technology of the business simulation game in teaching IT-disciplines in English
    (ТОВ "Планета-Прінт", 2020) Zvertsev, G. A.; Lebed, K. S.
  • Ескіз
    Документ
    Використання педагогічних технологій у формуванні корпоративної культури майбутніх менеджерів у вищій технічній школі
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2014) Шаполова, Вікторія Валеріївна
    Мета статті – розглянути основні педагогічні технології, застосування яких допоможе майбутнім менеджерам оволодіти цілісними та стійкими якостями, необхідними для успішного розвитку їх корпоративної культури; з’ясувати зміст чотириступеневої емпіричної моделі навчання Д. Колба, сутність активних соціально-психологічних методів, кейс-методу, соціально-психологічних тренінгів і методів впливу. Сучасний стан освіти вимагає від фахівця високого рівня корпоративної культури, що забезпечується за допомогою впровадження її компонентів у навчально-виховний процес вищої освіти. Процес формування корпоративної культури майбутніх менеджерів у ВТНЗ містить у собі, на наш погляд, цілеспрямовану й організовану діяльність майбутніх фахівців у процесі оволодіння цілісними та стійкими рисами, а також якостями, які необхідні для успішного розвитку їх корпоративної культури на вищий, більш удосконалений і розвинений рівень за допомогою необхідних дій, засобів та умов.
  • Ескіз
    Документ
    Системний підхід до організації підготовки майбутніх лідерів
    (Кам'янець-Подільський національний університет ім. Івана Огієнка, 2017) Гура, Тетяна Віталіївна; Пономарьов, Олександр Семенович
    Проаналізовано важливість потреби в лідерах і підвищення вимог до їхнього професіоналізму й особистісних якостей, перш за все до здібностей впливати на людей і характеру цього впливу. Підкреслено роль ситуації в Україні, яка ставить перед системою освіти завдання з розробки та застосування ефективних методів виявлення потенційних лідерів та організації подальшої їх цільової підготовки. Відзначено основні причини проблеми організації підготовки майбутніх лідерів у вищій школі, що спонукають до відвертого прагнення молодих потенційних лідерів виїжджати за кордон для отримання освіти, а згодом і престижної добре оплачуваної роботи за здобутим фахом. Акцентовано увагу на визначальній характеристиці лідера – харизмі, питання про значення та формування якої у майбутніх лідерів обговорювались на І Міжнародній науково-практичній конференції «Лідери ХХІ століття. Формування особистості харизматичного лідера на основі гуманітарних технологій», яка відбулася в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» у вересні 2017 року. У статті висвітлено проблему значущості системної організації підготовки лідерів, яка полягає у розв’язанні таких завдань: виявлення потенційних лідерів; формування й забезпечення належного рівня їх професійної і соціальної компетентності; розвиток як професійно і соціально значущих, так і специфічно лідерських особистісних рис і якостей. Розглянуто організацію цільової підготовки лідерів, що полягає у виявленні індивідуальних психологічних рис кожного студента; розуміння педагогом індивідуальних особливостей студента; наявність та цілеспрямований розвиток виразних лідерських якостей; причини відсутності безпосереднього контакту й опосередкований характер міжособистісного спілкування між викладачем і студентом. У статті обговорено питання про змістовний аспект системності підготовки лідерів, що означає таку організацію навчально-виховного процесу, яка б передбачала не просто чітко визначений зміст цієї підготовки, а й зацікавленість студентів у його оволодінні, активізацію мотивації їхньої навчально-пізнавальної діяльності й цілеспрямований розвиток лідерських якостей. Тому зміст їх підготовки має включати практичні заняття з формування у потенційних лідерів сталих навичок аналізу проблемних ситуацій, підготовки і прийняття рішень для їх успішного розв’язання, оволодіння технологіями впливу на персонал та управління ним, а також делегування повноважень, підготовки й проведення ділових нарад і ведення переговорів. У статті відзначено функції системного підходу, що сприяють формуванню лідерського потенціалу в студентів, а саме: світоглядна, методологічна, аналітична, критична та загальнокультурна. Доведено, що для системи підготовки майбутніх лідерів необхідно поєднання традиційних та інноваційних педагогічних технологій, спеціалізованих тренінгів й інших методів педагогічного впливу.
  • Ескіз
    Документ
    Лідерство в системі поведінкових компетенцій фахівця з управління проектами
    (НТУ "ХПІ", 2018) Гринченко, Марина Анатоліївна; Пономарьов, Олександр Семенович; Лобач, Олена Володимирівна
    Переважання командного характеру діяльності фахівців з управління проектами висуває високі вимоги до їх особистісного розвитку, а отже й до прищеплення їм поведінкових компетенцій. В системі цих компетенцій чільне місце належить лідерству. Тому виявлення потенційних лідерів і наступний цілеспрямований розвиток їхнього лідерського потенціалу постає важливим завданням навчально-виховного процесу. На підставі узагальнення практичного досвіду цієї діяльності розглянуто шляхи, методи і педагогічні технології, які допомагають успішно вирішити це завдання. Наведено також застосовувану технологію контролю знань студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Формування ціннісно-орієнтаційної визначеності майбутніх учителів у системі колективних відносин
    (НТУ "ХПІ", 2016) Донцов, А. В.
    Розглядаються актуальні питання формування ціннісно-орієнтаційної визначеності майбутніх учителів в процесі формування колективних відносин. Особлива увага приділяється пошуку нових можливостей, вимог та підходів щодо оптимізації навчально-виховного процесу. Розкрито деякі елементи експериментальних технологій формування ціннісно-орієнтаційної визначеності майбутні учителів. Констатуються матеріали власних емпіричних досліджень з формування ціннісно-орієнтаційної визначеності майбутніх учителів.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування інноваційних технологій для підготовки майбутнього фахівця
    (НТУ "ХПІ", 2015) Лазаренко, К. П.; Білера, Н. В.; Нікуліна, Г. Л.
    У статті відображено значення інноваційної діяльності установ вищої освіти, розглянуто основні чинники необхідності впровадження інновацій. Охарактеризовано особливості традиційного та інноваційного навчальних процесів, розглядаються питання впровадження сучасних інноваційних педагогічних технологій у вищій освіті і визначення таких, які оптимально спрямовані на формування професійної компетентності майбутніх фахівців.
  • Ескіз
    Документ
    Управленческая подготовка как компонент профессионального образования студентов факультета психологии: инновационные технологии
    (НТУ "ХПИ", 2014) Ланских, М. В.
    В статье рассматриваются особенности управленческой подготовки студентов факультета психологии НИУ "БелГУ". Организация такой подготовки подразумевает использование на лекционных, семинарских и практических занятиях инновационных педагогических технологий, которые позволяют выявлять и развивать у будущих специалистов творческие способности, интуитивное мышление, оригинальные способы действия в различных ситуациях и обучать их рациональному использованию полученных знаний, умений и навыков в будущей профессиональной деятельности.