Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз можливостей використання фосфоліпідів у якості деемульгаторів для електрознесолювальних установок
    (НТУ "ХПІ", 2018) Лаврова, Інна Олегівна; Кишка, Радислав Віталійович; Валуйкін, Станіслав Віталійович; Владимиренко, Владислава Віталіївна
    В статті наведені можливості постановки та вирішення сучасних задач використання фосфоліпідів у якості деемульгаторів електрознесолювальних установок для технології зневоднювання нафти в умовах нафтових промислів або нафтопереробних екологічно-безпечних підприємств з використанням електрознесолювальних установок. Експериментальні дослідження дозволяють оцінити: фізико-хімічні показники оброблених нафт; ефективність і обрані оптимальні режими використання фосфатидного концентрату в якості деемульгатора; узагальнити отримані результати і оцінити доцільність використання деемульгатора – неіоногенної поверхнево-активної речовини у дослідженому процесі. Експериментальні дослідження показали, що застосування фосфоліпіду з лимонною кислотою добре зневоднює нафту, ступінь вилучення води дорівнює 99,4%..
  • Ескіз
    Документ
    Технологічні функції та перспективи використання декстринів крохмалю пророщених зернових при виробництві емульсійних десертів
    (НТУ "ХПІ", 2006) Мостова, Л. М.; Грінченко, О. О.
    В роботі представлені результати вивчення технологічних властивостей та перспективи використання декстринів крохмалю пророщених зернових при виробництві емульсійних десертів обґрунтовані оптимальні терміни пророщування зернових для отримання декстринів необхідної молекулярної маси. Досліджені можливості декстринів у складі бінарної системи "крохмальний клейстер-декстрин" утворювати емульсію та забезпечувати стабільність її при зберіганні. Доведено, що використання стабілізаційної системи "крохмальний клейстер-декстрин" дозволяє залучити до складу емульсійних десертів рослинні олії, створити низькокалорійну продукцію та підвищити харчову цінність десертів.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження аналітичних моделей властивостей кінцевого продукту при розробці нових рецептур соусів з борошном злакових
    (НТУ "ХПІ", 2008) Чоні, І. В.
    В даній статті проведене дослідження кінцевих властивостей емульсій на основі перлового та вівсяного борошна й обґрунтуванні вихідні значення основних інгредієнтів для розробленої технології.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування електрофлотації для очищення стічних вод які утворюються при виробництві капсульованого риб’ячого жиру
    (НТУ "ХПІ", 2009) Дубинець, К. О.; Федак, Н. В.
    У статті наводяться результати дослідження очищення стічних вод, які утворюються у виробництві капсульованого риб'ячего жиру. Стічні води утворюються при підготовчих операціях, при капсулюванні, при використанні води як середовища, яке охолоджує, а також при санітарній обробці технологічного устаткування. Головним забрудником цих вод є риб'ячий жир і транспортна рослинна олія у вигляді емульсій. Скидання цих стічних вод без очищення, недопустимі з точки зору охорони довкілля.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення технології низькокалорійних майонезів
    (НТУ "ХПІ", 2015) Бахмач, Володимир Олександрович; Носенко, Тамара Тихонівна; Березка, Тетяна Олександрівна
    Наведено результати досліджень удосконалення технології низькокалорійних майонезів з використанням стабілізатора на основі стабілізаційної системи "Стабілекс" та рослинних білкових продуктів. Встановлено технологічні режими процесу для майонезів з вмістом жиру 35 % – співвідношення рецептурних компонентів, температурні режими, умови емульгування та гомогенізації. Отримано результати дослідження показників якості дослідних зразків. Застосовування стабілізатора на основі суміші гідроколоїдів "Стабілекс" разом з рослинними білковими продуктами дозволяє отримати майонези з заданими високими показниками якості. Комбінування рецептурного складу з залученням комп`ютерних програм дозволяє розширити асортимент майонезів та соусів на основі високоякісної сировини.
  • Ескіз
    Документ
    Розділення фаз при лужній нейтралізації жирів в системі полярних розчинників
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2014) Петік, Павло Федорович; Петік, Ігор Павлович
    В статті розглянуто результати дослідження процесу розділення емульсії "нейтралізуючий розчин: олія" за різних співвідношеннях компонентів системи полярних розчинників під час лужної нейтралізації жирів.