Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Завдання, інформаційна база аналізу ефективності використання трудових ресурсів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Погорєлов, Сергій Миколайович
    Розвиток ринкових відносин і пов’язані з ним структурні зміни, які відбуваються в економіці, суттєво впливають на процеси господарської діяльності. Більшість підприємств працюють в жорстких умовах зовнішньої і внутрішньої конкуренції, що потребує від них активних дій, направлених на оптимізацію і корегування технологічних процесів та економічної стратегії, як поточної діяльності, так і розвитку підприємства. Оптимізація і корегування поточної діяльності досягається шляхом прийняття відповідних управлінських рішень, для чого потрібен відповідний комплексний аналіз результатів роботи підприємства. За його допомогою виробляються стратегія і тактика розвитку підприємства, влаштовуються плани й управлінські рішення, здійснюється контроль за їхнім виконанням, виявляються резерви підвищення ефективності виробництва, оцінюються результати діяльності підприємства, його підрозділів і працівників. В той же час, як свідчить практика діяльності українських підприємств, особливо приватизованих, застосування сучасних методів надто обмежено, про що свідчить велика кількість економічно недоцільних бізнес-проектів різних рівнів, низькі рівні продуктивності праці і рентабельності, непідставно завищені витрати на утримання адміністративного апарату, що в кінцевому підсумку приводе до тяжких фінансових втрат аж до банкрутства підприємства. Безумовно, така ситуація формується під впливом ряду чинників, серед яких головне місце займає економічна нестабільність зовнішнього середовища господарювання. Але неабияку роль відіграють і внутрішні чинники, а саме низький рівень і якість управління підприємством, одним з яких є невміння аналізувати діяльність, визначати чинники, які впливають як на господарську діяльність, так і на фінансове становище підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості застосування інформаційних технологій в менеджменті та економіці
    (НТУ "ХПІ", 2018) Погорєлов, Сергій Миколайович
    Технологія, як строге наукове поняття, означає визначений комплекс наукових і інженерних знань, втілений у засобах, прийомах праці, наборах виробничо-речових чинників виробництва, засобах їхнього з’єднання для створення якогось продукту або послуги. Сучасне розуміння терміну "технологія" нерозривно пов’язане з машинізацією того чи іншого виробничого або соціального процесу, що припускає його технологізацію, тобто переклад на новий рівень, що відповідає сучасним науковим, технічним та інженерним знанням. Інформаційні технології – це машинізовані способи обробки, збереження, передачі, використання інформації у вигляді знань. Вони включають два основні елементи – апаратний та людський, останній з яких є головним.
  • Ескіз
    Документ
    Методика оцінки рівня організації праці менеджерів
    (НТУ "ХПІ", 2018) Погорєлов, Сергій Миколайович
    Використання робочого часу менеджерів відображає стан організації не тільки їх праці, а й виробництва, і управління. Тому показники, що характеризують ступінь раціональності використання робочого часу, можна розглядати як результатні, специфічні. Разом з тим для аналізу стану організації праці важливе значення має кількісна оцінка її по кожному елементу. З цією метою використовується система а налітичних показників. Більшість цих показників - загальні і для робітників, і для менеджерів.
  • Ескіз
    Документ
    Функціонально-вартісний аналіз в раціоналізації технологічних й організаційних інновацій
    (НТУ "ХПІ", 2017) Погорєлов, Сергій Миколайович; Погорєлов, Ігор Миколайович
    Перспективне використання ФВА в системі керування підприємством, зокрема для рішення питань удосконалювання організаційної структури апарата, уточнення функцій окремих підрозділів з орієнтуванням на кінцеві функції, аналізу документообігу, характеру й спрямованості розпоряджень, проведення різного роду нарад, оцінки ефективності відряджень. ФВА можна успішно застосовувати також в організації підготовки й перепідготовки кадрів при визначенні програм навчання й приведенні їх у відповідність із тими функціями, які виконує той або інший виконавець.
  • Ескіз
    Документ
    Шляхи скорочення підготовки СОНТ за різними критеріями
    (НТУ "ХПІ", 2009) Погорєлов, Микола Іванович; Погорєлов, Сергій Миколайович
    У статті розглядаються найважливіші сучасні наукові концепції інноваційної діяльності промислових підприємств в у мовах ринкової економіки.
  • Ескіз
    Документ
    Моральне спрацювання устаткування як основний фактор зниження рентабельності виробництва
    (НТУ "ХПІ", 2012) Погорєлов, Сергій Миколайович
    У статті розглянути можливості урахування зміни умов відтворення машини у зв'язку з ростом продуктивності суспільної праці. При цьому приймаються в увагу річні прирости продуктивності праці в країні, що дозволяє дати об'єктивну оцінку впливу морального зношування на знецінення машини в будь-який рік її експлуатації.