Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Новий підхід до розробки реактора для електромережних протизавадних фільтрів на великі струми
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Павловський, Володимир Олександрович; Юрченко, Олег Миколайович; Твердохліб, Юрій Олександрович
    Проаналізовано особливості виготовлення обмоток реактора для електромережних протизавадних фільтрів на великі струми (сотні і тисячі ампер), наприклад, з декількох U-подібних сегментів кожного витка, які вирубають з плоских металевих листів завтовшки 5…15 мм, відповідним чином вигинають, розміщують на осерді і кожні два сусідні сегменти з’єднують так, щоб утворити безперервну послідовність витків, які охоплюють кільцеве осердя. Також проаналізовані технічні рішення, в яких для підвищення гнучкості обмотки та спрощення технології намотування обмотки на тороїдальне осердя пропонується обмотку реактора виконувати у вигляді джгута ізольованих дротів. Показана складність та затратність виготовлення обмоток відомими способами. Запропоновано нову технологію виготовлення обмотки з використанням неізольованого багатожильного гнучкого дроту, причому діаметр кожного дроту у джгуті не перевищу є 0,5 мм. В іншій конкретній формі виконання джгут формують з одного або декількох джгутів меншого діаметра, причому кожен джгут меншого діаметра складається з дротів без ізоляції і має діаметр від 1-го до 5-ти мм, а відношення діаметра джгута меншого діаметра до діаметра дротів без ізоляції, з яких складається джгут меншого діаметра, знаходиться в межах від 20 до 40 одиниць. Така технологія дозволяє значно спростити і здешевити процес намотування обмотки і з’єднання кожного кінця обмотки з наконечником, а також одночасно одержати надійне з’єднання кожного кінця обмотки з наконечником, яке забезпечує мінімальний перехідний опір між обмоткою та наконечником, і пришвидшити виготовлення реактора в цілому.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив високочастотних втрат у реальному накопичувальному дроселі транзисторних перетворювачів при застосуванні безфільтрового методу зменшення кондуктивних завад
    (НТУ "ХПІ", 2018) Гурін, Віктор Костянтинович; Павловський, Володимир Олександрович; Юрченко, Олег Миколайович; Твердохліб, Юрій Олександрович
    Розглянуто вплив високочастотних втрат реального накопичувального дроселя (НД) на ємність компенсувального конденсатора (КК) у схемі компенсації паразитної ємності перетворювачів, яка зумовлює проникнення несиметричних кондуктивних завад від перетворювачів в електромережу. Одержано вираз для оптимального значення ємності КК, яке забезпечує мінімізацію напруги несиметричної завади від перетворювача, а також перевірено та підтверджено правильність одержаного виразу. Показано, що оптимальна ємність КК не залежить від високочастотних втрат НД.
  • Ескіз
    Документ
    Компенсація паразитної ємності дроселя для електромережних протизавадних фільтрів
    (НТУ "ХПІ", 2017) Павловський, Володимир Олександрович; Юрченко, Олег Миколайович
    У статті розглянуто спосіб компенсації паразитної ємності дроселя для електромережних протизавадних фільтрів. Одержано вирази для оптимального значення ємності конденсатора у схемі компенсації в залежності від ступеню магнітного зв’язку між обмотками дроселя схеми компенсації та від граничної частоти. Результати електронного моделювання підтвердили правильність одержаних виразів.