Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Застосування основних принципів коннективізму в сучасному освітньому процесі
    (European Conference, 2024) Сергіна, Світлана Володимирівна
    У статті розглянуто основні принципи коннективізму як теорії навчання та проаналізовано можливості застосування цих принципів у сучасному освітньому процесі з використанням цифрових технологій. Встановлено, що в теорії коннективізму чільне місце посідає поняття мережі, яке характеризує знання як потік інформації, що проходить через мережі людей та артефактів. Соціальні мережі є засобом комунікації, співпраці та творчого самовираження, а викладач – експериментатором, який надає студентам свободу дій і заохочує їх до ефективного використання цифрових технологій. Автор робить висновок, що, хоча коннективізм є популярним трендом у викладанні, він потребує подальшого впровадження та тестування. Звичайно, не можна заперечувати той факт, що однієї теорії коннективізму може бути недостатньо для навчання в мережах з використанням інформаційних технологій, оскільки викладач і надалі відіграватиме важливу роль у спрямуванні та контролі навчального процесу і оцінюванні знань, набутих студентами.
  • Ескіз
    Документ
    Building the Semantic Similarity Model for Social Network Data Streams
    (Institute of Electrical and Electronics Engineers, 2018) Petrasova, S. V.; Khairova, N. F.; Lewoniewski, Wlodzimierz
    This paper proposes the model for searching similar collocations in English texts in order to determine semantically connected text fragments for social network data streams analysis. The logical-linguistic model uses semantic and grammatical features of words to obtain a sequence of semantically related to each other text fragments from different actors of a social network. In order to implement the model, we leverage Universal Dependencies parser and Natural Language Toolkit with the lexical database WordNet. Based on the Blog Authorship Corpus, the experiment achieves over 0.92 precision.
  • Ескіз
    Документ
    Вікідидактика: контент-аналіз просування нових складників медіаосвіти в соціальній мережі Фейсбук
    (Издательский дом "Қазақ университеті", 2022) Білецький, Володимир Стефанович; Онкович, Ганна Володимирівна; Онкович, Артем Дмитрович; Балабанова, К. Є.
    У статті йдеться про нове педагогічне відгалуження "вікідидактика" та його представлення в мережі Фейсбук. Вікідидактика розглядається як частина педагогіки, котра займається питаннями використання Вікіпедії у навчальному процесі, розроблянням й апробацією нових дидактичних матеріалів з опертям на вікіджерела. Термінологічна база напрямку "Вікідидактика" сьогодні включає такі поняття: • вікікористувач – послуговувач матеріалами Вікіпедії, вікімедійник – створювач програмного забезпеченя, • вікіпедист – автор і редактор статей, • вікіпедагог – учитель, котрий використовує Вікіпедію у навчанні і вихованні, • вікідидакт – освітянин, котрий навчає писати й редагувати статті у Вікіпедії, а також створює навчально-методичні посібники тощо. Матеріали сторінки в мережі Фейсбук спрямовані на розвиток медіаосвітньої і соціокультурної компетентностей її користувачів. Пропонуються результати контент-аналізу ФБ сторінки "Вікідидактика".
  • Ескіз
    Документ
    Контент–аналіз фахової освітньо-наукової спільноти "Нафтогазової інженерії та технологій"
    (Видавничий дім Дмитра Бураго, 2021) Білецький, Володимир Стефанович; Онкович, Ганна Володимирівна; Онкович, Артем Дмитрович; Білецький, Віталій Володимирович
    Професійно орієнтована медіаосвіта в останні десятиліття активно розвивається в ряді країн, в т. ч. в Україні. Технології використання масовокомунікаційних текстів з освітньої метою об’єднує поняття "медіадидактика". Нині воно стало "парасольковим". У статті проаналізовано розвиток професійно орієнтованої медіадидактики вищої школи, наявний вітчизняний досвід техніко-технологічної блогодидактики у нафтогазовій інженерії. На прикладі ресурсу Фейсбук "Освіта за спеціальністю "Нафтогазова інженерія та технології" здійснено комп’ютерний контент-аналіз фахових блогів з нафтогазової інженерії, висвітлено прийоми і методи використання інженерної блогодидактики в освітньому процесі з метою розвитку медіакомпетентності фахівців. Введено в науковий обіг інформацію про досвід застосування фахових блогів з нафтогазової справи у соціальній мережі. З опертям на комп’ютерний контент-аналіз представлено дані про ефективність вітчизняних блогів з нафтогазової освіти. Також подано конкретну інформацію з практики створення і застосування фахових блогів нафтогазового спрямування у Фейсбук. Показано географію користувачів фахової блогосфери, параметри їх активності, часові виміри запиту інформації, активність користувачів за віковими категоріями. Зроблено висновок про необхідність формування науково-освітнього центру за напрямком "Нафтогазова інженерія та технології" на Східній Україні, а також доцільність акредитації цього фаху у вишах Києва.
  • Ескіз
    Документ
    Вікідидактика − складник новітньої медіадидактики в соціальній мережі Фейсбук
    (RS Global Sp. z O.O., Poland, 2021) Білецький, Володимир Стефанович; Онкович, Ганна Володимирівна; Онкович, Артем Дмитрович
    The article deals with a new pedagogical branch of "wikididactics" and its presentation on Facebook. Wikididactics is considered as a part of pedagogy, which deals with the use of Wikipedia in the educational process, development and testing of new didactic materials based on Wikipedia sources. Terminological base of the direction "Wikididactics" today includes the following concepts: wiki user, wikimedian, wikipedian, wiki educator, wikididact. Wikididactics is the newest branch of modern media didactics, presented on the social network Facebook. The materials of the Facebook page are aimed at developing the media educational and socio-cultural competencies of its users. The results of the content analysis of the FB page "Wikididactics" are offered.
  • Ескіз
    Документ
    Медіадидактика: аналіз фахової освітньо-наукової спільноти мережі Фейсбук (на прикладі нафтогазової інженерії)
    (Казахский национальный университет им. Аль-Фараби, 2021) Онкович, Ганна Володимирівна; Білецький, Володимир Стефанович; Онкович, Артем Дмитрович; Білецький, Віталій Володимирович
    Професійно орієнтована медіаосвіта в останні десятиліття активно розвивається в ряді країн, в т.ч. – –в Україні. Технології використання масовокомунікаційних текстів з освітньої метою об’єднує поняття "медіадидактика". Нині воно стало "парасольковим". У статті проаналізовано розвиток професійно орієнтованої медіадидактики вищої школи, наявний вітчизняний досвід техніко–технологічної блогодидактики у нафтогазовій інженерії. На прикладі ресурсу Фейсбук "Освіта за спеціальністю "Нафтогазова інженерія та технології"" здійснено комп’ютерний контент–аналіз фахових блогів з нафтогазової інженерії, висвітлено прийоми і методи використання інженерної блогодидактики в освітньому процесі з метою розвитку медіакомпетентності фахівців. Введено в науковий обіг інформацію про досвід застосування фахових блогів з нафтогазової справи у соціальній мережі. З опертям на комп’ютерний контент–аналіз представлено дані про ефективність вітчизняних блогів з нафтогазової освіти. Також подано конкретну інформацію з практики створення і застосування фахових блогів нафтогазового спрямування у Фейсбук. Показано географію користувачів фахової блогосфери, параметри їх активності, часові виміри запиту інформації, активність користувачів за віковими категоріями. Зроблено висновок про необхідність формування науково-освітнього центру за напрямком "Нафтогазова інженерія та технології" на Східній Україні, а також доцільність акредитації цього фаху у вишах Києва.
  • Ескіз
    Документ
    Нове в медіаосвіті: науково-педагогічна блогодидактика
    (Плай, 2018) Білецький, Володимир Стефанович; Онкович, Ганна Володимирівна; Онкович, Артем Дмитрович
    У публікації автори аналізують проблему використання соціальної мережі у розвитку і саморозвитку професійної компетентності особистості. Показано це на прикладі науково-педагогічної блогодидактики, котра нині переживає свій розквіт. Автори розглядають вітчизняний медіаосвітній фактаж і пропонують нові інструментальні технології щодо використання соціальної мережі в освітньому процесі вищої школи.
  • Ескіз
    Документ
    Безпека чи небезпека людини у соціальних мережах
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Мезенцева, Ірина Олександрівна; Любченко, Ірина Миколаївна; Дерев'янко, О. Є.
    В роботі показані позитивні та негативні прояви соціальних мереж. Було проведене анкетування студентів, аналіз результатів якого дав можливість зробити висновки, щодо запобігання негативних проявів на самопочуття студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Современные педагогические технологи при изучении гуманитарных дисциплин студентами медицинских вузов
    (НТУ "ХПИ", 2016) Везиров, Т. Г.; Абдулаева, А. К.
    В статье рассматривается один из авторских подходов применения инновационных педагогических технологий при изучении гуманитарных дисциплин студентами Дагестанской государственной медицинской академии. Такой технологией является социальная сеть 4portfolio.ru и размещенные на ней авторские электронные учебно-методические материалы, в частности по педагогике "История педагогической науки".
  • Ескіз
    Документ
    Комп’ютерна залежність підлітків: соціологічні аспекти дослідження
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2011) Гузьман, Олена Анатоліївна; Ляшенко, Наталія Олександрівна
    В статті розглядаються окремі види комп’ютерної залежності підлітків. Автори зупиняються на визначенні чинників та наслідків виникнення комп’ютерної залежності неповнолітніх, її форм, а також на особливостях розповсюдження азартних комп’ютерних ігор в підлітковому середовищі. З метою дослідження факторів, що впливають на захоплення комп’ютером у підлітків, та форм використання комп’ютера авторами було проведено соціологічне дослідження в загальноосвітніх навчальних закладах, результати якого наводяться в статті.