Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз сучасних конструкцій здвоєних зчеплень транспортно-тягових машин
    (НТУ "ХПІ", 2018) Сергієнко, Микола Єгорович; Свідло, Віталій Сергійович; Кузьменко, Леонід Володимирович
    Здвоєні зчеплення починають широко використовуватись на транспортно-тягових машинах. Важливим фактором є забезпечення покращення тягово-динамічних показників, економічності, легкості управління, екологічності, надійності в різних умовах експлуатації. В роботі пропонується аналіз і порівняння сучасних конструкцій здвоєних зчеплень в складі трансмісій транспортних засобів. Запропоновано варіант удосконалення будови здвоєного зчеплення, яке забезпечує зменшення витрат енергії на управління та при передачі крутного моменту.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми та перспективи розвитку економіки України
    (НТУ "ХПІ", 2017) Кузьменко, Леонід Володимирович
    Відмічено основні проблеми розвитку економіки України. Підкреслено актуальність вказаних проблем та основні чинники, що обумовлюють їх існування. Загострено увагу на важливість взаємозв’язку між вказаними чинниками та наслідками, що породжують проблеми розвитку вітчизняної економіки. В процесі аналізу враховано вплив зовнішніх чинників, що обумовлені процесами глобалізації, постіндустріалізації, а також внутрішніх, зокрема таких як: стратегія перехідного періоду; стан економіки та суспільства в цілому; політика держави протягом перехідного періоду тощо. На основі проведеного аналізу виявлено напрями подолання кризового стану та перспективи подальшого розвитку вітчизняної економіки.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні завдання машинобудівних підприємств в умовах відтворення основних засобів сільськогосподарських підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2017) Кузьменко, Леонід Володимирович
    Представлена характеристика функціональних сфер та структурних секторів агропромислового комплексу країни. Відмічена актуальність проблеми відтворення основних засобів сільськогосподарських підприємств, особливо для господарств сектору малих та середніх виробників. Підкреслено особливо важливу роль машинобудівних підприємств в процесі відтворення основних засобів аграрних підприємств. Сформульовані необхідні умови для успішного розвитку вторинного ринку та визначені, в найбільш загальній формі, критерії оцінки зацікавленості його учасників в цьому процесі.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив внутрішніх та зовнішніх факторів на конкурентоспроможність економіки України
    (НТУ"ХПІ", 2016) Кузьменко, Леонід Володимирович; Шапран, Олена Євгенівна
    Відмічена актуальність проблеми конкурентоспроможності національної економіки та основні чинники, що обумовили її виникнення. Виконано аналіз впливу зовнішніх та внутрішніх факторів на конкурентоспроможність. При цьому акцентовано увагу на особливості перехідного періоду до ринкової економіки: тісний взаємозв’язок з економікою країн СНД, відсутність досконалої стратегії переходу, недостатньо ефективна державна політика та мінімізований вплив суспільства на характер перехідного процесу.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми та перспективи розвитку вітчизняних підприємств
    (НТУ"ХПІ", 2016) Кузьменко, Леонід Володимирович
    Вказано на доцільність системного підходу при аналізі досліджуваної проблеми. Відмічено актуальність проблеми та основні чинники, що обумовили її виникнення. Акцентовано увагу на взаємозв'язок між вказаними чинниками та наслідками, які характеризують проблему розвитку вітчизняних підприємств. При аналізі враховувались фактори, що обумовлені процесами глобалізації, постіндустріалізації, а також стан економіки та суспільства в цілому; стратегія перехідного періоду; роль та політика держави протягом цього періоду тощо. На базі проведеного аналізу відмічені шляхи подолання кризового стану та перспективи подальшого розвитку вітчизняних підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні методи оцінювання конкурентоспроможності вітчизняних підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кузьменко, Леонід Володимирович
    Відмічена актуальність теми дослідження. Підкреслено, що існує ряд методів оцінювання конкурентоспроможності (КС) підприємств: матричні, графічні, індексні. Наголошено, що в процесі дослідження конкурентоспроможності підприємства доцільно використовувати системний підхід. Враховуючи різну природу факторів та характер їх впливу на підприємство, запропоновано для оцінювання конкурентоспроможності вітчизняних підприємств застосувати метод аналізу ієрархій (МАІ). Вказані джерела інформації, в яких представлено детальне теоретичне обґрунтування МАІ та приклади його застосування на практиці.
  • Ескіз
    Документ
    Системні методи дослідження ефективності діяльності підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кузьменко, Леонід Володимирович
    Аналізуються методи оцінювання ефективності роботи підприємства та його підрозділів, прогнозується подальший розвиток цих мето дів. Матричний метод розподілу витрат допоміжних та обслуговуючих підрозділів дозволяє оцінити відносну ефективність роботи кожного підрозділу, виявити "ефективні" та "неефективні" серед них незалежно від степені розгалуженості структури підприємства та складності переплетеної картини взаємних послуг. Показано можливості оцінювання фінансового стану підприємства та розрахунок рейтингу ряду підприємств однієї галузу на базі використання методу аналізу ієрархій. Описано сутність основних етапів цього процесу та представлені результати розрахунку сукупної оцінки фінансового стану та рейтингу 13-ти підприємств однієї галузі. Підкреслена особлива перспективність та можливості методу стратегічного управління ефективністю бізнес-процесів організації на основі прогнозної матриці розриву. Зроблено висновки про актуальність проблеми забезпечення ефективності діяльності підприємств та про важливість використання методів системного аналізу для дослідження цієї проблеми.
  • Ескіз
    Документ
    Можливості поліпшення оцінювання використання основних засобів підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2011) Кузьменко, Леонід Володимирович; Гетьман, Ю. В.
    В даній статті розглядаються проблеми раціонального використання основних засобів на підприємстві. Розкривається недосконалість оцінки ефективності використання за допомогою традиційного методу та пропонується введення нового показника, нормативно-чистого продукту, для більш ефективного аналізу та отримання достовірного і показового результату.
  • Ескіз
    Документ
    Методологічні підходи до вибору системи калькуляції собівартості в ринкових умовах
    (НТУ "ХПІ", 2010) Кузьменко, Леонід Володимирович; Максименко, В. О.
    В статті обґрунтовано наукову концепцію удосконалення методів калькулювання собівартості. Також розглядаються методології, які вже давно використовуються. Ведеться пошук позитивних і негативних сторін нових методів.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні підходи до оцінювання фінансового стану на прикладі групи підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2010) Кузьменко, Леонід Володимирович; Мороз, Ю. В.
    У роботі запропоновано методичні підходи до узагальнювальної оцінювання фінансового стану підприємства, що базується на поєднанні методу коефіцієнтів, розрахованих на основі даних фінансової звітності та методу аналізу ієрархій. При цьому використовуються експертні оцінки щодо показників ліквідності, фінансової стійкості, рентабельності та ділової активності підприємства. Такий підхід дозволяє також установити рейтинг при порівняні фінансового стану ряду підприємств однієї галузі.